AirPods jest niestabilny / zawodny po podłączeniu do komputera Mac, ale nie iPhone


23

Problem

W moim mieszkaniu, gdy korzystam z AirPods z moim komputerem Mac, dźwięk jest znacznie nierówny, trzepotliwy i zawodny. Podczas słuchania muzyki często występują małe „trzaski”. Problem nie występuje podczas korzystania z AirPods na moim iPhonie.

Pytanie Apple Stack Exchange, które teraz czytasz, jest w rzeczywistości aktualizacją mojego pytania na ten sam temat, który został opublikowany i rozwiązany tutaj wcześniej. Miałem ten sam problem podczas pracy w systemie macOS Sierra 10.12.4. Dowiedzieliśmy się, że przyczyną był błąd wprowadzony w tej konkretnej wersji systemu macOS i problem zniknął z 10.12.5.

Mam teraz 10.12.6 i mam dość identyczny problem. Ale nie jestem pewien, czy tym razem system operacyjny zawinił.

Powodem jest to, że ostatnio zamieniłem moje AirPods na nową parę, za pośrednictwem niezwiązanego biletu wsparcia Apple. Nowe przyjechały pocztą i polecono mi sparować je z moją oryginalną skrzynką.

Nowa para AirPods wydaje się znacznie bardziej podatna na pomijanie, jąkanie i utratę połączenia. Nie miałem tego problemu z moimi oryginalnymi AirPods, których również używałem z 10.12.6 bez problemów (przynajmniej o których wiem).

Możliwe wyjaśnienie

Wydaje mi się, że znalazłem, co powoduje pomijanie (choć nie jest to podstawowa przyczyna), i wydaje się, że to mój iPhone iPhone sygnalizuje otoczeniem . Ilekroć tak się dzieje, na komputerze Mac ← → połączenie AirPod występuje usterka / pop. Gdy wyłączam Bluetooth na iPhonie, problemy znikają.

Nie zmieniłem niczego w moim środowisku oprócz zamiany AirPods. Brak mikrofalówki w tle itp.

Jestem przekonany, że przyczyną jest interakcja Bluetooth z iPhone'a. Po prostu nie jestem pewien, jak postępować, ponieważ dziwne jest to, że problemy zaczęły się, gdy wymieniłem AirPods na nową parę.

Niektóre prawdopodobne przyczyny to:

 • Nowe AirPods są w rzeczywistości wadliwe lub pochodzą z partii, które nie są tak „dobre” z Bluetooth.
 • macOS 10.12.6 wprowadził błąd podobny do tego w macOS 10.12.4, ale zdałem sobie z tego sprawę znacznie później (mało prawdopodobne IMO, wiedząc, jak wrażliwy jestem na jakość dźwięku).
 • Proces parowania, w którym nowe pąki AirPod zostały sparowane z oryginalną obudową, nie poszedł idealnie, a gdzieś jest problem z oprogramowaniem lub oprogramowaniem.

Co próbowałem

 • „Twardy reset” AirPods zgodnie z tymi instrukcjami ;
 • Resetowanie ustawień sieciowych iPhone'a po „Zapomnieniu tego urządzenia” (AirPods) w ramach „twardego resetu” AirPod.
 • Resetowanie modułu Bluetooth Maca zgodnie z tymi instrukcjami .

1
W przypadku uaktualnienia do systemu macOS Sierra 10.12.4 wydaje się, że występują problemy z dźwiękiem Bluetooth, które można rozwiązać tylko poprzez obniżenie wersji do 10.12.3, dopóki Apple nie wypchnie nowej aktualizacji sterownika.

Anegdota: Moim tymczasowym rozwiązaniem jest użycie Airfoil do przesyłania dźwięku z mojego komputera Mac na iPhone'a, z którym sparowane są moje AirPods. Działa dobrze, z wyjątkiem niewielkiego opóźnienia, ale dobry do odtwarzania muzyki z komputera / w AirPods bez przerywników.
Winterflags

Mam to na MacOS Mojave 10.14.1. Nie był zauważalny w dniu 10.14.
malhal

Znalazłem ten problem na moim MacBooku Pro Retina po otrzymaniu aktualizacji oprogramowania układowego AirPods 1. generacji z aktualizacją macOS Mojave 10.14.4. Wyrzucanie, klikanie i wyskakiwanie jest tak złe, że przestałem używać AirPods na moim komputerze Mac. Porażka. :-( Ale dźwięk jest znakomity na iPhonie.
Basil Bourque

OP tutaj - chciałem dodać, że nie mam już tego problemu i dlatego nie wiem, które z nich jest „rozwiązaniem” lub które jest „właściwym rozwiązaniem” do zaakceptowania tutaj na S / E. Kilka razy dostałem zamienniki AirPods i widziałem wiele aktualizacji zarówno oprogramowania wewnętrznego, jak i MacOS, odkąd wystąpiły te problemy - zresetowałem także AirPods i moduł Bluetooth Maca z różnych innych powodów związanych z AirPod, które mogą odgrywać rolę. (Nadal mam problemy z chwiejnością na moim iPhonie X i AirPods, ale to inny temat).
Winterflags

Odpowiedzi:


15

Rozwiązałem ten niepewny problem audio za pomocą jednej prostej sztuczki. (To może nie działać dla wszystkich, ale rozwiązałem to w ten sposób)

Krótka odpowiedź

Jeśli Twój sprzęt korzysta z Bluetooth 4.0 zamiast 4.2 lub nowszej wersji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że to rozwiązanie będzie działać.

