Jak mogę zainstalować motywy dla terminala?


10

Jestem raczej nowy na Macu, ale staram się zapoznać z Terminalem i chcę zmienić jego motyw. Jestem trochę zdezorientowany, jak przejść do instalowania motywów Solarized, których tak często widzę w sieci. Jestem w stanie zainstalować motyw dla vima, ale chcę go tylko dla mojego ogólnego użycia terminala.

Widzę kilka sugestii, aby zainstalować SIMBL, ale potem przeczytałem, jeśli masz Lion, SIMBL nie jest potrzebny z obsługą kolorów, którą ma.

A potem zobaczyłem sugestię, aby po prostu „podwójnie kliknąć”, aby zainstalować, nie jestem do końca pewien, co to znaczy podwójnie kliknąć, Solarized Dark ansi.terminalplik?

Moją troską jest kierowanie czymś, czego nie jestem pewien, co zamierza zrobić. Każdy, kto mógłby rzucić nieco światła na ten proces, byłby niezwykle pomocny!


Użyj ITerm2 (który jest darmowy btw), a nie Terminal - ITerm2 oferuje znacznie więcej opcji i pozwala dzielić okna.
user1256923,

Odpowiedzi:


14

Wystarczy otworzyć terminal, przejść do preferencji i wybrać motyw (plik .terminal)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
W wersji 10.8 Import ... wyświetla plik .terminal jasnoszarą czcionką „nie można wybrać”.
Rozdz.

4

Dwukrotne kliknięcie pliku .terminal niczego nie „uruchomi”, po prostu zainstaluje konfigurację w Terminalu. Na koniec uzyskasz ten sam wynik, klikając dwukrotnie i importując ustawienia bezpośrednio z Terminala.


Możesz skonfigurować plik .terminal, aby uruchamiał polecenie po jego otwarciu, tzn. Gdy określisz polecenie, które zostanie uruchomione po otwarciu nowej karty lub okna w konfiguracji motywu, plik .terminal to dziedziczy. Więc może i może uruchamiać polecenia.
erran

2

Korzystanie z opcji „Zapisz link jako” na stronie Github dla tych motywów nie działało, jak zauważono w innej odpowiedzi. Odkopałem i zauważyłem, że formaty plików XML były różne podczas porównywania eksportu wbudowanych motywów i tych, które próbowałem zaimportować.

Kiedy zrobiłem Pobierz .zip (link znajduje się na RHS głównego okna github) i rozszerzyłem plik .zip, spowodowało to pobranie Solarized Dark.terminali Solarized Light.terminalplików, które można importować.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.