iOS: Twój kod jest wymagany do włączenia Touch ID


24

Czasami po odblokowaniu iPhone'a lub iPada pojawia się następujący komunikat:

Twój kod jest wymagany do włączenia Touch ID

Teraz nie dzieje się tak po wielu nieudanych próbach lub wyłączeniu urządzenia. Urządzenie było używane w ciągu ostatnich 12 godzin. Dwa z tych urządzeń mają mniej niż 2 miesiące, a jedno ma rok. Wszystko jest aktualne. Wydaje się, że dzieje się to mniej więcej przypadkowo.

Czy ktoś wie, dlaczego ten komunikat może się pojawić?


Jaka wersja iOS? Nawet tam, gdzie myślałem, że pojawił się komunikat o błędzie, wydaje się, że został zmieniony / przeprojektowany, aby zmienić sformułowanie w obecnym iOS.
Tyson

@Tyson 9.2. Sformułowanie zostało skopiowane dosłownie z komunikatu o błędzie. Zaczynam myśleć, że urządzenie myśli, że zostało zrestartowane, ale (a) dzieje się na wielu urządzeniach, co sprawia, że ​​sprzęt jest mało prawdopodobny, a (b) po ponownym uruchomieniu sformułowanie jest inne.
Manngo,

Tak, tak naprawdę myślę, że kiedyś było to sformułowanie, kiedy włączałeś Touch ID w ustawieniach, teraz po prostu pyta o twoje hasło, kiedy idziesz do Touch ID w ustawieniach. Próbowałem znaleźć miejsce w wersji 9.2, które przekazało mi tę wiadomość, ale nie mogłem. Google komunikat o błędzie z cytatami wokół niego, co najmniej jeden artykuł, który znalazłem, sugeruje włamanie lub złośliwe oprogramowanie.
Tyson

1
Użytkownik iOS 9.3.2 tutaj - mój telefon nadal to robi.

To niekoniecznie jest błąd. Jeśli zdarza się to co kilka dni, może być celowe upewnienie się, że użytkownik faktycznie korzysta z kodu co jakiś czas.
Daniel

Odpowiedzi:


26

Istnieją pewne zasady, których używa iOS, które regulują, kiedy iPhone poprosi o podanie hasła, a jedna z nich dotyczy 8-godzinnego okresu, w którym Touch ID nie był używany. Samo to wyjaśniałoby scenariusz w twoim pytaniu (tj. W niektóre noce masz ponad 8 godzin snu, a w inne noce nie).

Wszystkie reguły Touch ID można znaleźć w Przewodniku bezpieczeństwa Apple na iOS . Podsumowując, zasady określające, kiedy zamiast odcisku palca wymagany jest kod dostępu, są następujące:

  • Hasło nie zostało użyte do odblokowania urządzenia w ciągu ostatnich sześciu dni
  • Twój odcisk palca nie był używany do odblokowania urządzenia w ciągu ostatnich ośmiu godzin 1
  • Właśnie włączyłeś (lub uruchomiłeś ponownie) urządzenie
  • Twoje urządzenie nie zostało odblokowane przez więcej niż 48 godzin
  • Próbowałeś bezskutecznie użyć odcisku palca podczas pięciu kolejnych prób
  • Za każdym razem, gdy dodasz odcisk palca do ustawień Touch ID
  • Twoje urządzenie otrzymało polecenie zdalnej blokady

W odniesieniu do tego ostatniego punktu odnosi się to do funkcji trybu utraconego w iCloud . Aby uzyskać więcej informacji, możesz przeczytać iCloud: Użyj trybu utraconego .

Zobacz więcej szczegółów: http://www.macworld.com/article/3072181/ios/new-touch-id-rules-why-you-have-to-enter-your-passcode-when-you-wake-up. HTML

1 Jest to najprawdopodobniej przyczyna w twojej sytuacji przez większość czasu.


Wydaje się uzasadnione, ale jakakolwiek dokumentacja to pokazuje, czy zgadujesz?
user151019

Dodano link z dodatkowymi szczegółami
sam

2
Dzięki. Myślę, że to odpowiada na pytanie. Nie jest to zły pomysł, ale byłoby miło, gdyby wiadomość była wyraźniejsza lub informacja była bardziej oczywista, niż być pochowana gdzieś w 63-stronicowym pliku PDF…
Manngo

Okres 8 godzin wydaje mi się nieodpowiedni dla iPada (choć w przypadku iPhone'a jest to w porządku). Myślę, że powinno to być co najmniej 12 lub 14 godzin, a nawet lepiej, konfigurowalne. Wysłałem opinię do Apple , a może chciałbyś zrobić to samo.
not2savvy

Dla mnie najwięcej jest 5 następujących po sobie prób
information_interchange

0

FWIW, tego samego doświadczyłem dzisiaj na iPadzie mini 4 w wersji 9.2.1. Używał iPada <12 godzin wcześniej. Sformułowanie było identyczne jak powyżej. Po ponownym uruchomieniu urządzenia używane jest inne sformułowanie: iPad wymaga podania hasła po ponownym uruchomieniu.

Oznacza to, że dzieje się coś z samym Touch ID, a nie z błędem daty / godziny lub ponownym uruchomieniem urządzenia. Być może awaria Touch ID lub powiązanej usługi ulega awarii niewidoczna.


0

Być może przypadkowo dotknąłeś czujnika Touch ID, nie zdając sobie z tego sprawy i został on zamknięty. Zdarzyło mi się to wcześniej bez ponownego uruchomienia i najwyraźniej próbowałem wcisnąć odcisk palca do kieszeni ... Być może inny winowajca (może dziecko lub ukochany) bałaganił Touch ID.


To nie jest zła myśl. Czy ktoś ma jakieś informacje na temat nieprawidłowego odpalania czujnika w ten sposób?
Manngo

@Manngo Myślę, że dzieje się to szczególnie w 6S (z czujnikiem Touch ID 2. generacji), który jest szalony szybki i czuły.
Tre S

0

To błąd oprogramowania w systemie iOS 9. Zdarza mi się to co najmniej dwa razy w tygodniu na iPadzie. Możesz przesłać raport o błędzie do Apple, ale wyobrażam sobie, że zostanie to naprawione w iOS 9.3 w przyszłym miesiącu lub iOS 10 we wrześniu.


Czy to znany błąd? Przypuszczalnie byłby już przesłany do Apple?
Manngo

Tak. Oto wątek Reddit. Tylko jeden z wielu przykładów: bit.ly/1oEGRo1
CSstudent

1
Zgodnie z opisem „Urządzenie było używane w ciągu ostatnich 12 godzin” niekoniecznie jest to błąd, zobacz odpowiedź samh dotyczącą wymagania hasła po 8 godzinach „jeśli nie użyłeś swojego hasła do odblokowania w ciągu ostatnich sześciu dni”.
Ali Beadle,

Chodź, czerwony wątek dowód na techniczne pytanie dotyczące systemu operacyjnego?
Rus.

0

Czy mówimy o telefonach, które są w kieszeni (dżinsów)? Zdarza mi się, gdy przypadkowo uderzę w czujnik dotykowy ID, gdy sięgam do kieszeni. Innym winowajcą w moim przypadku jest moja córka, która bawi się moim telefonem, gdy nie oglądam.


Nie. Zdarza się to również w nocy na ładowarce. Myślę, że warto przeczytać zaakceptowaną odpowiedź.
Manngo,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.