Jak korzystać z mojej istniejącej bazy danych KeePass na nowym iPadzie bez iTunes na komputerze?


14

Jestem użytkownikiem systemu Linux, który kupił iPada. Jestem także profesjonalistą Infosec, który używa menedżera haseł KeePassX. Wszystkie moje hasła są zbyt długie, aby pisać na iPadzie - dlatego chcę używać mojego menedżera haseł na iPadzie. Zainstalowałem MiniKeePass na iPadzie - i z pewnym trudem (musiałem wpisać hasło do jednej usługi) przeniosłem bazę danych (.kdbx) na iPada. Użyłem funkcji eksportu / udostępniania, aby udostępnić kdbx i udostępnić go aplikacji MiniKeePass.

Utknąłem tutaj. Muszę również przenieść mój plik klucza.

Nie mogę znaleźć żadnego sposobu na przeniesienie pliku klucza do MiniKeePass. Standardowe funkcje eksportu / udostępniania nie działają w przypadku zwykłego pliku tekstowego bez rozszerzeń.

Dotychczasowe porady, które otrzymałem, to „Użyj iTunes”. Jestem użytkownikiem Linuksa; brak Windows / Mac, a nawet Wine.

Jakieś sugestie?


1
Czy skontaktowałeś się z pomocą techniczną KeePass, aby zapytać, jak zrobić to, co chcesz?
fsb

Ach, błąd entuzjasty OpenSource. (Prawdopodobnie błędnie) założyłem, że jedynym wsparciem byłoby wsparcie społeczności. Ja sprawdzę. Dzięki za zwrócenie na to uwagi.
Sas3

2
Otworzyłem problem na ich repozytorium github.com/MiniKeePass/MiniKeePass/issues/493 - czekając na odpowiedź. [edytuj: Najwyraźniej jest to normalna metoda proszenia i uzyskiwania wsparcia.]
Sas3

@ fsb Trzymam się z pewną nadzieją w tym żądaniu ściągnięcia - wciąż w fazie testów - github.com/MiniKeePass/MiniKeePass/pull/389 Wygląda na to, że odzwierciedla niektóre z moich problemów.
Sas3,

Wygląda na to, że muszę czekać dłużej na rozwiązanie tego problemu. Opublikuję aktualizację, gdy będzie jakiś postęp.
Sas3

Odpowiedzi:


1

Plik klucza ma rozszerzenie pliku: .key

Przetestowałem następujące rzeczy na Dropbox i iPadzie z systemem iOS 11. Usunąłem mój istniejący plik klucza na potrzeby testu:

  1. zmień nazwę pliku klucza z rozszerzeniem .key
  2. przenieś nowo zmieniony plik klucza do folderu współdzielonego w chmurze (lub cokolwiek, do czego iPad może również uzyskać dostęp)
  3. na iPadzie otwórz aplikację do udostępniania folderu i znajdź plik klucza
  4. wyeksportuj plik klucza ...
  5. jedną z opcji powinno być „Otwórz w ...” stuknij ją
  6. powinieneś dostać listę aplikacji, do których możesz skopiować plik klucza, a jedną z nich powinien być MiniKeePass, dotknij go
  7. otwiera MiniKeePass z plikiem klucza wymienionym w „Plikach kluczy”

To powinno działać. Znowu zrobiłem to z Dropbox, więc inna usługa udostępniania folderów może zachowywać się inaczej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.