Jakie są te porty na Macu z okazji 20-lecia?


10

Wczoraj znalazłem Maca z okazji dwudziestej rocznicy w piwnicy mojej Nonny. Wygląda na to, że istnieje tam od 2002 roku. Byłem bardzo ciekawy tego, przejrzałem go i stwierdziłem, że jest to wydanie specjalne.

Z tyłu i z boku znajdują się porty, których nie znam. Zastanawiam się, czy ktoś może je wyjaśnić?

Z tyłu jest 6 portów i nie wiem, do czego służą porty 3, 4 i 5? Po lewej stronie znajduje się również duży port, którego nie znam.

Czy ktoś może pomóc?


Prawdopodobnie powinieneś dodać zdjęcie tych portów
N. Cornet,

Google to jeszcze?
owlswipe


Może to pomóc, jeśli dodasz zdjęcie portów
Stevoisiak

Odpowiedzi:


5

Wow, to znalezisko!

W rzeczywistości jest więcej niż sześć portów z tyłu, jest też pokrywa, którą można otworzyć, aby odsłonić całą stertę innych portów (np. Porty szeregowe, port ADB itp.).

Aby jednak wyjaśnić porty w pytaniu:

  • Port 3 to port SCSI
  • Port 4 to port tunera telewizyjnego
  • Port 5 to port radia FM
  • port po lewej stronie, o którym mówisz, to gniazdo PCI (pamiętaj, że tak naprawdę jest to również gniazdo komunikacyjne).

Poniżej kilka zdjęć, które wziąłem z XX-wiecznej usługi Maca Źródło:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

WAŻNA UWAGA

Ten model ma przełącznik umożliwiający wybranie odpowiedniego napięcia dla twojego kraju (patrz poniżej), więc upewnij się, że wybrano prawidłowe napięcie dla swojej lokalizacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli Twojej lokalizacji nie ma na liście, wybierz odpowiednią opcję (np. Jeśli jesteś w Australii, wybierz 230 V).

[EDYTOWAĆ]

Wreszcie, zgodnie z komentarzem IconDaemon jest poniżej, można uzyskać dostęp do dokumentacji usług bezpośrednio dla siebie.


2
Dokument źródłowy usługi Mac (z którego pochodzą powyższe ilustracje) można znaleźć pod tym linkiem . Łatwo znaleźć w Googles.
IconDaemon

1
@IconDaemon Ładne znalezisko! Możesz nawet uzyskać dostęp do instrukcji serwisowych dla całej sterty innych laptopów! - Ale zgaduję, że już to wiedziałeś! Zaktualizuję swoją odpowiedź, aby zawierała bezpośredni link do dokumentu Twentieth Anniversary Mac. Dzięki za heads-up! :)
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.