Przypomnienia o iOS 5 tylko w dni powszednie


18

Czy można tworzyć powtarzające się przypomnienia tylko w dni powszednie? Nie widzę tej opcji, ale nie mogę uwierzyć, że coś tak podstawowego byłoby pominięte.


2
Jeśli potrzebujesz przypomnienia o czymś każdego dnia tygodnia, lepiej jest ustawić alarm. Przypomnienia przypominają raczej listę zadań.
nohillside

Chodzi o to, że przypomnienia mają już sposób na codzienne powtarzanie. Po prostu nie mogę uwierzyć, że powtórzenie „każdego dnia tygodnia” również nie jest możliwe. Wydaje mi się to o wiele bardziej przydatne.
Adam Rackis

2
bugreport.apple.com to tylko kilka kliknięć myszką ...
nohillside

Odpowiedzi:


5

Co powiesz na utworzenie przypomnienia w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek, przy czym każde z nich będzie powtarzane co tydzień? Będziesz musiał wprowadzić pięć zmian zamiast tylko jednej, gdy coś się zmieni, ale być może szczegóły wydarzenia nie zmienią się wystarczająco i to obejście wystarczy.


1
Człowieku, do bani, że to najlepsze rozwiązanie. Jeśli potrzebujesz 4 powiadomień w dni powszednie, musisz ustawić 20 przypomnień. Apple, tak nie jestjust work
łagodny Fuzz

Jak wspomniał Stephen Lafredo w swojej odpowiedzi, możesz utworzyć taki z niestandardowym cotygodniowym czasem powtarzania, który zdarza się każdego dnia tygodnia lub dowolnego dnia tygodnia, który chcesz.
McHobbes,

19

W przypomnieniach.

  1. Wybierz Powtórz
  2. Wybierz Weekly
  3. Wybierz Niestandardowy
  4. Wybierz dni, np. Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek

1
To jest poprawna odpowiedź.
McHobbes,

Bardzo dobrze ukryli tę funkcję .
Adam Johns

14

Jeśli masz iPhone'a 4S lub nowszy, poproś Siri o utworzenie przypomnienia na dni powszednie. Ona może to zrobić.


Naprawdę? Aplikacja Przypomnienia nie ma dla tego ustawienia.
Łagodny Fuzz,

1
@MildFuzz Tak, zaskakująco niektóre rzeczy można zrobić tylko przez Siri.
Steve Moser

8

Dodaj wydarzenie z kalendarza tylko w dni powszednie, wybierając opcję Co tydzień, a następnie Niestandardowe, co pozwoli Ci kliknąć wybrane dni tygodnia. Po wybraniu MF potwierdzi, że dokonałeś wyboru każdego dnia tygodnia. Następnie pojawi się jako niestandardowe w wydarzeniu w kalendarzu.


5

Jedynym sposobem na utworzenie niestandardowego czasu przypomnienia jest Siri. Udało mi się stworzyć wydarzenie przypominające mi co 3 dni. Nie wymyśliłem, jak je utworzyć tylko w dni powszednie. W międzyczasie właśnie stworzyłem alarm, jak sugeruje powyższy post.


2

Widziałem już tę odpowiedź, ale może to pomóc w znalezieniu tej niestandardowej opcji, która nie jest od razu oczywista: w kalendarzu wybierz powtórz. Powtarzaj, wybierz niestandardowy, następnie wybierz cotygodniowo, a następnie wybierz od poniedziałku do piątku. Zobaczysz 5 znaczników wyboru

Innym przykładem niestandardowego zastosowania jest spotkanie w każdy wybrany dzień tygodnia i tygodnia, powiedzmy co 3 czwartek. Wybierz niestandardowe powtórzenie, wybierz co miesiąc, a następnie „na” daje domyślny wybór daty, ale kliknij strzałkę, a otrzymasz wybór na 1., 2. itd. Pon Wt itp


1

Najłatwiejszym sposobem skonfigurowania przypomnienia w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) za pomocą aplikacji Przypomnienia na iOS jest otwarcie Siri, jak wspomnieli inni i powiedzenie „PRZYPOMNIJ MI WEEKDAYS O 2 po południu (oczywiście o dowolnej porze)”.

Siri, kiedy wtedy zapyta cię, o czym chcesz otrzymać przypomnienie, kiedy podajesz tytuł swojego przypomnienia.

Po potwierdzeniu przypomnienie zostanie zapisane, a jeśli zostanie wykonane poprawnie, zauważysz, że przypomnienie powie „niestandardowe powtórzenie”.

Jeśli edytujesz przypomnienie, utracisz niestandardowe powtórzenie, więc nie wprowadzaj zmian po utworzeniu przypomnienia w Siri.

Mam nadzieję, że to pomaga!


Myślę, że to najłatwiejszy sposób na zrobienie tego. Oczywiście pod warunkiem, że masz Siri. Możesz także dodać temat, o którym chcesz otrzymać przypomnienie. Właśnie utworzyłem przypomnienie w „Przypomnij mi, żebym słuchał Zane'a Lowe'a każdego dnia tygodnia o 18:00”. Działał idealnie.
kakubei

0

Jestem programistą aplikacji współpracującym z Przypomnieniami, i tego rodzaju jest to możliwe w podstawowych interfejsach API. Aplikacja Przypomnienie jest dość gołe w swojej funkcjonalności. Myślę, że to celowe.

Zdaję sobie sprawę, że może to nie pomóc w twojej bezpośredniej sytuacji, ale im dłużej współpracuję z Przypomnieniami, tym bardziej myślę, że Apple celowo uczyniło Przypomnienia dość podstawowymi, ponieważ mają nadzieję, że twórcy aplikacji stworzą niestandardową funkcjonalność, której szukasz aplikacje.

Niestety, na tym etapie niewielu programistów wydaje się podejmować to wyzwanie, z których każdy woli robić przypomnienia / timery / listę rzeczy do zrobienia w swoich oddzielnych wszechświatach.

To, czego chcesz, można zrobić, ale ktoś musiałby zrobić aplikację, aby to zrobić.


0

W Mavericks odkryłem, że jest to łatwy sposób w iCal, ale nie jest to oczywiste. Zamiast wybierać „Codziennie” przejdź do Niestandardowy, a następnie wybierz Co tydzień, a zobaczysz listę 7 dni tygodnia. Wybierz „Co 1 tydzień w dniu:”, a następnie kliknij MTWTF lub dowolną kombinację dni, a wszystko gotowe.

W rzeczywistości po wykonaniu tej czynności pojawi się komunikat Niestandardowe ... Każdy dzień tygodnia.


1
Niestety OP chce wiedzieć, jak to zrobić w Kalendarzu na iOS. Mogą nie mieć komputera Mac i dlatego nie będą mieć dostępu do aplikacji Kalendarz OS X.
Ian C.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.