Czy mogę zablokować cały numer kierunkowy z mojego iPhone'a? [duplikować]


15

Codziennie odbieram 4-5 połączeń z telemarketerem. Za każdym razem, gdy dzwonią, pochodzi z zupełnie innego numeru telefonu. W tym różne numery kierunkowe.

Wykonałem wszystkie zwykłe procedury, aby z tym walczyć.

• Skontaktowałem się z moim operatorem (AT&T). Będą blokować około 30 numerów za darmo, ale potem to kosztuje. Jest to bezużyteczne, ponieważ otrzymuję 30 różnych liczb w ciągu tygodnia. AT&T zaproponował zmianę mojego numeru (za OPŁATĘ).

• Zmieniłem swój numer. Zło stało się gorsze. Właściwie mam więcej na ten nowy numer. I przysięgam, że nie umieścić mój numer tam, nie zapisać się do śmieci, itd.

• Próbowałem powiedzieć tym „firmom”, aby usunęły mnie z listy. Natychmiast rozłączają się ze mną, kiedy to robię. Próbowałem dzwonić na numery, to nigdy nie przechodzi. Są nieosiągalni. Nawet AT&T przyznało, że nie może ich śledzić.

• Zarejestrowałem się w krajowym rejestrze „nie dzwoń”. To wcale nie pomogło.

Skończyły mi się pomysły. Chciałbym po prostu wyłączyć telefon, ale nie mogę z powodu pracy.

Dla każdego numeru, który otrzymuję, natychmiast dodam go do numerów bloków. Ale to tylko zatrzymuje powtarzanie liczb.

Moje pytanie brzmi: czy istnieje sposób na iOS, aby dosłownie blokować całe numery kierunkowe? Poważnie nie dbam o to, czy dla zachowania rozsądku zablokuję kilka wiarygodnych numerów. Czasami dostaję telemarketery z mojego numeru kierunkowego, ale są one rzadsze.

Mam iPhone'a 6 z najnowszą wersją, jeśli to pomaga.


1
Aktualizacja. Znowu zmieniłem swój numer. I zgadnij co? Ta sama rzecz. W rzeczywistości jest to jeszcze więcej telemarketerów. Z tym nowym numerem upewniłem się, że NIE umieszczam go na liście „Nie dzwoni”, ponieważ myślę, że używają go jako sposobu wyszukiwania wiarygodnych numerów. Na ten nowy numer dostaję nawet SMS-y z telemarketingu. To wina AT&T prosta i prosta. Fakt, że gigantyczna firma telekomunikacyjna, taka jak AT&T (lub Verizon, T-Mobile itp.), NIE MOŻE śledzić tych śmieci, to BS. Wstydź się AT&T. Rzeczywiście wstyd.
cbmeeks

Może to nie pomóc w rozwiązaniu problemu, ale powodem, dla którego firmy te używają różnych numerów i nie dbają o listy „brak połączeń” lub cokolwiek innego, jest to, że są dosłownie przestępcami . Nie są to tylko firmy z podejrzanymi politykami marketingowymi, są one zaangażowane w operacje kryminalne próbujące ukraść numery kart kredytowych, z pewnością nie obchodzi ich, że naruszają zasady FCC. Moja rada: nie przejmuj się blokowaniem, za każdym razem używają innego (fałszywego) numeru. Dla mnie ostatnio zawsze próbują sfałszować numer z tego samego numeru kierunkowego i 3-cyfrowego prefiksu, więc wiem, kogo zignorować.
BradC

@BradC tak, zgadzam się. Wiedziałem, że byli przestępcami. Prawdopodobnie część zorganizowanej przestępczości. Naprawdę szkoda. I tak, to też sfałszowane liczby z moim tym samym numerem kierunkowym i 3 cyfrowym prefiksem.
cbmeeks,

Powiedz tym telemarketerom, aby usunęli twoje nazwisko z listy. Zgodnie z prawem na żądanie muszą usunąć Twoje imię i nazwisko. Jeśli nadal będą dzwonić, zapisz numer, nazwę firmy, nazwę dzwoniącego i produkt, do którego dzwonią, a następnie zgłoś je BBB.
Melvin Jefferson

1
@MelvinJefferson BBB to po prostu „Yelp dla osób starszych”, jest to prywatna organizacja bez prawdziwej władzy regulacyjnej. Federalna Komisja Handlu obsługuje ten problem w USA. Niestety, ci faceci są dosłownie przestępcami używającymi sfałszowanych numerów do kradzieży numeru karty kredytowej; jeśli zechcą przeciwstawić się FBI, nie podniosą głosu o FTC.
BradC,

Odpowiedzi:


5

Nie sądzę, aby iPhone mógł blokować numery telefonów na podstawie numeru kierunkowego lub innych podobnych zasad.

