Jak mogę sprawdzić, czy mój Macbook Pro ma zastąpiony dysk SSD?


2

Miałem problemy z moim laptopem, więc przekazałem go naszemu informatykowi, który wysłał go do firmy Apple w celu naprawy. Kiedy wrócił, powiedział mi, że muszą wymienić płytę logiczną (co miało sens na podstawie problemów, które miałem), a także SSD (co mnie zaskoczyło, ponieważ gdy próbowałem się domyślić, co było nie tak, wydawało się, że jest w porządku).

Im więcej o tym myślę, tym bardziej wątpię, czy dysk wymagał wymiany. Czy jest jakiś sposób na określenie, czy dysk został wymieniony?

Mój laptop to MacBook Pro (Retina, 15-calowy, koniec 2013 r.). Obecnie dysk SSD to: APPLE SSD SM0512G .


Powiedziałem dysk twardy, ale mam na myśli dysk SSD. Miał dysk SSD, a dysk SSD został rzekomo zastąpiony. Laptop to MacBook Pro (Retina, 15-calowy, koniec 2013 r.). Obecnie dysk SSD to model APPLE SSD SM0512G
phaedryx

Odpowiedzi:


3

Jeśli zdarzyło Ci się zapisać numer seryjny dysków twardych przed oddaniem go do naprawy, możesz wykryć wymianę, porównując numery seryjne.

Prawdopodobnie nie zapisałeś numeru seryjnego. Następnie możesz spróbować spojrzeć na dysk fizycznie, aby określić rok produkcji, jeśli jest na nim napisany. Jeśli jest to nowszy niż rok zakupu MacBooka Pro - został wymieniony.

Nie wymieniasz posiadanego modelu MacBooka Pro, ale to musi być jeden ze starszych modeli, aby mieć dysk twardy. Możliwe jest sprawdzenie, czy dysk, który posiadasz, nie jest jednym z modeli, które Apple zainstalował z fabryki na konkretnym modelu MacBook Pro.

Możesz również zastanowić się nad pytaniem swojego informatyka, jak wie, że dysk twardy został wymieniony. Być może ma dokumentację papierową, aby to udokumentować.


Powinienem być bardziej dokładny w moim opisie. Laptop jest laptopem MacBook Pro (Retina, 15-calowy, koniec 2013 r.) Dysk, który ma obecnie, to model APPLE SSD SM0512G
phaedryx

To wydaje się wskazywać, że został zastąpiony. O ile mi wiadomo, model z 2013 roku był pierwotnie wyposażony w dysk SSD SM0512F. SM0512G jest nowszą częścią.
jksoegaard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.