Otwórz System Preferences> Sound>Input

Zmień sound inputz AirpodsnaInternal Microphone

Długa odpowiedź (+ możliwe wyjaśnienie)

(To tylko moja hipoteza oparta na mojej obserwacji)

Przede wszystkim, aby wyjaśnić moje objawy, używam MacBooka Pro 15 cali (koniec 2013 r.), Który ma sprzęt Bluetooth 4.0. Problem z przerywanym dźwiękiem występował tylko w moim MacBooku Pro i nie wystąpił w innych urządzeniach Apple, takich jak mój iPhone 7 Plus (który przy okazji ma Bluetooth 4.2), ani mój iPad Pro (także Bluetooth 4.2).

Opierając się na tych spostrzeżeniach, moja hipoteza jest taka, że ​​urządzenia Bluetooth 4.0 mają zbyt małą szerokość pasma, aby obsługiwać zarówno wejście / wyjście (mikrofon i głośnik) w wysokiej jakości. Jeśli jednak zmienię tylko wejście audio na wewnętrzny mikrofon, połączenie Bluetooth zapewnia tylko dźwięk, więc myślę, że może obsłużyć dźwięk wyższej jakości. Z drugiej strony, jeśli używam zarówno mikrofonu, jak i głośnika w urządzeniu Bluetooth 4.0, myślę, że połączenie obniża i poświęca przepustowość wyjścia audio, aby zrobić miejsce na dostarczenie sygnału audio.

Rzeczywiście, według niektórych źródeł, Bluetooth 4.2 jest o 250% szybszy i ma 10-krotnie większą pojemność

Odniesienie:

 1. https://www.quora.com/What-are-the-main-differences-between-Bluetooth-4-0-4-1-and-4-2-in-the-Layers-Baseband-LMP-L2CAP- warstwa aplikacji
 2. https://www.semiconductorstore.com/blog/2015/BLE-4-2-vs-BLE-4-1/1548/

2
Kiedy mikrofon Airpods jest aktywny, kodek to SBC, który brzmi jak bzdura w porównaniu do AAC, gdy mikrofon nie jest aktywny (Opcja kliknij menu BT, aby zobaczyć aktywny kodek). Ale to nie jest niespójność, o którą prosi OP.
malhal

Przełączanie wejścia z AirPods na wewnętrzny mikrofon i plecy działało dla mnie.
Cyupa,

To zadziałało! Podczas słuchania muzyki na moim komputerze Mac był bardzo niepewny, przestałem grać na sekundę co około 10 sekund. Ustawienie wejścia dźwięku z Airpods do wewnętrznego mikrofonu faktycznie działało ... Mój Mac to model najwyższego poziomu 2019, powinien mieć Bluetooth 4.2. Tak głupie, że to zadziałało, ale BARDZO cieszę się, że tak się stało. Dzięki!
Neejoh

11

Wygląda na to, że jest to nowy błąd sterownika audio wprowadzony w macOS Sierra 10.12.4. Zgodnie z AppleInsider :

Poniedziałkowa aktualizacja macOS 10.12.4 powoduje zacinanie się dźwięku u niektórych użytkowników zestawów słuchawkowych USB, zgodnie z wieloma wątkami reklamacyjnymi na forach wsparcia Apple i raportami z mediów społecznościowych.

Usterka nie wydaje się być powiązana z jednym modelem komputera Mac lub zestawem słuchawkowym, a wiele metod rozwiązywania problemów - na przykład resetowanie sprzętu lub zmiana portów USB - wydaje się nie działać. Osoby zgłaszające problem zauważyły, że problem nie został rozwiązany przez czystą ponowną instalację systemu macOS 10.12.4 i wydaje się, że znika dopiero po przywróceniu systemu do wersji 10.12.3 lub wcześniejszej wersji systemu operacyjnego.

Może być konieczne przywrócenie wersji 10.12.3 lub poczekanie, aż Apple wdroży poprawkę.