Możesz jednak rozważyć dwie opcje narzędzi blokujących spam. Korzystam z nich obu i nie mam z nimi żadnego związku. Pierwsza to bezpłatna opcja dla iPhone'a o nazwie Hiya. Hiya korzysta z platformy iOS CallKit, która integruje się z aplikacją telefonu w celu zapewnienia dodatkowych funkcji, więc bądź pewien, że nie „hakuje” twojego telefonu. Hiya ma stale aktualizowaną listę numerów wywołujących spam, więc nie musisz ciągle blokować wszystkich różnych numerów. Instalujesz i aktywujesz Hiya, a gdy telefon zadzwoni, pokaże Ci, czy pochodzi od podejrzanego spamu lub telemarketera. Wtedy możesz po prostu wyciszyć połączenie. Możesz także skonfigurować Hiya do wysyłania znanego spamu i oszustw, do poczty głosowej i podobnych opcji do tych, które „podejrzewa” jako spam. Możesz również wprowadzić numer w aplikacji Hiya, który da ci więcej informacji i zaoferuje zablokowanie numeru w przyszłości.

Druga opcja to taka, która kosztuje 1,99 USD miesięcznie za iPhone'a, ale jest bezpłatna (i wysoce zalecana) dla twojego telefonu stacjonarnego, jeśli taki masz. Nomorobo to podobne narzędzie, które na iPhonie również korzysta z CallKit. Ma bardzo obszerną bazę numerów spamu i oszustw, która, podobnie jak Hiya, wyszukuje, kiedy telefon dzwoni. Nomorobo jest bezpłatny dla telefonów stacjonarnych i zarabia, sprzedając usługę na urządzeniach mobilnych. Wszystko bardzo rozsądne. Działa podobnie do Hiya, ponieważ pokazuje podejrzany spam lub „robocaller”. Myślę, że Nomorobo działa lepiej, ale YMMV.


Hiya nie blokuje tego typu połączeń (w moim przypadku spamu z Burundi i Somalii). Połączenia te są identyfikowane jako spam, gdy są ręcznie sprawdzane w aplikacji, ale samo połączenie zawsze przychodzi i nigdy nie zostaje zablokowane przez aplikację.
Hamid

5

Tak, tam JEST darmowy i łatwy sposób zablokować połączenia przychodzące uciążliwości na iPhone!

(1) Pobierz i zainstaluj cichy dzwonek (używam jednego o nazwie „10 sekund ciszy”, który znalazłem w Internecie za darmo). (2) Wiesz, kim są Twoi regularni rozmówcy. Każdemu kontaktowi nadaj dzwonek inny niż domyślny. (Tak, zajmuje to kilka minut, ale jest to jednorazowa sprawa.) (3) Ustaw domyślny dzwonek telefonu na „10 sekund ciszy”.

Od tego momentu znani dzwoniący sprawią, że Twój telefon będzie dzwonił z dowolnym dzwonkiem przypisanym temu konkretnemu dzwoniącemu.

Połączenia od nieznanych dzwoniących nie powodują dzwonienia telefonu. Dzwoniący mogą zostawić wiadomość, jeśli chcą. Większość spamerów nie przeszkadza.

Powtarzającym się uciążliwym dzwoniącym można dodawać ich numery do specjalnego kontaktu „Spamerzy”, który można zablokować, aby tacy dzwoniący nie mogli nawet zostawić wiadomości. Pamiętaj tylko, że jeśli to zrobisz, musisz odblokować i ponownie zablokować ten kontakt za każdym razem, gdy dodajesz numer. Nie martw się, czy podasz numer faksu, telefonu komórkowego czy cokolwiek innego - to nie ma znaczenia. Robiłem ten ostatni krok, ale okazało się, że nie było to konieczne. Dodatkowo lubię patrzeć raz lub dwa razy dziennie i sprawdzać, skąd spamerzy rzekomo dzwonią - oczywiście, że naprawdę używają sfałszowanych numerów za pomocą VoIP przez Internet.


Nie jest to pomocne, ponieważ współcześni dzwoniący spam losowo identyfikują się z fałszywym identyfikatorem dzwoniącego. Więc dostanę telefon od Spamera A za pomocą (555) 555-5555 jednego dnia, a następnie Spamer A przełączy się na (555) 556-5656 następnego dnia. Blokowanie ich indywidualnie nie działa.
Max Wilder,

2

Oprócz powyższej odpowiedzi, że nie można blokować wzorców bez rozszerzenia zewnętrznego (które można skompilować i uruchomić z Xcode przy założeniu wystarczającej umiejętności programowania), konieczna będzie pewna zmiana ze strony przewoźników.

Pamiętaj, że spamerzy dzwonią obecnie na każdy numer telefonu w książce. Naprawdę musisz napisać formalny list do swojego operatora i zapytać go, jak prześledzić / obciążyć osoby dzwoniące. Przewoźnicy muszą to naprawić i przestać zarabiać na dzwoniących, którzy nadużywają funkcji identyfikacji dzwoniącego. Jeśli operator nalegał, aby dzwoniący użyli jednego identyfikowalnego numeru, ludzie mogliby blokować różne rzeczy.

Ponadto może wymagać przepisów prawnych w celu zwiększenia kar osób, które nie sprawdzają listy „nie dzwonić”. Jeśli po uzyskaniu formalnej skargi możesz uzyskać informacje na temat osoby dzwoniącej, a następnie zabrać tę firmę do sądu ds. Drobnych roszczeń w lokalnej społeczności i wygrać około 500 USD, to dość szybko zakończy to działanie.


