Sprawdź szybkość działania wentylatora Macbook Pro?


1

Mam Macbook Retina (13 cali). Jak mogę sprawdzić, czy wentylator laptopa działa, czy nie?


3
Opierając się na twoim komentarzu do odpowiedzi, spróbuję wyłączyć komputer i uruchomić Apple Hardware Test. Możliwe, że masz uszkodzony wentylator lub uszkodzony czujnik wentylatora. Jeśli AHT nie powiedzie się, nadszedł czas, aby wziąć go do serwisu
NoahL

Nie zapomnij o „DONATE” dla programistów, takich jak smcFanControl ... dzięki nim możemy ochłodzić nasze komputery Mac do 6000 obr./min ... domyślnie 1 200 obr./min nie wystarcza przez większość czasu!
Gork

Odpowiedzi:


1

Istnieje kilka aplikacji, które można wykorzystać jako Narzędzia Fan - pokażą one bieżącą prędkość, a także pozwolą fanom na pełne uruchomienie.

Oto jeden, którego użyłem wcześniej:

https://www.macupdate.com/app/mac/23049/smcfancontrol

- Ed


1
Witamy w Ask Different! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, a te odpowiedzi dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego uważasz, że zalecane oprogramowanie jest lepsze niż inne. Linki mogą się zmienić i stać się przestarzałe, dlatego chcielibyśmy mieć więcej niż tylko link do oprogramowania. Widzieć Jak odpowiedzieć jak zapewnić jakość odpowiedzi.
fsb

Tak, próbowałem. Ale osiągam prędkość 000 obr / min, żaden dźwięk z wentylatora.
Kumar Immanuel

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.