AirPods: wyjątkowo niska jakość mikrofonu na komputerze Mac


31

Odkąd kupiłem AirPods (1. generacji), wykazują one bardzo niską jakość podczas aktywacji mikrofonu AirPod, gdy są podłączone do komputera Mac. Podczas aktywacji mikrofonu w celu nagrania dźwięku wydaje się, że zarówno jakość nagrywania ORAZ jakość odtwarzania dźwięku znacznie spada do poziomu poniżej standardu (mono 8.0 kHz).

Na przykład, jeśli wywołam Siri na komputerze Mac, wszystko, co powie i zarejestruję , ORAZ odpowiedź audio Siri / Mac / AirPod będzie złej jakości. Po zakończeniu nagrywania jakość odtwarzania dźwięku zwykle wraca do normalnej 1 . Jakikolwiek dźwięk mikrofonu nagrany do pliku będzie jednak niskiej jakości; dlatego interpretuję ten wpływ na jakość nagrywania i odtwarzania.

Wydaje się, że problem jest identyczny z tym omawianym w tym wątku na forum wsparcia Apple . Wątek zawiera możliwe wyjaśnienia, ale nie ma ostatecznego rozwiązania ani sugerowanego kierunku działania.

Mam ten problem z kilkoma komputerami Mac różnych najnowszych modeli. Nie mam tego problemu podczas korzystania z AirPods z iPhone'em. Próbowałem zresetować interfejs Bluetooth Maca, zresetowałem AirPods i tak dalej.


FYI: Korzystając z natywnej aplikacji macOS Audio MIDI Setup , próbowałem obserwować, co się dzieje, gdy aktywowane jest nagrywanie AirPod. Jakość wyjściowa spada ze standardowej 2-kanałowej 24-bitowej liczby całkowitej 44,1 kHz1-kanałowej 16-bitowej liczby całkowitej 8,0 kHz .

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1 Zdarzyło się, że Mac utknął na stałe w niskiej jakości do momentu ponownego uruchomienia systemu, a nawet po podłączeniu AirPods. Musiałem spróbować sparować / ponownie sparować AirPod, a nawet zresetować skrzynkę ładującą, aby naprawić tę drugą sytuację.


Utwórz nowego użytkownika administratora na komputerze Mac i spróbuj odtworzyć problem z tym kontem. Czy jakość dźwięku jest zniekształcona w ten sam sposób? BTW, w przeszłości miałem ten sam problem.
oa-

W oparciu o to, czego próbowałeś i @oa z tym samym problemem, zgaduję, że jest to błąd w OS X. Testowanie nowego konta administratora to świetny ruch, ale jeśli nie działa, myślę, że najlepiej możesz nadal aktualizować oprogramowanie.
mały malutki

@ oa- Dziękuję za sugestię - mam ten sam problem na moim koncie administratora. Zgadzam się, że wydaje się, że jest to związane z oprogramowaniem układowym lub systemem operacyjnym, chyba że mój AirPods lub Mac Bluetooth Mac są uszkodzone. Nie sądzę jednak, aby to drugie było prawdopodobne.
Winterflags

W razie potrzeby sprawdź oprogramowanie wewnętrzne AirPods za pomocą podłączonego iPhone'a: ​​Ustawienia> Ogólne> Informacje> AirPods. Pamiętaj, że ten wpis jest jednym z ostatnich wpisów i że Twoje AirPods muszą być podłączone do iPhone'a. Jaka wersja jest wyświetlana?
oa-

Kiedyś miałem opisany tutaj problem, ale teraz nie mogę go już odtworzyć. (Aby spróbować odtworzyć, odtwarzam utwór za pośrednictwem iTunes, następnie uruchamiam Siri z AirPods, pytam o coś przez Siri, a następnie wznawiam piosenkę.) Jakość dźwięku pozostaje teraz dobra. Utworzenie nagrania audio za pomocą QuickTime Player zapewnia również nagranie wysokiej jakości. Zastanawiam się, czy Apple to naprawiło? macOS Sierra 10.12.6 + AirPods 3.7.2. Mogę potrzebować różnych kroków do odtworzenia? ( Planowałem spróbować areilly.com/2017/07/29/… , ale teraz nie muszę.)
Wim Leers,

Odpowiedzi:


27

OP tutaj - chciałbym tylko dodać do poniższej odpowiedzi, że miałem kontakt z pomocą Apple.

