Czy dla systemu Mac OS X dostępny jest czytnik PDF z kartami?


22

Szukam czytnika PDF z kartami, najlepiej z obsługą adnotacji (głównie podświetlanie) dla systemu Mac OS X. Przejrzałem często zadawane pytania dotyczące Skim, w których stwierdzono, że karty nigdy nie pojawią się w Skim.

Obecnie piszę tam, gdzie muszę mieć wiele plików PDF otwartych do wglądu (obecnie 17). To wiele okien, które zaśmiecają mój Exposé.

Czy ktoś wie, czy taki czytnik PDF istnieje dla Mac OS X?

Rzuciłem okiem na Adobe Acrobat Reader, Skim, Preview.app, PDF Pen.

Znalazłem Dioretsę, która ma zakładki, ale niestety nie ma adnotacji.

Aktualizacja 2015-11-20 : Zabawne, jak historia się powtarza. PDF Expert niedawno wydał wersję dla komputerów Mac (Readdle's PDF Expert na iOS istnieje już od jakiegoś czasu). Przez ostatnie lata korzystałem z Preview, ale PDF Expert jest teraz moim czytnikiem PDF goto z kartami i adnotacjami. Jest także szybki (czego nie można powiedzieć o produktach Adobe PDF).

Aktualizacja 2012-05-16 : Konieczne jest również zapisywanie adnotacji w samym pliku PDF. Np. Skim i Mendeley tego nie robią. W przeciwnym razie Mendeley byłby dobrym wyborem.


1
+1 dla tej prośby. Być może ktoś mógłby utworzyć nową wtyczkę PDF dla Chrome / Firefox, która ma adnotacje ... Znudzeni programiści? :)
Dolan Antenucci

Za to, co jest warte, spróbowałem wysłać e-mailem do twórców Skim, zauważając, że github.com/rsms/chromium-tabs można użyć do dodania zakładek do ich projektu (na liście funkcji stwierdzili brak natywnej obsługi kart w systemie operacyjnym X / Cocoa to główna blokada drogi)
Dolan Antenucci

Jeszcze jedna opcja na przyszłość: wysłałem e-mail do FoxIt i powiedzieli, że „pracują nad wprowadzeniem Foxit Reader i Foxit PhantomPDF dla MacOS w połowie 2013 roku”
Dolan Antenucci

Odpowiedzi:


8

Dwa lata później mogłem coś znaleźć. Obecnie aplikacja na Mac App Store nazwie PDF Reader X . Jest bezpłatny, ma zakładki i obsługuje adnotacje!


Od jakiegoś czasu korzystam z PDF Reader X, ale właśnie uaktualniłem do Sierra. Wygląda na to, że ten program nie może zapisywać wyróżnień ani adnotacji. Rzut oka na recenzje w App Store pokazuje, że inni mają podobne doświadczenia. Szkoda, bo było świetnie. :(
che_kid

Uwaga: ta aplikacja została zaktualizowana 26 listopada 2017 r. I twierdzi, że naprawiła te błędy. Teraz nazywa się PDF Guru.
Jess Riedel

5

Clearview Reader od Canoe Software wygląda naprawdę obiecująco. Podobała mi się ich bezpłatna aplikacja PDFNut , która obsługuje także przeglądanie na kartach, zakładki i adnotacje. Clearview Reader ma więcej funkcji i za bardzo rozsądną cenę 7 USD z radością wspieram programistów.


Czy wiesz, czy Clearview Reader zapisuje adnotacje w pliku PDF lub we własnej bazie danych? Przeczytałem to na ich stronie głównej: „ Wersje zostaną zapisane automatycznie w bazie danych biblioteki, a nie w oryginalnych plikach książek, więc okno dialogowe„ zapisz zmiany ”nie pojawi się w płynnym czytaniu. Linia, strzałka, prostokąt, elipsa, podświetlenie , strajk, podkreślenie, dowolny tekst, komentarze - w przypadku adnotacji PDF; "
fnurl

Właśnie pobrałem wersję próbną i przetestowałem i niestety (przynajmniej dla mnie) adnotacje nie są zapisywane w pliku PDF i nie są widoczne w innych czytnikach plików PDF. Szkoda, bo podobały mi się karty i biblioteka. Nie zapisując adnotacji w oryginale, takie jak wyświetlanie adnotacji wykonanych na iPadzie na komputerze Mac i odwrotnie, nie jest możliwe.
fnurl

