Jak wyświetlić źródło strony w przeglądarce Safari tak samo, jak w Windows Internet Explorer?


11

Mam doświadczenie w Windowsie, nie tyle w Macu. W Windows Internet Explorer mogę przejść do menu Widok i wybrać Źródło jak w „widoku źródła”. Otworzy się okno pokazujące mi kod HTML strony, którą odwiedzam, tak jak na zrzucie ekranu poniżej:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Na komputerze Mac zajrzałem do menu Widok Safari i wszystkich innych menu i nie widzę niczego, co przypominałoby tę opcję.

Jak mogę zrobić to samo w przeglądarce Safari w systemie macOS?

Odpowiedzi:


15

Ta opcja jest dostępna w przeglądarce Safari, ale domyślnie nie jest włączona. Aby to aktywować, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom Safari
  2. Przejdź do Safari> Preferencje (lub po prostu użyj command,skrótu)
  3. Kliknij kartę Advance na pasku narzędzi ( powinna być ostatnia)
  4. Na samym dole zaznacz pole wyboru Pokaż menu rozwijania na pasku menu
  5. Wyjdź z okna Preferencje

Teraz zobaczysz nowe menu Develop na pasku menu. Zapewni to dostęp do całej gamy opcji, w tym Pokaż źródło strony . Warto zapoznać się z różnymi opcjami, aby zobaczyć, z czego jeszcze możesz skorzystać.

[EDYTOWAĆ]

Zapomniałem wspomnieć, że po włączeniu menu Programowanie możesz także kliknąć dowolną stronę prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie Pokaż źródło strony z wyświetlonego menu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.