Czy Sierra można zainstalować na maszynie wirtualnej stworzonej przez Parallels Desktop 10?


12

Właśnie natknąłem się na tę stronę przez przypadek, a wy, dobrzy ludzie, możecie być moją ostatnią dobrą nadzieją, zanim porzucę to przedsięwzięcie.

Moje pytania są proste:

 1. Czy Sierra można zainstalować na maszynie wirtualnej stworzonej przez Parallels Desktop 10?

 2. Jeśli „tak” na 1, jak to zrobić?

-TŁO-

Słyszałem wiele sprzecznych historii o Sierra i chciałbym to przetestować, zanim zacznę aktualizację. Mam 27-calowego komputera iMac z połowy 2011 roku, wyposażonego w maksymalnie 32 GB pamięci RAM. Regularnie uruchamiam maszyny wirtualne w Parallels Desktop 10. Wszystkie te maszyny wirtualne (Windows XP, Windows 7 i Windows 8.1) działają doskonale, więc sądzę, że mogę spróbować uruchomić Sierra również na maszynie wirtualnej.

Przeczytałem warunki licencyjne Apple i jest to legalne. Ponieważ mój iMac jest w stanie uruchamiać Sierra natywnie, doszedłem do wniosku, że mój sprzęt będzie działał dobrze Sierra również na maszynie wirtualnej.

Teraz problem… Nie mogę stworzyć wirtualnej maszyny Sierra w Parallels Desktop 10.

Próbowałem śledzić i dostosowywać kroki opisane na tym forum dyskusyjnym ( https://forums.developer.apple.com/message/143196 ), ale bez radości. Tylko frustracja!

Szukałem online (w tym tutaj!) I nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia, że ​​mogę to zrobić nawet na Parallels 10. Nic, co można powiedzieć, że można tego zrobić. Nic nie można powiedzieć.

Najwyraźniej muszę kupić Parallels Desktop 12 lub zdobyć Parallels Desktop 11 (tańszy) i stworzyć maszynę wirtualną El Capitan, a następnie uaktualnić do Sierra z poziomu maszyny wirtualnej (patrz http://blog.parallels.com/2016/ 06/16 / macos-sierra-vm / ). Chodzi o to, że nie mam powodu, aby aktualizować z Parelles Desktop 10, ponieważ w przeciwnym razie spełnia on moje potrzeby. Poza tym Apple nie pobiera opłat za Sierra, więc dlaczego mam wydawać pieniądze na instalację na maszynie wirtualnej?

W zasadzie uważam, że powinno to być jakoś możliwe i jestem sfrustrowany, że nie mogę tego zrobić!


1
Dziękuję za pytanie. Dawno temu zrezygnowałem, ale podążyłem za odpowiedzią Monomeeth i dla mnie też to zadziałało. Jestem teraz bardzo szczęśliwy!
TH

Odpowiedzi:


6

Tak, jest to możliwe.

W rzeczywistości nie jest to zbyt trudne, ale jest wiele kroków (z których kilka może być niezręcznie ), więc bądź cierpliwy i przeczytaj to uważnie. Spróbuję nakreślić wszystkie związane z tym kroki, ale daj mi znać, jeśli w ogóle utkniesz.

Ponadto niektóre z tych kroków nie są absolutnie konieczne, ale staram się, aby był to niezawodny, aby był użyteczny dla innych użytkowników, a także dlatego, że chcę się upewnić, że moje polecenie terminalu w kroku 12 można po prostu skopiować i wkleić.

 1. Na iMaca pobierz instalator macOS Sierra za pośrednictwem Mac App Store
 2. Po pobraniu instalator uruchomi się automatycznie. Kiedy to nastąpi, zamknij instalator .
 3. Weź dysk flash USB o rozmiarze co najmniej 8 GB
 4. Podłącz napęd flash USB do komputera Mac
 5. Uruchom aplikację Disk Utility (domyślnie znajduje się w folderze Aplikacje> Narzędzia)
 6. Wybierz napęd flash USB po lewej stronie
 7. Kliknij zakładkę Kasuj
 8. Czy nie zmienić domyślną nazwę Untitled
 9. Kliknij Eraseprzycisk (nie martw się o żadne inne ustawienia). Pamiętaj, że spowoduje to całkowite usunięcie dysku!
 10. Zamknij narzędzie dyskowe
 11. Uruchom aplikację Terminal (domyślnie znajduje się w folderze Aplikacje> Narzędzia)
 12. Teraz wprowadź następujące polecenie w terminalu. Najlepiej po prostu skopiować go tutaj (spróbuj trzykrotnie kliknąć) i wkleić.

  sudo /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app

 13. Zostaniesz poproszony o podanie hasła użytkownika. Wpisz go teraz i naciśnij return(zwróć uwagę, że nie zobaczysz ruchu kursora ani wyświetlenia żadnego z wprowadzanych znaków)