To pytanie jest dość stare, ale osobiście wciąż mam problem z dokładnie tym samym i miałem trudności ze znalezieniem dobrego rozwiązania na komputerze Mac. W każdym razie właśnie wypróbowałem Clearview i wydaje się, że tak naprawdę można aktywować opcję w preferencjach, aby adnotacje były zapisywane bezpośrednio w plikach pdf (a zatem widoczne w innych aplikacjach). Być może ta funkcja została dodana od czasu wyżej wymienionych przez fnurl. W każdym razie chciałbym mieć inne opinie, ale o ile mogę stwierdzić, to w rzeczywistości sprawia, że ​​czytelnik Clearview jest (wyjątkową?) Aplikacją spełniającą kryteria PO.
Sam Lewallen

Nadal trudno mi uwierzyć, że istnieje tak niewiele opcji dla przeglądarek / adnotatorów PDF, ale wydaje się, że tak jest ...
Sam Lewallen

3

Z pewnością nie jest to podstawowa funkcja programu, ale co z Safari ? Wyświetla i renderuje pliki PDF. Nie obsługuje natywnie adnotacji, ale istnieją rozszerzenia Safari, takie jak Coda Notes, które dodają możliwość adnotacji.

Alternatywnie, twoja przeglądarka z wyboru mogą być stosowane w podobny sposób.


Dzięki za wkład! Jednak Coda Notes nie może dodawać adnotacji ani zapisywać adnotacji w pliku PDF.
fnurl

„Doh! Przepraszam. Szukam, czy istnieje inne rozszerzenie, które może służyć do zamierzonego celu.
Daniel

3

Trzeba przyznać, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale…

Preview.app zachowuje się jak zakładka na pasku bocznym podczas otwierania wielu plików PDF jednocześnie, przeciągając je wszystkie do ikony jednocześnie, otwierając wiele plików za pomocą shift w otwartym oknie dialogowym lub przeciągając dodatkowe pliki PDF do pasek boczny już otwartego dokumentu.

Po otwarciu w ten sposób możesz przełączać się między dokumentami za pomocą opcji strony w górę / w dół, która utrzymuje pozycję w każdym dokumencie.


3

Własna wersja zapoznawcza komputera Mac działa naprawdę dobrze podczas pracy z wieloma dokumentami. Powiedziałbym nawet, że jest to lepsze niż podejście z kartami (próbowałem zarówno MightPDF, jak i PDFNut ), ponieważ często pracowałem z około 15 otwartymi plikami PDF, w wyniku czego karty nie wyświetlają żadnych spójnych informacji. Miniatura z boku podglądu pozwala mi przewijać i łatwo znajdować żądany dokument.

Ponadto wszelkie wykonane adnotacje zostaną przyklejone, jeśli przejdziesz do menu drukowania, a następnie w lewym dolnym rogu zmień opcję na „Zapisz jako PDF…”


1

Powinieneś spojrzeć na „ Mendeley ”, który jest przede wszystkim Dropbox dla społeczności naukowej. Aplikacja komputerowa Mendeley ma zintegrowaną przeglądarkę plików PDF, która obsługuje wyświetlanie plików PDF w kartach, podświetleniach tekstu i notatkach. Na zrzucie ekranu widać dwa pliki PDF otwarte w zakładkach i zaznaczyłem trochę tekstu losowo.

Oprogramowanie Desktop jest bezpłatne i zyskujesz 500 MB miejsca do udostępniania, podobnie jak Dropbox, możesz rozszerzyć to miejsce za pomocą konta premium (płatnego).

Zrzut ekranu pokazuje pliki PDF w zakładkach i zaznaczony jest losowy tekst


1
Dzieki za sugestie. Niedawno zacząłem używać Mendeleya, ale nie używaj go do adnotowania plików PDF, ponieważ Mendeley ze względu na synchronizację nie przechowuje adnotacji w pliku PDF, ale raczej w osobnej bazie danych. To sprawia, że ​​adnotacje są nieprzenośne. To samo dotyczy Skim niestety.
fnurl

ok - dzięki tej funkcji należy zaktualizować listę wymagań.
JC

1

Możesz skonfigurować podgląd, aby otwierać wszystkie pliki w tym samym oknie. Następnie poruszasz się między nimi za pomocą klawiatury (ALT + UP, ALT + DOWN). Jeśli używasz widoku „spis treści” dla paska bocznego, jest on taki sam jak tabulatory, ale jest wyświetlany w pionowym rzędzie.


0

Sprawdź Scrivener , program do pisania. Nie używa metafory „zakładki”, ale obsługuje pliki PDF i kilka innych formatów dokumentów i jest całkiem dobry w wyświetlaniu wielu dokumentów i okien informacji jednocześnie oraz umożliwiając przełączanie się między nimi i zmianę ich kolejności podczas pisania . Wykorzystuje własne metafory do organizowania dokumentów, wzorowane na kartach flash i tablicach korkowych. Powinieneś spróbować.0

Począwszy od MacOS High Sierra (10.13), podgląd może wyświetlać różne dokumenty PDF (i inne typy plików obrazów) jako tabulatory.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.