iPhone 4S wpadł do wody i stracił przytomność, tylko z procesorem i płytą główną. Czy można wyeksportować dane sprzed dwóch lat?


1

Jesienią 2015 roku mój poprzedni iPhone 4S wpadł do wody i stracił przytomność. Później, podobnie jak teraz, podczas ładowania płyta główna nagrzewa się, ale na ekranie nic się nie pojawia, a bateria również nie reaguje.

Czy można to naprawić? Czy uważasz, że to problem z ekranem lub baterią? Jeśli jest to bateria, dlaczego płyta główna się nagrzewa?

Jeśli jest to ekran, czy to znaczy, że po otrzymaniu nowego ekranu mogłem zobaczyć moje przeszłe dane i informacje na iPhonie?

Czy jest możliwe zapisanie pamięci RAM / procesora do użytku w działającym telefonie, aby zobaczyć dane?


1
Ani pamięć RAM, ani procesor nie przechowują żadnych trwałych danych, więc ich ocalenie nie pomoże. To pamięć flash, do której musisz uzyskać dostęp.
Mike Scott,

Odpowiedzi:


2

Załóżmy, że masz cenne dane do odzyskania - rozsądna cena to 300 USD za wykonanie wystarczającej liczby napraw i robocizny, aby odzyskać dane. Naprawy zostaną wykonane przez usunięcie korozji za pomocą myjki ultradźwiękowej. Szczegółowe informacje można znaleźć w sklepie takim jak: http://mendonipadrehab.com/price-list .

Filmy wideo wyjaśniają, w jaki sposób urządzenie jest rozbierane na części, czyszczone / naprawiane za pomocą części zamiennych wystarczających do odzyskania danych. Dosłownie odtworzą wystarczająco dużo systemu, aby zasilić i przesłać dane.

Jest bardzo możliwe, ale nie pewne, że nie dostaniesz telefonu, który działa długo, ale to tak, jakby ktoś był na pogotowiu ratunkowym w nagłych wypadkach - życie można wesprzeć odpowiednimi narzędziami w sytuacjach na ograniczony czas.

Jeśli nie chcesz płacić - możesz zainwestować pieniądze w narzędzia, wysokiej jakości alkohol do wycierania i szczoteczkę do zębów, aby samemu usunąć korozję. Możesz też wybrać mniej wykwalifikowany sklep - ale szanse na odniesienie obrażeń przez wodę są znacznie mniejsze, im dłuższy jest czas między wodą a naprawą.


Dlaczego nie mogą wyjąć magazynu i podłączyć go do innego (działającego) urządzenia w celu przesłania danych? Jakieś szyfrowanie?
Wowfunhappy

@Wowfunhappy Filmy z witryny rehabilitacyjnej na iPadzie pokazują, w jaki sposób pamięć lutowana jest na płycie. Zakładając, że nie jest uszkodzony - potrzebujesz kluczy (potencjalnie), jeśli są zaszyfrowane w spoczynku.
bmike

@ Wowfunhappy Aby rozwinąć (trochę): Na płycie znajduje się układ kryptograficzny, który zawiera klucze szyfrujące i pozwala je mieć tylko wtedy, gdy wprowadzisz odpowiedni kod dostępu. Jeśli wydarzy się coś naprawdę nieoczekiwanego, samo się wyciera; dane będą w porządku, ale klucza szyfrowania zniknie.
wizzwizz4

0

Musisz użyć myjki ultradźwiękowej

który byłby w warsztacie, ponieważ @ bmike ♦ odpowiedział.

On także powiedział

Jeśli nie chcesz płacić - możesz zainwestować pieniądze w części lub mniej wykwalifikowany sklep - ale szanse powodzenia w przypadku szkód wyrządzonych przez wodę są znacznie mniejsze, im dłuższa jest między wodą a naprawą.

To jest absolutna prawda. Znałem warsztaty, które po prostu wrzucają mydło do naczyń do kąpieli. Bądź ostrożny.

Ma również rację, kiedy powiedział, że twój czas się kończy. Zrób to wcześniej niż później, bo szanse na sukces są znacznie mniejsze.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co się stanie, jeśli poczekasz, zobacz ten link. Jeśli zaczekasz, stanie się jeszcze bardziej skorodowany.

https://www.ifixit.com/Answers/View/192065/Water+damage+and+ultrasonic+cleaner

Oto cytat z linku o silniej skorodowanej desce.

Oto oferta. Ta płyta już nigdy nie będzie działać, chyba że wykonasz mikropolewkę, aby usunąć utlenianie, zalać skorodowane połączenia lutowane i wymienić uszkodzone elementy. Mamy nadzieję, że nie będziesz musiał robić godzin rozwiązywania problemów, aby dowiedzieć się, które układy bga zostały uszkodzone przez ciepło zwarcia od kogoś, kto zostawił je na ładowarce przez kilka dni, gdy trzymali kciuki.


Powstrzymaj się od powtórzenia informacji zawartych w innej odpowiedzi. Jeśli chcesz dodać wyjaśnienia do tej odpowiedzi, dodaj ją jako komentarz. Po uzyskaniu wystarczającej reputacji będziesz mógł dodawać komentarze i zadawać dalsze pytania. Aby zyskać reputację, odpowiedz na pytania, które są jasne i zwięzłe .
fsb

@fsb bmike ♦ nie powiedział, jaka będzie rzeczywista naprawa. Który jest myjką ultradźwiękową. Witryna, którą podał, nie zawierała żadnego filmu pokazującego, jak naprawić szkody spowodowane przez zalanie wodą.
LateralTerminal

@ fsb Również moja odpowiedź to nie tylko przekształcenie. Po prostu sprawdzam, czy to prawda, że ​​niektóre sklepy są pobieżne. To nie jest dokładnie część odpowiedzi, to tylko ostrzeżenie i myśl, która może być pomocna. Podaję odpowiedź, jak nazywa się faktyczna usługa, oraz więcej informacji wyjaśniających, czy warto. I dlaczego. z odniesieniami
LateralTerminal

Ok, widzę, że ostatnio próbowałeś odpowiedzieć na wiele pytań, co jest dobre i doceniane. Myślę jednak, że dobrze byłoby, gdybyś przejrzał Jak odpowiedzieć w centrum pomocy . To pokaże, jak zapewnić dobre odpowiedzi i czego szukamy w odpowiedziach. Dziękujemy za udział i próbę pomocy!
fsb

1
+1 ode mnie Świetny dodatek. Można edytować inny post (mój), aby naprawić pominięcie lub po prostu poprawić. Dobrze jest też napisać tutaj fajny post, komentujący, pouczający, rozwijający się.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.