Czy mój skaner Touch ID iPhone'a 6s jest uszkodzony? Kiedy powinienem zostać poproszony o podanie mojego hasła? [duplikować]


10

Niedawno kupiłem iPhone'a 6s. To pierwszy iPhone, który posiadam ze skanerem Touch ID.

Po skonfigurowaniu okazało się, że jest bardzo dokładny, szybki i niezawodny. Ale czasami pojawia się monit o podanie hasła zamiast po prostu korzystania z odcisku palca. To wydaje się być losowe. Zwykle zdarza się, gdy używam go rano, ale nie zawsze !! A czasem zdarza się to także w innych momentach.

Przeczytałem to pytanie, ale próbowałem już usunąć i ponownie dodać odciski palców, ale nie zauważyłem żadnej poprawy.

Czy mój skaner linii papilarnych Touch ID jest uszkodzony? Kiedy powinienem zostać poproszony o podanie mojego hasła?


Przepraszam, nie pomyślałem z tytułu, że pytanie było takie samo, ale teraz widzę, że prawdziwe pytanie i odpowiedź dotyczy również mojej sprawy. Dzięki
user238423

Odpowiedzi:


7

Najprawdopodobniej twój skaner linii papilarnych Touch ID jest całkowicie w porządku.

Istnieją pewne zasady, których używa iOS, które regulują, kiedy iPhone poprosi o podanie hasła, a jedna z nich dotyczy 8-godzinnego okresu, w którym Touch ID nie był używany. Samo to wyjaśniałoby scenariusz w twoim pytaniu (tj. W niektóre noce masz ponad 8 godzin snu, a w inne noce nie masz).

Wszystkie reguły Touch ID można znaleźć w Przewodniku bezpieczeństwa Apple na iOS . Podsumowując, zasady określające, kiedy zamiast odcisku palca wymagany jest kod dostępu, są następujące:

  • Hasło nie zostało użyte do odblokowania urządzenia w ciągu ostatnich sześciu dni
  • Twój odcisk palca nie był używany do odblokowania urządzenia w ciągu ostatnich ośmiu godzin 1
  • Właśnie włączyłeś (lub uruchomiłeś ponownie) urządzenie
  • Twoje urządzenie nie zostało odblokowane przez więcej niż 48 godzin
  • Próbowałeś bezskutecznie użyć odcisku palca podczas pięciu kolejnych prób
  • Za każdym razem, gdy dodasz odcisk palca do ustawień Touch ID
  • Twoje urządzenie otrzymało polecenie zdalnej blokady

W odniesieniu do tego ostatniego punktu odnosi się to do funkcji trybu utraconego w iCloud . Aby uzyskać więcej informacji, możesz przeczytać iCloud: Użyj trybu utraconego .

Na koniec, jeśli nadal martwisz się potencjalnie wadliwym czujnikiem Touch ID, możesz powrócić do powyższej listy jako punktu odniesienia, aby ustalić, czy w różnych okolicznościach zostałeś poproszony o podanie hasła. Jeśli tak, możesz użyć tego jako punktu wyjścia, jeśli zwrócisz się o pomoc do Apple.

1 Jest to najprawdopodobniej przyczyna w twojej sytuacji przez większość czasu.


Byłbym skłonny przenieść tę odpowiedź na zaakceptowaną odpowiedź na duplikacie „master”, ponieważ jest ona bardziej wyczerpująca niż tamta - ale „master” ma lepszy tytuł, imo .. Może po oznaczeniu go jako Społeczność?
Tetsujin

Brzmi dobrze jak dla mnie. :) W jaki sposób ta odpowiedź zostaje przeniesiona? Czy mogę to zrobić, czy musimy poprosić o to modę?
Monomeeth

tbh, po prostu skopiuję / wkleję to w całości do drugiej odpowiedzi, jako edycję. Nie jest to sprzeczne z „zamiarem” PO, ponieważ tak naprawdę podsumowuje to, co jest w zasadzie odpowiedzią tylko na link. Może najpierw uruchom go na czacie przez Mike'a, ale tak naprawdę nie widzę żadnych zastrzeżeń.
Tetsujin,

To uspokajające, dzięki.
user238423
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.