Nie można otworzyć ani zaktualizować iPhoto


9

Kupiłem używanego Macbooka Pro z systemem macOS Sierra.
Pojawiło się po tym, jak poprzedni właściciele zresetowali go i zainstalowali pakiet iLife (iPhoto, iMovie i GarageBand). Nie mogłem korzystać z tych aplikacji, ponieważ były one dostarczane z systemem Mac OS X 10.9, a wersje tych aplikacji były zbyt niskie, aby używać ich w systemie macOS Sierra.

Miałem problem z aktualizacją GarageBand i iMovie, ale udało mi się to po odinstalowaniu i ponownej instalacji z Mac App Store. Problem dotyczy iPhoto. Nie mogę go otworzyć ani odinstalować. Widzę to tylko w Launchpad:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po kliknięciu pojawia się komunikat, że muszę go zaktualizować, ale nie mogę, ponieważ według Mac App Store nie jest dostępny w moim lokalnym App Store.

Co mogę zrobić, aby go zainstalować?


7
Jeśli nie masz nic przeciwko, że pytam, czy istnieje powód, dla którego nadal chcesz używać iPhoto zamiast aplikacji Zdjęcia? iPhoto zostało przerwane w kwietniu 2015 roku i od tego czasu nie pojawiało się w Mac App Store. Jeśli masz starą bibliotekę iPhoto, Zdjęcia mogą przekonwertować ją na bibliotekę zdjęć.
Monomeeth

Odpowiedzi:


3

Jak wiadomo, ponieważ poprzedni właściciele zainstalowali wersję pakietu iLife, której nie można było uruchomić w systemie macOS Sierra, konieczne było zaktualizowanie poszczególnych aplikacji do ich bieżących wersji.

To, że trochę się przewróciłeś, polega na tym, że chociaż możesz zainstalować bieżące wersje GarageBand i iMovie, nie ma aktualnej wersji iPhoto, ponieważ została ona zastąpiona uruchomieniem aplikacji Zdjęcia. Mówiąc dokładniej, iPhoto zostało zakończone w kwietniu 2015 roku i od tego czasu nie pojawiało się w Mac App Store.

Zamiast tego musisz użyć aplikacji Zdjęcia. To powinno być na twoim MacBooku Pro, tak jakby był zainstalowany jako część macOS Sierra. Domyślnie powinien on znajdować się w Docku, ale jeśli nie, powinieneś go znaleźć w folderze Aplikacje.

Jeśli masz starą bibliotekę iPhoto, Zdjęcia mogą przekonwertować ją na bibliotekę zdjęć.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Pomoc do Zdjęć .


Aby dodać do tej dobrej odpowiedzi: aby przestać iPhoto pytać o aktualizację, po prostu usuń go z folderu aplikacji.
iled

1
  1. Spróbuj otworzyć go w /Applications/folderze
  2. Zmień system MacOS Sierra na starszą wersję OS X
  3. Otwórz go przez terminal. Wpisz ten wiersz w terminalu i naciśnij enter:/Applications/iPhoto.app/Contents/MacOS/iPhoto &

Uwaga: Nie zaleca się używania obu wersji jednocześnie. Nie ma powodu, aby nie używać zdjęć począwszy od macOS High Sierra jeszcze w tym roku.


Co rozumiesz przez „obie wersje”? obie wersje czego?
Ido Naveh

1. Aplikacja Zdjęcia w folderze aplikacji wygląda tak jak w starterze. 2. Nie chcę obniżać wersji mojej macOS. 3. Raczej otwieram go w normalny sposób.
Ido Naveh

Cóż, macOS jest wyposażony w „Zdjęcia”, nową aplikację „iPhoto” firmy Apple. To jest powód, dla którego iPhoto zostało przerwane. Aby z niego skorzystać, musisz włamać się lub obniżyć wersję.
Bastian Gruber,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.