Co pokazuje szary okrąg Finder obok pliku, który nie jest tagiem?


11

Dzisiaj zauważyłem, że obraz, który wcześniej pobrałem (jeden z dwóch), ma duże szare kółko na prawej krawędzi kolumny Nazwa w Finderze:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pamiętaj, że inny obraz wykonany w tym samym czasie nie ma go.

To nie jest tag. Podczas dodawania szarego znacznika do pliku wygląda to tak, z drugim małym szarym kółkiem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Duży szary okrąg to coś innego. Co to jest?

To macOS Sierra, 10.12.4, na modelu Macbook Pro 2013. Ostatniej nocy, kiedy powstał obraz, żadne nie miało szarego koła. Pojawił się w ciągu ostatnich 24 godzin.

Edycja: plik znajduje się w Pobranych, a (edytowany z oryginału) był faktycznie pobranym plikiem z Chrome. Nie mam włączonej synchronizacji iCloud dla plików. Szary krąg nie był obecny wczoraj wieczorem ani wcześniej; w rzeczywistości odkąd opublikowałem pytanie, krąg zniknął, pojawił się ponownie i zniknął ponownie - tylko dla tego pliku i żadnych innych.


Byłoby pomocne, gdybyś mógł określić, której wersji MacOS używasz. Jeśli korzystasz z 10.12. i masz aktywowaną iCould Sync dla Dokumentów i Pulpitu, wtedy koło będzie wskaźnikiem przesyłania / synchronizacji tego pliku z Twoim kontem iCloud.
JC

Cześć JC: to macOS Sierra 10.12.4 (na samym dole pytania). Nie mam włączonej iCloud Sync dla żadnych plików. Zredagowałem i dodałem kilka innych informacji, które, mam nadzieję, będą przydatne :)
David

Odpowiedzi:


6

Dziękujemy za wyjaśnienie pytania dotyczącego lokalizacji i systemu operacyjnego.

W twoim przypadku szara kropka jest wskaźnikiem postępu dla pobranego pliku. Kiedyś był to poziomy pasek, który wypełniał się w miarę postępu pobierania. Teraz koło wypełnia się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Czasami okrąg nie znika, jak w twoim przypadku, co oznacza niekompletne pobieranie.

IMO, nie jest to bezpośrednio problem z aplikacją, ponieważ widziałem to zachowanie w Google Chrome oraz w Opera i Safari. Na SE pojawił się raport o tym, że jest to błąd w Chrome (patrz tutaj ), ale w komentarzach widać, że inni użytkownicy mieli to również w innych aplikacjach.

Ponieważ plik nadal się otwiera, wydaje się, że jest to problem z odświeżaniem wyszukiwarki, dla którego istnieje kilka rozwiązań.

  • Najłatwiej byłoby poczekać (nie wyjaśnić, jak długo), aż zniknie (jak w twoim przypadku).
  • Spróbuj ponownie uruchomić aplikację, z której pobierałeś plik, w Twoim przypadku Google Chrome.
  • Możesz spróbować wymusić odświeżenie okna wyszukiwarki, zmieniając katalog, np. Przesuwając poziom w górę lub w dół lub zamykając i ponownie otwierając okno wyszukiwarki.
  • Możesz wylogować się ze swojego profilu i zalogować się ponownie (nieco za dużo IMO).
  • Podobny problem występuje z doku szukacza, a zaleceniami jest zabicie doku za pomocą polecenia terminalu (ponownie spójrz tutaj na SE w komentarzach). Możesz zrobić coś podobnego z wyszukiwarką, ale nie poleciłbym tego.

Mam nadzieję, że to trochę wyjaśni ten problem.


Dzięki! Myślę, że to musi być to. Bardzo dziwny błąd - jak zauważyłem, krąg zniknął, pojawił się ponownie i zniknął, odkąd zadałem pytanie.
David,

3

Miałem ten sam problem. Kropka pojawiła się, gdy edytowałem oryginalny plik do pobrania (eps) w programie Illustrator, usunąłem tło. Wydaje mi się, że był w jakiś sposób powiązany z przeglądarką i zauważył różnicę między pobranym plikiem a aktualnie edytowanym. Szara kropka zniknęła po zmianie nazwy pliku.

Mam nadzieję, że to pomaga i tak, jest to bardzo denerwujące.


1

Czy plik znajduje się w ~/Documentslub ~/Desktopi masz iCloud Napęd włączone? Jeśli tak, jest to wskaźnik przesyłania informujący, że plik został przesłany w prawie 100%. Ale czasami może się zamrozić. Być może ostatni bit nie został przesłany lub po prostu musisz ponownie uruchomić system, aby zniknął.

Z drugiej strony, jeśli ten plik się znajduje ~/Downloads, jest to wskaźnik pobierania. Problem jest podobny do powyższego. Możliwe, że plik nie został w pełni pobrany.


Dzięki @Marc. Jest w Pobraniu i nie mam włączonego iCloud Drive, ale zgaduję :)
David
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.