Zapobiegaj usuwaniu określonych folderów przez iCloud Drive


13

Chciałbym użyć Dysku iCloud do synchronizacji moich dokumentów + pulpitu.

Jednak wiele razy usunie projekty, gdy wciąż nad nimi pracuję (nawet małe, takie jak 10 MB).

Czy istnieje jakaś flaga, która powie macOSowi, aby zsynchronizował folder, ale nigdy go nie usunie, dopóki tak nie powiem?

Pamiętaj, że nie chciałbym nie synchronizować określonego folderu, chciałbym powstrzymać macOS przed usunięciem go w celu utworzenia usuwalnej przestrzeni.


Czy korzystanie z iCloud Drive jest wymagane, czy możesz używać czegoś takiego jak Dropbox lub Google Drive?
fsb

iCloud pozwala mi zaoszczędzić miejsce na dysku, podczas gdy inne rozwiązania tego nie robią. Nie, że działa tak dobrze, niestety ...: - /
nkkollaw

Odpowiedzi:


7

Począwszy od systemu macOS Sierra 10.12.4 nie można oflagować poszczególnych folderów, aby pozostały na dysku lokalnym przez cały czas. To jest przełączanie „wszystko albo nic”.

Możesz uzyskać do niego dostęp w Preferencje systemoweiCloudOpcje dysku iCloud… Tam, odznacz Optimize Mac Storage.

Zapobiegnie to automatycznemu usunięciu plików / folderów utworzonych przez iCloud z lokalnego magazynu.


0

Możesz dodać „.nosync” do dowolnej nazwy pliku / folderu, aby zapobiec synchronizacji. Element zostanie zapisany tylko na lokalnym dysku twardym. (Działa w Sierra, High Sierra, może inne wersje ... niepotwierdzone)


Świetnie! Zastanawiam się, dlaczego nie jest to udokumentowane ...
nkkollaw

Znaleziono link, który o tym wspomina: developer.apple.com/library/content/documentation/General/... underA User’s iCloud Storage Is Limited
nathan

2
To także zapobiega całkowitemu tworzeniu kopii zapasowej folderu na iCloud Drive. Punkt bólu z PO został rozwiązany, ale utworzono nowy.
DavidD
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.