Wyjaśnienie

Apple twierdzi, że niska jakość Mono 8 kHz, która wpływa na nagrywanie i jednoczesne odtwarzanie na Macu po aktywacji mikrofonów AirPod, wynika z tego, że kodek SCO zostaje następnie zastosowany w całym systemie audio Mac. Według Apple jest to rzekomo „oczekiwane zachowanie” podczas próby korzystania z AirPods i innych zestawów słuchawkowych Bluetooth razem z komputerem.

Kodek AAC jest zwykle używany podczas słuchania odtwarzania na AirPods. Szkoda, że ​​SCO - choć może być niskiej jakości - po aktywacji mikrofonu AirPod nie ogranicza się tylko do nagrywania, ale także zastępuje odtwarzanie AAC i audio.

Wsparcie Apple twierdzi, że Apple analizuje ten problem i że w przyszłych aktualizacjach oprogramowania mogą pojawić się ulepszenia , ale nie interpretowałem tego jako obietnicy szczerości. Ale na razie powiem, że korzyści z nawiązywania połączeń i tak dalej za pomocą AirPods na komputerach Mac są dość ograniczone.

Obecna najlepsza praktyka

Obecnie najlepszą praktyką jest używanie mikrofonu wewnętrznego do nagrywania, a AirPods do odtwarzania podczas prowadzenia rozmów. Urządzenia wejściowe i wyjściowe można wybrać w Ustawieniach systemu> Dźwięk lub klikając ikonę Głośność na pasku menu macOS i wybierając tam urządzenia.

Zobacz zrzuty ekranu poniżej:

airpods-output input_mic-output


1
Mogę potwierdzić obejście tego rozwiązania, początek 2013 Retina MacBook Pro z systemem Mac OS High Sierra.
vektor

1
Dzięki, obejście działa. Ale jestem po prostu zszokowany, że nie znaleźli właściwej poprawki po 2 latach ludzi, którzy to zgłaszali!
Andrea Grandi,

18

Znalazłem to na forach dyskusyjnych Apple :

... zdają sobie sprawę z problemów i tymczasowym obejściem jest przełączenie mikrofonu z mikrofonu AirPods na mikrofon wewnętrzny.

W cytowanym przez ciebie poście dyskusyjnym było 217 innych osób zgłaszających, że one również miały ten problem.

Również z artykułu z 6 maja Apple Tool Box :

Wielu naszych czytelników informuje nas, że ich AirPods napotyka wiele wyzwań podczas korzystania z nich w systemie macOS. W szczególności, gdy używany jest mikrofon, dźwięk AirPods ma bardzo niską wierność i jakość dźwięku. Niektóre iFolks twierdzą, że nie potrafią nawet zrozumieć drugiej osoby podczas czatów wideo z aplikacjami takimi jak FaceTime, Hangouts i Skype. A dzwoniący zgłaszają również, że twój głos brzmi mętnie lub że w ogóle cię nie słyszą.

Czy jest jakaś poprawka?

Poza obejściem korzystania z wewnętrznego mikrofonu, nie. Radzę zwrócić urządzenie do Apple . Może być poprawka w przyszłej aktualizacji oprogramowania macOS lub AirPod, ale tylko Apple wie, kiedy wyda aktualizację. Biorąc pod uwagę, że Apple „po cichu” wydało ostatnią aktualizację , nie oczekuj zbyt wiele fanfar w następnej.

Osobiście zwróciłbym je i / lub otworzyłbym pomoc techniczną w Apple, ponieważ to one najlepiej rozwiązują ten problem.

To nie jest problem z „chipem bluetooth”, zgodnie z komentarzami. Łatwo byłoby to zdiagnozować - przetestuj MBP z innymi zestawami słuchawkowymi BT. Jeśli problem zniknie, to AirPods.


Testowanie mojego MBP z innymi zestawami słuchawkowymi BT daje ten sam wynik: podczas korzystania z mikrofonu z zestawu słuchawkowego BT kodek audio przełącza się na SCO, co daje słabą jakość dźwięku.
mdarwin,

8

Jak już odpowiedź brzmi, to dlatego, że AirPods zmieniają się w kodek SCO. Zła wiadomość jest taka, że ​​nie ma sposobu, aby trwale to zmienić w macOS Sierra Sierra ¹ - był sposób, aby to naprawić w macOS Sierra , więc jeśli ktoś to czyta i nie został jeszcze zaktualizowany, wypróbuj to:

Użyj narzędzia programisty Apple Explorer Bluetooth. Następnie możesz użyć Opcje audio ( w menu Narzędzia na pasku menu), aby zmusić je do użycia alternatywnego kodeka aptX .