3
To pewnie to. Przyjmę twoją odpowiedź, jeśli nadchodząca aktualizacja systemu operacyjnego rozwiąże problem.
Winterflags,

2
Aktualizacja do systemu macOS 12.5 rozwiązała ten problem.
Winterflags

1
Problemy wróciły. Wymieniłem moje AirPods na nową parę z powodu niepowiązanego Biletu Wsparcia Apple, a nowa para jest bardzo podatna na zakłócenia Bluetooth z mojego iPhone'a. Wyłączenie Bluetooth na iPhonie znacznie zmniejsza problemy, ale nie jest to opcja długoterminowa. W moim środowisku nic się nie zmieniło, z wyjątkiem tego, że niedawno zaktualizowałem system do macOS 10.12.6, ale było to przed zamianą AirPods i nie zauważyłem niczego ze starą parą poniżej 10.12.6. Być może para jest wadliwa lub 10.12.6 wprowadził nowy błąd?
Winterflags

2
Widziałem twoje drugie pytanie. Mam wrażenie, że była to wadliwa para AirPods, którą otrzymałeś jako zamiennik. Tak się dzieje - miałem odnowiony iPad Air 2 całkowicie na mnie umarł po 3 tygodniach; mój pierwszy zamiennik  WATCH miał wgniecenie; a odnowiony iPad 2 miał lepki przycisk Home. Nie sądzę, że jest to pukanie do odnowionych lub ogólnie urządzeń zastępczych - zupełnie nowe urządzenia mają również wady produkcyjne. Oczywiście, jeśli zaktualizowałeś do 10.12.6 i było dobrze, dopóki nie pojawiły się zamienniki, powiedziałbym, że to zamiennik AirPods.

2
@Phong Kusi mnie, aby się z tobą zgodzić. Ponownie otwieram to pytanie, aby upewnić się, że możemy wykluczyć inne problemy. Wydaje mi się, że muszę się przygotować przed ponownym skontaktowaniem się z pomocą techniczną Apple, jestem pewien, że nie będą zadowoleni z wymiany moich zamienników AirPods ... Dodałem nagrodę za to pytanie, jednak jeśli nie pojawią się żadne nowe rozwiązania, ponownie - zaakceptuj swoją odpowiedź później.
Winterflags

6

Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz zresetować zarówno listę urządzeń Bluetooth macOS, jak i kontroler Bluetooth. Spowoduje to jednak zresetowanie wszystkich podłączonych urządzeń Bluetooth, w tym klawiatury i myszy.

Innymi słowy, spowoduje to usunięcie wszystkich istniejących informacji o parowaniu dla urządzeń Bluetooth, więc każde z nich będzie musiało zostać ponownie podłączone.

Przed rozpoczęciem konieczne będzie wyświetlenie ikony Bluetooth na pasku menu. Jeśli go nie ma, otwórz Preferencje systemowe> Bluetooth i włącz opcję Pokaż Bluetooth na pasku menu .

Resetowanie listy urządzeń Bluetooth i kontrolera Bluetooth systemu macOS

Wykonaj następujące kroki:

 1. Przytrzymaj oba Shifti Optionklucze i jednocześnie kliknięcie na ikonę Bluetooth na pasku menu. Po wyświetleniu menu zwolnij klawisze.
 2. Z menu Bluetooth wybierz polecenie Debuguj> Usuń wszystkie urządzenia
 3. Przytrzymaj oba Shifti Optionklucze ponownie i jednocześnie kliknięcie na ikonę Bluetooth na pasku menu.
 4. Z menu Bluetooth wybierz polecenie Debuguj> Zresetuj moduł Bluetooth
 5. Uruchom ponownie komputer Mac
 6. Ponownie skonfiguruj urządzenia Bluetooth

Daj nam znać, czy to pomaga.


2
Dzięki Monomeeth - próbowałem tego, ale to nie pomogło. Zrobiłem więcej badań i zaktualizowałem pytanie.
Winterflags

Ktoś to rozwiązał?
Curnelious

1
macOS Sierra 10.12.5 nie jest zbyt daleko, więc mam nadzieję, że zostanie rozwiązany w tej wersji. Jeśli nie możesz się doczekać lub chcesz wziąć udział w programie beta Apple, możesz przeczytać więcej tutaj .
Monomeeth

@Winterflags Możesz pamiętać, że wspomniałem kilka dni temu, że macOS Sierra 10.12.5 nie jest zbyt daleko . Cóż, jest już dostępny, więc zalecamy aktualizację i sprawdzenie, czy problemy z dźwiękiem zostały rozwiązane. Powodzenia!
Monomeeth

Miałem ten sam problem z moimi słuchawkami BeatsX (ten z chipem W1 w środku) i moim komputerem Mac z systemem OS 10.12.6. Wyłączenie bluetooth mojego iPhone'a czasami pomagało wcześniej, ale nie była to metoda niezawodna. Wydawało się, że to na razie to rozwiązało.
James Almeida,

2

Miałem ten sam problem. A dla mnie była bezprzewodowa klawiatura Apple i moja główna mysz Logitech MX. Zasadniczo wszystko Bluetooth. Gdy tylko podłączyłem mysz za pomocą klucza sprzętowego i klawiatury za pomocą kabla ładującego, Apple AirPods 2 zaczął działać dobrze. Jest to bardzo denerwujące, ponieważ nie mogę podłączyć niczego do mojego laptopa bez przerwania tego irytującego dźwięku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.