Mac mówi, że hasło jest nieprawidłowe, ale ma rację. Muszę go wprowadzić dwa razy, aby za każdym razem uruchomić Maca. Jak mogę to rozwiązać?


3

Mac mówi, że hasło jest błędne, ale ma rację i chce, żebym wprowadził je ponownie, aby uruchomić Maca za każdym razem. Moje hasło to znaki i cyfry. Zmieniłem hasło na wszystkie liczby, ale to nie działa.

Jak mogę to rozwiązać?

Dzięki.


2
Wystarczy sprawdzić: Czy mówisz o haśle do konta użytkownika, czy o haśle firmware?
Monomeeth

1
Czy jest to hasło Filevault?
JMY1000

Odpowiedzi:


1

Jeśli mówisz o haśle użytkownika i jesteś zablokowany na swoim komputerze Mac, możesz spróbować następujących rzeczy:

  1. Uruchom ponownie dysk odzyskiwania, wybierając menu „Apple” i gt; Uruchom ponownie, przytrzymaj klawisze „polecenia” + „r” na klawiaturze podczas procesu uruchamiania, gdy zobaczysz ekran startowy, możesz puścić. Kiedy maszyna uruchomi się, zobaczysz ekran MacOS lub OS X Utilities.
  2. Przejdź do menu Narzędzia i wybierz Terminal
  3. W wierszu polecenia wpisz „resetpassword” (naciśnij Enter)
  4. Zresetuj swoje hasło

Pamiętaj, że usuwa to pęku kluczy, więc zapisane hasła zostaną utracone


1
Z tego, co mówi OP, wydaje się, że mogą się zalogować lub uruchomić, ale muszą wprowadzić hasło dwukrotnie.
Monomeeth

Przepraszam, muszę przeprosić. Nie wiem dlaczego, nagle stało się normalne. Nie wiem, czy to się powtórzy, ale wydaje się, że dzisiaj jest dobrze. Dziękuję za odpowiedź.
Knnop

0

Mam ten sam problem. Dowiedziałem się, kiedy oglądam, co się dzieje ostrożnie, gdy wpisuję hasło po raz pierwszy, gdy Mac resetuje i czyści obszar tekstowy (skraca linię gwiazdek) i muszę go ponownie wprowadzić - upewniając się, że nie jest to wpis częściowy. Wydaje się, że coś wciąż budzi się w tle. Wpisz powoli i obserwuj, czy linia „***” staje się nagle krótsza. Denerwujący.

Inne przyczyny mają związek z odblokowaniem FileVault, jeśli masz taką konfigurację. Znalezione w Discusions.apple.com.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.