MBP 13 "2016 szybkie rozładowanie zasilania, brak aplikacji wykorzystujących znaczną ilość baterii


1

Mam stosunkowo nowy MBP 13 "2016, który używał wyładowań o mocy 5 - 10 watów bez żadnych intensywnych aplikacji. Dzisiaj, kiedy nie jest podłączony, zauważyłem, że rozładowanie baterii wynosi 15 - 20 watów, pomimo zamykania każdej aplikacji, wyłączania sieci Wi-Fi i wyłączania wehikuł czasu, zmniejszający jasność do średniej.

Czy jest lepszy sposób, aby zobaczyć, co tak konsekwentnie wykorzystuje energię? Próbowałem Monitora aktywności i przyglądałem się wpływowi energii, ale zamknięcie każdej odpowiedniej aplikacji, która zwiększa zużycie energii, wydaje się nie mieć wpływu

Jakieś pomysły, które mogłyby go spowodować, lub jak mogę to naprawić?

Poniżej znajdują się wyniki z mojego monitora aktywności

enter image description here


1
Być może coconutBattery nie zgłasza poprawnie danych, jeśli używasz wersji beta macOS.
IconDaemon

Program powłoki iTerm2 jest tym, co korzysta z baterii. Przepiszę moją odpowiedź, aby odzwierciedlić tę nową informację.
Evan Rosica

Czas procesora wskazuje, że iTerm2 działał przez ponad dzień (25 godzin +) ...... Mówisz w odpowiedzi „Dzisiaj, gdy odłączony od zasilania, zauważyłem rozładowanie baterii na poziomie 15–20 watów pomimo zamknięcia każdej aplikacji, obracając wyłącz wifi i wyłącz maszynę czasu, zmniejszając jasność do średniej. ” Jasne jest, że iTerm2 jest źródłem odpływu.
Evan Rosica

Odpowiedzi:


2

Z wyników zrzutów ekranu monitora aktywności jest jasne, że program bash (shell) ITerm2 jest tym, co zabija baterię. Widzimy to ze średniego wpływu energii 66,25 i wykorzystania procesora na 67%. Oznacza to, że program używa ponad 25% procesora komputera Mac (2x procesory = 200% ogółem).

Jeśli nie uruchomiłeś tego programu, powinieneś go (wymusić) zamknąć. Fakt, że działał ponad 1 dzień (czas procesora 25:42:52) oraz fakt, że problem właśnie się pojawił, wskazuje, że jest to źródło odpływu. Być może coś poszło nie tak i utknęło w pętli.


Dziękuję za radę, ale Activity Monitor Energy / CPU był jedną z pierwszych rzeczy, które sprawdziłem. Wykorzystanie systemu utrzymuje się na poziomie około 30%, a największą rzeczą, która zjada procesor wydaje się być BASH. Zobaczę, czy tracker GPU wyjaśni cokolwiek!
joeyfb

@Pyloid Dobry, proszę edytować post, aby powiedzieć tak i opublikować wyniki ...
Evan Rosica

Powiedziałem, że sprawdziłem monitor aktywności, ale opublikuję wyniki!
joeyfb

Nie mogę ci wystarczająco podziękować, to było całkowicie poprawne. Bsh utknął w pętli i nie wyłączał mojego procesora. Zabiłem go i to rozwiązało problem. Zużycie energii z powrotem do 8 watów. Dzięki!!
joeyfb

2
Nie ma za co. Dziękujemy za opublikowanie zrzutów ekranu. Pomogli dużo. Powodzenia w programowaniu.
Evan Rosica
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.