 14. Po kolejnym monicie (o kasowaniu dysku) naciśnij Yklawisz
 15. Poczekaj na usunięcie dysku flash USB (zobaczysz postęp poprzez wartości% pojawiające się w oknie terminala)
 16. Po zakończeniu usuwania zobaczysz komunikat, że pliki są kopiowane na dysk. Może to chwilę potrwać, więc bądź cierpliwy.
 17. W końcu proces kopiowania dobiegnie końca i na terminalu powinna pojawić się komunikat Gotowe . Możesz teraz opuścić Terminal.
 18. Teraz uruchom Parallels.
 19. Przejdź do Plik> Nowy (lub naciśnij commandN)
 20. W oknie, które się pojawi, wybierz Install Windows lub innego systemu operacyjnego z płyty DVD lub pliku obrazu opcji
 21. Kliknij Continueprzycisk w prawym dolnym rogu
 22. W następnym oknie zignoruj ​​to, czego szuka Parallels, i ponownie kliknij Continueprzycisk
 23. W następnym oknie nadaj maszynie wirtualnej nazwę i wybierz lokalizację, w której ma zostać utworzona
 24. Teraz kliknij pole wyboru, aby wskazać, że chcesz dostosować ustawienia przed instalacją
 25. Kliknij Continueprzycisk
 26. Parallels utworzy teraz twoją maszynę wirtualną
 27. Po zakończeniu zostaną wyświetlone ustawienia konfiguracji
 28. Kliknij kartę Sprzęt
 29. Wybierz opcję Boot Boot z listy po lewej stronie
 30. Po prawej stronie zaznacz pole wyboru Wybierz urządzenie rozruchowe podczas uruchamiania . To jest tymczasowy, ale krytyczny krok!
 31. Możesz skonfigurować inne ustawienia maszyny wirtualnej
 32. Po skonfigurowaniu wszystkiego zamknij ekran konfiguracji
 33. Kliknij Continueprzycisk
 34. Powinien zostać wyświetlony komunikat o uruchomieniu maszyny wirtualnej. Poczekaj, aż pojawi się menu rozruchu (prawdopodobnie będzie to szary ekran z niebieskim i czarnym tekstem).
 35. Opcja Kontynuuj zostanie prawdopodobnie wybrana. Zignoruj to i użyj klawisza Strzałka w dół, aby wybrać Boot Maintenance Manager, opcję
 36. naciśnij return
 37. Gdy pojawi się okno Boot Maintenance Manager, użyj klawisza Strzałka w dół, aby wybrać rozruchu z pliku opcji
 38. naciśnij return
 39. Gdy pojawi się okno Eksploratora plików, użyj klawisza strzałki w dół, aby wybrać drugi plik na liście
 40. naciśnij return
 41. W następnym oknie użyj klawisza strzałki w dół, aby wybrać opcję .IABootFiles
 42. naciśnij return
 43. W następnym oknie należy wybrać boot.efi
 44. naciśnij return
 45. Wkrótce logo Apple powinno pojawić się na czarnym ekranie

Teraz możesz postępować zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować system macOS Sierra.

UWAGA 1: - Gdy znajdziesz się w ekranach menu rozruchu (tj. Kroki 34–44), możesz nacisnąć ESCklawisz na dowolnym etapie, aby w razie potrzeby wrócić do poprzedniego ekranu.

UWAGA 2: - Prosimy o cierpliwość - proces instalacji macOS Sierra może zająć dużo czasu na maszynie wirtualnej!

UWAGA 3: - Po zakończeniu konfiguracji będziesz chciał wrócić do ustawień konfiguracji dla maszyny wirtualnej macOS Sierra i odznacz pole wyboru Wybierz urządzenie rozruchowe podczas uruchamiania zaznaczone w kroku 30.

UWAGA 4: - Jeśli utkniesz na którymkolwiek etapie, możesz opublikować komentarz poniżej.


Whoa, to dużo kroków! lol To wygląda bardzo obiecująco i nie mogę się doczekać, aby spróbować po pracy. Dzięki stosy!
user235767

Postępuję zgodnie z Twoimi instrukcjami, ale błąd pojawia się po użyciu polecenia terminalu w kroku 12. Próbowałem go skopiować, wkleić i wpisać. Masz jakieś przemyślenia?
user235767

Hmm, właśnie dwukrotnie sprawdziłem polecenie terminala i dla mnie wygląda dobrze. Wracając do was: Czy wykonałeś wszystkie moje kroki od kroku 1 do 12? A może coś pominąłeś?
Monomeeth

Przyznaję, że pominąłem pierwsze dwa kroki, ale tylko dlatego, że już kilka dni temu pobrałem instalator. Czy naprawdę muszę go ponownie pobrać?
user235767

Nie, ale zgaduję, że po pobraniu go przy pierwszym przeniesieniu instalatora do innej lokalizacji, prawda? Musi być z powrotem w domyślnej lokalizacji, aby moje polecenie terminalu działało tak, jak jest obecnie napisane (w zasadzie staram się upewnić, że te kroki działają dla innych użytkowników, więc zakładam, że są tutaj domyślne ). Jeśli nadal masz instalatora, przenieś go z powrotem do folderu Aplikacje.
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.