Jakie ustawienie prywatności musi być włączone, aby korzystać z opcji Night Shift's Sunset to Sunrise?


23

Usiłuję włączyć opcję Sunset to Sunrise dla Nightshift. Gdy to zrobię, wyskakujące okienko informuje mnie, że „wymaga lokalizacji, aby strefa czasowa była włączona”, i oferuje przycisk, aby wysłać mnie do odpowiedniej strony ustawień prywatności. Oto zrzut ekranu wyskakującego okienka.

Błąd zmiany nocnej

Ale ustawienia prywatności wydają się nie mieć opcji odpowiadającej temu, co jest wymienione w wyskakującym okienku. Oto dwa zrzuty ekranu pokazujące moje ustawienia prywatności:

ustawienia prywatności 1 ustawienia prywatności 2

O ile wiem, wszystkie ustawienia prywatności są włączone, ale funkcja Night Shift nadal nie włącza zachodu słońca do wschodu słońca. Czy ktoś wie, jak mogę to włączyć?


1
Czy zrestartowałeś się od czasu zaznaczenia pola ustawiania strefy czasowej?
Jackson1442,

To było to. Nie pomyślałem o ponownym uruchomieniu i nie pamiętam niczego, co by mnie skłoniło, ale może tak być.
user110524,

Wygląda na to, że to wciąż problem. Bez względu na to, co włączę, wyłączę lub uruchomię ponownie, to po prostu nie działa - to samo zachowanie.
jesdynf

Odpowiedzi:


10

Restart.

Czasami ustawienia nie wchodzą w życie, dopóki nie uruchomisz ponownie urządzenia, zwłaszcza jeśli jest to preferencja ogólnosystemowa. Ponowne uruchomienie zwykle rozwiązuje większość problemów związanych z Preferencjami systemowymi.

Czasami Preferencje systemowe nie mówią o konieczności ponownego uruchomienia urządzenia, ale jeśli coś nie działa, ponowne uruchomienie powinno rozwiązać problem.

Usługi lokalizacji Night Shift nie działają, dopóki komputer nie zostanie ponownie uruchomiony.


3
BLARGH. To ustawienie jabłka, aby spełnić inne ustawienie jabłka na urządzeniu Apple. No chodź.
doublejosh 27.09.17

6
Ponowne uruchomienie nie rozwiązało tego dla mnie.
William Entriken

3
Chociaż jest to zaakceptowana odpowiedź, przynajmniej od systemu macOS 10.13.6, jest niepoprawna. Zobacz inną wysoko głosowaną odpowiedź, która wyjaśnia, jak to naprawić bez ponownego uruchamiania.
Tom Loredo

33

Aktualizacja: Ponowne uruchomienie nie jest wymagane! Zobacz odpowiedź poniżej. Reszta tej odpowiedzi jest poprawna.

Ponowne uruchomienie nie pomogło i nie mogłem też uruchomić oficjalnych instrukcji Apple ( https://support.apple.com/kb/PH26239?locale=pl ).

Skończyło się odznaczenie „Ustawianie strefy czasowej”, ponowne uruchomienie, a następnie ponowne sprawdzenie „Ustawienie strefy czasowej” po ponownym uruchomieniu. Wybór Sunrise to Sunset został następnie zaakceptowany bez reklamacji.

Oto pełne instrukcje, wykorzystujące odmiany oficjalnych instrukcji Apple:

Odznacz opcję Ustaw strefę czasową: wybierz menu Apple> Preferencje systemowe, kliknij Bezpieczeństwo i prywatność, a następnie Prywatność. Wybierz Włącz usługi lokalizacyjne, przewiń w dół do Usług systemowych, kliknij Szczegóły, usuń zaznaczenie opcji Ustaw strefę czasową, a następnie kliknij Gotowe.

Opcjonalnie uruchom ponownie (chociaż nie jestem pewien, czy ten krok jest konieczny, zrobiłem to. [Użytkownicy zgłosili, że nie jest to wymagane])

Zaznacz opcję Ustawianie strefy czasowej: wybierz menu Apple> Preferencje systemowe, kliknij Bezpieczeństwo i prywatność, a następnie Prywatność. Wybierz Włącz usługi lokalizacyjne, przewiń w dół do Usługi systemowe, kliknij Szczegóły, wybierz Ustaw strefę czasową, a następnie kliknij Gotowe.


moje usługi lokalizacyjne zostały wyłączone i włączono naprawienie (macOS 10.13.6): menu Apple> Preferencje systemowe, kliknij Bezpieczeństwo i prywatność, a następnie kliknij Prywatność>> kliknij ikonę kłódki, aby odblokować preferencje> zaznacz „Włącz usługi lokalizacyjne”
Chris Smith

14
Po prostu wykonałem tę sekwencję bez ponownego uruchamiania i zadziałało. Więc odznacz opcję Ustaw strefę czasową, wyjdź z ustawień, wróć do ustawień, zaznacz to, a następnie włącz Night Shift.
carbocation

1
Myślę, że sztuczką może być odblokowanie strony Bezpieczeństwo i prywatność przed próbą włączenia „Sunset to Sunrise”.
jelder

1
Chcę tylko echo @carbocation: Nie musisz restartować (przynajmniej dla macOS 10.13.6 na RMBP), ale musisz odznaczyć i ponownie sprawdzić opcję strefy czasowej.
Tom Loredo

@jelder Najpierw próbowałem odblokować zabezpieczenia i prywatność i nadal nie działało. Myślę, że faktycznie musisz odznaczyć / zaznaczyć.
Jon-Eric

4

Ostatnia odpowiedź:

  • Odznacz „Ustawianie strefy czasowej”
  • Ponownie sprawdź „Ustawianie strefy czasowej”

Wstydź się na Apple, żebyśmy to zrobili ...0

Musisz mieć włączone połączenie Wi-Fi, aby system mógł znaleźć Twoją lokalizację. Właśnie korzystałem z Ethernetu i miałem Wi-Fi wyłączone, więc nie mógł mnie poprawnie zlokalizować. Prawdopodobnie będziesz również potrzebował ponownego uruchomienia po zablokowaniu lokalizacji, ale jeszcze tego nie próbowałem.


0

Odznaczenie opcji Ustaw strefę czasową, a następnie zmiana opcji Nocnej zmiany na lokalizację działa bez ponownego uruchamiania na Mojave.


0

w ustawieniu strefy czasowej odznacz ustaw automatycznie strefę czasową na podstawie bieżącej lokalizacji

i ustaw ręczną strefę czasową na podstawie swojej lokalizacji.

a następnie ustaw wschód słońca na zachód słońca. to jest praca

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.