Obsługiwane alternatywne tryby USB-C w MacBooku Pro (15-calowy, 2016)


8

Jestem ciekaw, jakie alternatywne tryby USB Type-C (i odmiany tych trybów) są obsługiwane przez MacBooka Pro (15-calowy, 2016). Zrobiłem kilka poszukiwań w Internecie, ale nie byłem w stanie znaleźć żadnego wiarygodnego źródła informacji na ten temat. Za wiarygodne źródło informacji uważałbym:

  • Oficjalna dokumentacja techniczna Apple wyraźnie opisująca wszystkie obsługiwane alternatywne tryby USB typu C, które są obsługiwane przez urządzenie. (Dotychczas znalazłem tylko informacje marketingowe, które nie są wystarczająco szczegółowe)
  • Analiza ruchu USB PD, która może wskazywać obsługiwane alternatywne tryby i możliwości.
  • Jakiś rodzaj narzędzia lub narzędzia wiersza poleceń, który jest w stanie zrzucić tę informację.

Wiem już, że porty USB typu C w tym urządzeniu obsługują następujące konfiguracje trybu alternatywnego:

  • 4 pasy przy użyciu Thunderbolt 3.0
  • 4 tory przy użyciu DisplayPort 1.2
  • 2 tory przy użyciu DisplayPort 1.2 i 2 tory przy użyciu USB 3.1

Jestem jednak pewien, że obsługuje dodatkowe wariacje.


2
Apple jest notorycznie zamykany. Prawdopodobnie potrzebujesz konta programisty, aby nawet zacząć zagłębiać się w ich systemy na takim poziomie technicznym. Ponadto SIP utrudnia śledzenie jądra.
Hefewe1zen

2
Świetne pytanie darco - ktoś z pewnością może inżynierii wstecznej specyfikacji PD i / lub analizować rzeczy. Miejmy nadzieję, że opublikują wyniki. Spodziewałbym się, że obsługiwane tryby zmienią się z czasem w oparciu o aktualizacje oprogramowania układowego i aktualizacje systemu operacyjnego, więc możesz mieć ruchomy cel i musisz zadać bardziej wąskie pytania dotyczące tego, czy określone akcesorium działa, jeśli nie otrzymamy wikipedii, takiej jak podsumowanie wszystkich testowanych funkcji dostępnych.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.