Pełne ujawnienie: Niestety nie mogę sam tego spróbować. (Po raz pierwszy żałuję aktualizacji do najnowszego systemu Apple OS ...)

¹ tymczasowe obejście z drugiej odpowiedzi działa, oczywiście, musisz to zrobić za każdym razem.


6

Ten problem mnie frustruje bez końca. Ostatnio zauważyłem, że kiedy uruchamiam Vagrant / VirtualBox VM ( vagrant up) i monituje mnie o dostęp administratora (kiedyś pamiętam, że poprosił o dostęp do mikrofonu i byłem trochę zdezorientowany), dźwięk spada do niskiej prędkości transmisji połączenie.

Zawsze mam mikrofon ustawiony na zewnętrzny mikrofon USB, a głośniki ustawione na AirPods, więc nie wydaje się (w moim przypadku) być związane z wejściem mikrofonu ustawionym na AirPods.

Wiedząc jednak, że mogę łatwiej zobaczyć, co się dzieje z aplikacją Audio MIDI Setup, otworzyłem ją i siedziałem tam kilka razy, aż wpadłem na następujący proces, który przywrócił dźwięk do 32-bitowy 2-kanałowy tryb niezawodnie bez pełnego restartu!

 1. Odtwarzanie dźwięku (np. ITunes)
 2. Otwórz Audio MIDI Setup
 3. Wybierz Airpods z listy urządzeń (z 1 wyjściem lub 2 wyjściami)
 4. Przełącz menu „Format” z „1 kanał 16-bit ...” na „2 kanał 32-bit ...”
  1. Zauważ, że spowoduje to odbijanie dźwięku na kilka ms, ale przełączy się z powrotem
 5. Pozostaw Audio MIDI Setup otwarte
 6. Odłącz AirPods od komputera Mac za pomocą menu Bluetooth
 7. Ponownie podłącz AirPods do komputera Mac za pomocą menu Bluetooth
 8. Poczekaj, aż odtwarzany dźwięk powróci do słuchawek AirPods - nadal będzie brzmiał cicho i szczęśliwie.
 9. Zamknij Audio MIDI Setup.

To działało dla mnie dwa razy; innym razem próbowałem zrestartować ... po prostu umieszczam to na wypadek, gdyby działało to dla kogoś innego!


Dodając notatkę, wydaje się, że problem specyficzny dla VirtualBox pojawił się w momencie wydania VirtualBox 5.2.20. Zobacz: github.com/palantirnet/the-vagrant/pull/60
geerlingguy

3

Właśnie stworzyłem małą aplikację paska menu, która wymusza, aby domyślne wejście było wbudowanym mikrofonem komputera Mac, jeśli istnieje, jeśli nie, możesz wybrać żądane domyślne źródło wejścia. Nigdy więcej spadku jakości dźwięku, a także wydłuża żywotność baterii. Jest darmowy i open source:

http://www.milgra.com/airpods-sound-quality-fixer.html


1
To super świetnie. Dzięki za to. Działa idealnie.
Răzvan Ciocănel

2

Zwariowałem z powodu tego problemu, ponieważ jak to opisano przy każdej rozmowie z iPhone'em, wszystko było idealne, ale nie z Mac ... co nie jest zbyt wygodne z Apple ...

Cóż, pobrałem „Bluetooth Explorer” z nieoficjalnego linku @ Alex-Ruyven i próbowałem wymusić APTx, i działa częściowo ...

Podczas słuchania muzyki widzę, że używa kodu „SBC” (APTx na jabłko) zamiast „AAC”. I słyszę nieco niższą jakość muzyki do odtwarzania muzyki.

Problem polega na tym, że jak tylko podłączymy mikrofon, kod wciąż zmienia się na SCO, więc od początku ten sam problem.

Naprawdę mam nadzieję, że Apple szybko to naprawi, ponieważ posiadanie 100% ekosystemu Apple i ten problem podczas połączeń nie jest tym pomysłem, kiedy kupiłem AirPods.

Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy aktualizację.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.