Jak zrobić kliknięcie prawym przyciskiem myszy „magicznej myszy”?


21

Właśnie wygraliśmy zupełnie nowego iMaca. Przyszedł z klawiaturą Apple, Magic Mouse i Magic Trackpad. Klawiatura działa dobrze, chociaż to dziwne, że nie ma klawiatury numerycznej. Gładzik działa również dobrze.

Ale podczas gdy mysz wydaje się łączyć prawidłowo i mogę przewijać i klikać ok, przez całe życie nie mogę wymyślić, jak zrobić kliknięcie prawym przyciskiem myszy?

Próbowałem znaleźć Panel sterowania, aby spróbować to naprawić, ale nie ma takiego.


13
Klikając lewym przyciskiem myszy przycisk Kup tutaj .
Jason C

5
@JasonC Hej! Jestem zadowolony z mojej Magic Mouse! 😉 (Wiem, że żartujesz, ale z całą powagą powierzchnia dotykowa + BetterTouchTool jest bardzo przydatna i zdecydowanie polecam ją każdemu, kto lubi gesty gładzika, ale także chce używać myszy (o ile masz wersję, która zajmuje AAs))
Timothy Mueller-Harder

Warto przyjrzeć się tym, aby uzyskać pomoc w przejściu z komputera na komputer Mac. To był rok, ale nadal dobrze wiedzieć. support.apple.com/en-us/HT204216 support.apple.com/kb/PH25102?locale=en_US
JBis

Odpowiedzi:


34

Nie ma Panelu sterowania takiego jak w Windows lub starych klasycznych systemach Mac OS sprzed lat. Zamiast tego macOS ma Preferencje systemowe. Możesz uzyskać do niego dostęp z Apple Menu i wybierając opcję Preferencje systemowe…

Gdy to zrobisz, zobaczysz listę paneli preferencji, do których możesz uzyskać dostęp za pomocą jednego kliknięcia myszy. Są dwa sposoby na rozwiązanie problemu, ponieważ zarówno Magic Mouse, jak i Magic Trackpad można skonfigurować tak, by nazywały się kliknięciem prawym przyciskiem myszy.

Poniżej znajdują się zrzuty ekranu paneli preferencji myszy i gładzika:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zauważ, że kiedy spojrzysz na oba te panele preferencji, zobaczysz opcje Drugiego kliknięcia. To ustawienie umożliwi kliknięcie prawym przyciskiem myszy, którego szukasz.

Sugeruję, że będąc w Preferencjach systemowych, masz również okazję pograć z tym, co jeszcze jest dostępne.

Wreszcie, możesz znaleźć stronę Mac dla przełączników Windows, która Cię interesuje.


7
Problem z funkcją kliknięcia prawym przyciskiem myszy magicznej myszy polega na tym, że jeśli jesteś podobny do mnie i położysz palec wskazujący i środkowy na górze myszy, musisz aktywnie podnieść palec wskazujący z lewej strony, zanim będziesz mógł wcisnąć prawy palec środkowy, aby kliknąć prawym przyciskiem myszy. Bardzo szybko się męczyłem, dlatego zwróciłem Magic Mouse w celu uzyskania zwrotu pieniędzy i dostałem mysz Logitech z prawdziwymi, rzeczywistymi przyciskami.
Dai

15

Przytrzymaj ⌃CTRLklawisz i kliknij myszą. Będzie to działać jak kliknięcie prawym przyciskiem.

Lub możesz to ustawić poprzez  Menu ApplePreferencje systemowe ...Mysz i zaznacz Drugie kliknięcie .


-1

stuknięcie dwoma palcami w podkładkę odpowiada kliknięciu prawym przyciskiem myszy


2
Ta odpowiedź została już udzielona. Ponadto użytkownik może zmienić działanie dwukrotnego stuknięcia myszą, aby ta odpowiedź była nie tylko duplikatem, ale także niepełna. Edytuj swoją odpowiedź, aby uwzględnić nowe lub zaktualizowane informacje. Zobacz, jak odpowiedzieć, aby uzyskać wskazówki, jak udzielić dobrych odpowiedzi. - Z recenzji
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.