Utwórz obraz dysku do odzyskania


8

W systemie Windows istnieje koncepcja utworzenia „obrazu dysku” do odzyskania, w którym tworzy się pełną kopię dysku systemu operacyjnego, aby w razie awarii systemu operacyjnego obraz dysku mógł zostać ponownie załadowany do komputera, skutecznie komputer do stanu, w jakim był w momencie tworzenia obrazu. Odbywa się to za pomocą ratunkowej płyty CD lub napędu flash - napęd flash jest podłączony, komputer jest uruchamiany, a tym samym uruchamiany z tego napędu, a oprogramowanie na dysku może następnie ponownie załadować obraz dysku z dysku twardego lub gdziekolwiek ten obraz się znajduje .

Szukam tej samej funkcji na komputerze Mac, ale nie mogę jej znaleźć, być może dlatego, że używam do niej złego terminu. Jestem nowy w świecie Mac, a termin „obraz dysku” wydaje się oznaczać coś innego w tym świecie.

Więc w jaki sposób mogę uzyskać tę funkcję odzyskiwania (- przywrócić do poprzedniego stanu z całkowicie nieużywalnego systemu operacyjnego) na komputerze Mac?

Odpowiedzi:


8

Uruchom komputer w trybie Recovery HD, przytrzymując ⌘R podczas rozruchu. Wybierz Narzędzie dyskowe, wybierz partycję systemową z paska bocznego, a następnie wybierz Plik → Nowy obraz → Obraz z „<nazwa partycji>”. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wybrać lokalizację zapisu.

Aby przywrócić obraz, uruchom komputer w trybie odzyskiwania, utwórz partycję o takim samym rozmiarze lub większym niż obraz zapisany (jeśli to konieczne), a następnie wybierz tę partycję i przycisk Przywróć na pasku narzędzi.

Opcje są wyszarzone na powyższych zrzutach ekranu, ponieważ nie uruchomiono mnie do odzyskiwania.

System odzyskiwania jest częścią systemu macOS i powinien już być osobną partycją na dysku startowym (ukrytą w Narzędziu dyskowym). Możesz użyć Odzyskiwania Internetu z ⌥⌘R na większości komputerów Mac, aby wykonać przywracanie w stylu NetBoot za pomocą serwera Apple, na przykład, jeśli masz nowy dysk twardy, na którym chcesz przywrócić.

Jeśli chcesz umieścić system odzyskiwania na dysku zewnętrznym lub dodatkowym dysku wewnętrznym, możesz użyć narzędzia Recovery Disk Assistant (wymagane 1 GB).


2
Dzięki. +1. Pominąłeś coś wspominając o dysku zewnętrznym. Czy to oznacza, że ​​nie można umieścić „Recovery” na zewnętrznym dysku flash?
ispiro

1
@ispiro It can! Zobacz edycję
grg

2
@ispiro Oprócz tej doskonałej odpowiedzi, chciałem tylko upewnić się, że to podejście nie wyklucza konieczności regularnych kopii zapasowych. Jeśli nie masz reżimu tworzenia kopii zapasowych, zajrzyj do natywnego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych macOS Time Machine . Oczywiście, oprócz opcji Apple, istnieje wiele produktów innych firm, które również świetnie wykonują kopię zapasową danych. W skrócie, nie polegaj wyłącznie na tworzeniu obrazów dysków. Regularne tworzenie kopii zapasowych powinno być obowiązkowe. :)
Monomeeth

1
Ostrzeżenie! Nie dotyczy to nowego Macbooka Pro, 2018 (może także innych modeli).
UniKum

2
W twoim przykładzie „Obraz z Mac SSD” jest wyszarzony. Wyobrażam sobie, ponieważ nie zadałeś sobie trudu ponownego uruchomienia w trybie odzyskiwania w swoim przykładzie i nie możesz pobrać obrazu dysku rozruchowego. Jednak ponownie uruchomiłem odzyskiwanie i mój dysk rozruchowy jest wyszarzony.
jorfus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.