Dokładnie jakie są ograniczenia przypomnień geograficznych?


10

Jedną z najbardziej ekscytujących nowych funkcji od iOS5 jest możliwość ustawiania przypomnień - a jeszcze lepiej - możliwość ustawiania przypomnień z geofence na podstawie czasu przybycia lub opuszczenia lokalizacji.

Mam dwa kluczowe pytania dotyczące tego, jak działają one w praktyce, i zastanawiałem się, czy ktoś może odpowiedzieć na nie w oparciu o ich doświadczenia.

    1.) Jeśli siedzę w lokalizacji A, ale planuję wyjść i skonfigurować przypomnienie, które wyłączy się, gdy wrócę do lokalizacji A - czy to zadziała?

tzn. jeśli jesteś w biurze i zamierzasz wyjść na spotkanie i chcesz pamiętać o zrobieniu czegoś po powrocie, czy możesz ustawić ten alert przed wyjazdem, czy też po prostu od razu odejdzie, ponieważ już tam jesteś?

    2.) Mieszkam na Manhattanie, a mój adres domowy (zapisany w moich danych kontaktowych) nie jest tym, co myśli mój iPhone, gdy siedzę w swoim mieszkaniu. Mój iPhone myśli, że jestem trzy budynki w dół i po drugiej stronie ulicy. Czy przypomnienia z funkcją geofences będą działać, jeśli powiem im, aby przypominały mi o otrzymaniu „domu”, mimo że „dom” nie jest dokładnie tam, gdzie iPhone GPS uważa, że ​​mieszkam?

NB: Mój jednorazowy test tego pokazuje, że nie identyfikuje mnie to poprawnie jako domu. Wygląda na to, że musiałbym to powiedzieć, aby przypomnieć mi, gdy dotrę do niepoprawnego adresu, który iPhone uważa za swój dom. Wydaje mi się, że miałby on pewien promień, aby uwzględnić niedokładności GPS - najlepiej byłoby, gdybyś mógł ustawić ten promień!


GPS nie jest tak niedokładny. Jeśli zostaniesz pokazany w dół drogi, wcześniej obwinię triangulację WiFi / Cell Tower zamiast GPS. (A ponieważ GPS wymaga widoczność nieba i jesteś prawdopodobnie w domu, będę podwójnie winny WiFi / ogniwo Wieża triangulacji.)
Jason Salaz

@VxJasonxV Zgoda - myślę, że mam na myśli ogólną „geolokalizację” iPhone'a, a niekoniecznie GPS. Na Manhattanie często trudno mieć wyraźny widok nieba!
Jish,

Touché;). (
Zostaną

GPS może być strasznie niedokładny. Dodano błędy wielościeżkowe, niski sygnał, celowe błędy (które były wyłączone przez lata, ale istnieje możliwość wywołania błędu). Ponadto w niektórych obszarach dane mapy w kafelkach nie są poprawnie wyrównane, więc nawet jeśli Twój telefon może mieć świetne współrzędne GPS - nie umieszcza cię poprawnie na mapie.
bmike

Odpowiedzi:


2

Podzielę twoje pytanie na dwa główne obszary, ponieważ na jeden można łatwo odpowiedzieć, a drugi nie jest bez wewnętrznej wiedzy o tym, jak działają usługi lokalizacyjne w systemie iOS.

  • Jak zrobić przypomnienie, kiedy ponownie dotrzesz do miejsca, w którym teraz siedzisz?
  • Jaki jest specjalny sos i jakie są wszystkie sposoby na dostosowanie lokalizacji w iOS?

Aby przypomnieć, zacznij od włączenia opcji „W lokalizacji”, a następnie wybierz, kiedy przybędę, zamiast domyślnej, kiedy opuszczę. Czasami mam słaby sygnał lokalizacji i alarm może się włączyć, ale wydaje się, że zdarza się to bardzo rzadko w praktyce. Kiedy tak się dzieje, po prostu ustawiam to, kiedy wychodzisz. Wydaje się, że jest mniej wrażliwy na promień, więc kiedy zgaśnie, pamiętam, aby zmienić go z powrotem na przybycie.


Głębsze pytanie o to, jak lokalizacja naprawdę działa i jest wdrażana, nie zostało ujawnione publicznie. Jako użytkownik końcowy nie możesz ustawić promienia ani innych parametrów wpływających na silnik lokalizacji. Jest wyłączony lub włączony. Masz albo włączone lub wyłączone radia.

Chciałbym zachęcić was, aby uzyskać Xcode i bawić się z niektórych z tych projektów demonstracyjnych , aby dowiedzieć się, jak lokalizacja działa w symulatorze iOS i być może można lepiej zrozumieć, w jaki sposób prezentuje iOS tych danych do aplikacji.


0

Aplikacja Przypomnienia nie udostępnia wszystkich funkcji geofencing, na które pozwala interfejs API iOS 5. Tak więc aplikacja innej firmy może dać ci więcej opcji na ten temat.

Istnieje obiekt menedżera lokalizacji, który utrzymuje system operacyjny, a programiści łączą się z nim, aby skonfigurować usługi lokalizacyjne i być informowani o rzeczach, które wydarzyły się w podstawowej strukturze lokalizacji.

Menedżer lokalizacji może zrobić tylko to, że można go skonfigurować do monitorowania listy regionów. Każdy region ma punkt środkowy i promień. Musi być okrągły, ale możesz ustawić, jak duże jest koło.

Inną rzeczą, którą możesz powiedzieć kierownikowi lokalizacji podczas rejestracji regionu, który ma być obserwowany, jest „dokładność” - jak daleko „minęła” granicę tego regionu, którą musi przebyć użytkownik przed uruchomieniem „Jesteśmy tutaj!” wiadomość do kodu klienta. Jest to przydatne, aby uwzględnić dokładnie to, co widzisz. Gdzie jesteś, dokładność GPS jest niska, więc dobrze by było, gdyby jitter wprowadzony do danych przez bardziej szczegółowe metody pozycjonowania nie wysyłał ostrzeżeń nie chcąc tylko dlatego, że akurat byłeś na boisku w swoim regionie.

Żadna z tych możliwości konfiguracji nie jest wykorzystywana w aplikacji przypomnień systemu operacyjnego - po prostu pobiera adres i tworzy wokół niego region. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​prawdopodobnie ma dość duże ustawienie „dokładności”. Alarm opuszczający moje biuro wystrzeliwuje może 1/8 mili w dół drogi. Ostrzeżenie przyjeżdża do mojego domu, gdy wjeżdżam na podjazd. Więc może to 100 metrów plus minus 75?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.