0

Okej, oto sztuczka, o której właśnie czytałem w internetz. Chociaż nie jest jeszcze zatwierdzony, postanowiłem spróbować, ponieważ brzmi rozsądnie.

Często otrzymuję połączenia z Gwinei (kod kraju: +224), więc właśnie dodałem kontakt z odpowiednim numerem +224 i zablokowałem kontakt za pomocą domyślnej opcji Apple iOS 10.3.3 (Ustawienia / Telefon / Blokuj i identyfikuj połączenia). Często też dzwonię z Wielkiej Brytanii (kod kraju: +44). Ponieważ nie mogę zablokować kontaktu o numerze +44, utworzyłem kontakt zawierający łącznie 10 numerów (+44 0, +44 1, +44 2, ... +44 9). To samo z Austrią (kod kraju +43).

Najlepszą częścią tego rozwiązania jest to, że nie musisz polegać na aplikacjach innych firm, które czasami zbierają nasze dane.

Pozdrowienia z Niemiec, miejcie głowę do góry!


3
To absolutnie nie działa.
Shelton,

-1

Może pomoże ci pomyśleć o tych połączeniach jak o śmieciach? Bez śmieciowej poczty znaczek byłby znacznie wyższy ... ale tak, to do bani.

Oto przegląd aplikacji blokujących połączenia z systemem iOS10, która zaleca bezpłatną aplikację Hiya

Hiya wymaga, aby użytkownicy zapewnili dostęp do swoich kontaktów, co może zniechęcać niektóre osoby do korzystania z aplikacji z powodu obaw o to, gdzie mogą znaleźć się ich informacje. Polityka prywatności firmy jest niepełna i nieco niejasna, co robi z konkretnymi danymi, w tym kontaktami, ale rzecznik firmy udzielił obszernych i oficjalnych wyjaśnień na żądanie.

Hiya mówi, że przesyła numer telefonu użytkownika i numery telefonów kontaktowych, aby dodać je do swojej globalnej białej listy, ponieważ kontakty, jak zauważa, zwykle nie są spamerami. Aplikacja wykorzystuje również dane kontaktowe, aby pomóc w połączeniach wykonywanych w aplikacji, co jest jedną z jej funkcji. Firma twierdzi, że zachowuje dane kontaktowe w inny sposób prywatne i nie sprzedaje ich stronom trzecim, ani nie wykorzystuje tych informacji w celu marketingu Twoich kontaktów. Hiya mówi również, że nie podaje twojego numeru telefonu osobom trzecim.

Oto kolejny artykuł z opcjami blokowania połączeń. Możesz być zainteresowany „ Rozmową telefoniczną ” (nie za darmo), aby przepuszczać tylko znane osoby dzwoniące.


Jeśli po zarejestrowaniu swojego numeru w rejestrze „Nie dzwoń” nadal otrzymujesz niepożądane zachęty , powinieneś zgłosić te numery do FTC.

Jeśli otrzymałeś niechciane połączenie po tym, jak Twój numer był w rejestrze krajowym przez 31 dni, zgłoś to do FTC .

Jeśli zadzwoni do ciebie faktyczna osoba, zamiast nagrania „robo-call”, po prostu natychmiast porozmawiaj z nią i powiedz jej, aby przestali i zrezygnowali, że czas i numer połączenia są zgłaszane do FTC, i że osobiście pozwać ich i ich towarzystwo, jeśli nadal będą cię nękać. Zwykle rozłączają się, zanim zdołam to wszystko wyciągnąć, i wydaje się, że wykonują dobrą robotę, uniemożliwiając im oddzwonienie.

Powodzenia!

W sekcji Często zadawane pytania dotyczące rejestru :

Jakie są kary za łamanie prawa?
Ci, którzy naruszą krajowy rejestr „Do Not Call” lub dokonają nielegalnego połączenia z robotem, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 40 654 USD za połączenie.

Również:

Jeśli otrzymujesz niechciane połączenia z wielu różnych numerów, poszukaj rozwiązania blokującego połączenia. Istnieją usługi blokowania połączeń online, skrzynki blokujące połączenia i aplikacje na smartfony, które blokują niechciane połączenia. Sprawdź, czy usługa kosztuje pieniądze i czy jest skuteczna. Wykonaj wyszukiwanie online, aby wyszukać opinie ekspertów i innych użytkowników.


Wiadomości śmieci nie budzą mnie o 2:00. Mogę wybrać, kiedy mam otworzyć moją skrzynkę pocztową, o której porze dnia itp. Osoby dzwoniące do robo atakują mój osobisty czas. Nie możesz też od razu o nich mówić. Są to wcześniej nagrane wiadomości, a gdy tylko wykryją głos, rozłączają się. Szukają prawidłowych numerów telefonów, więc mogą je sprzedać innym dzwoniącym robotom.
cbmeeks

Wyzwanie związane z listą Do Not Call polega na tym, że telemarketerzy często fałszują teraz ID dzwoniącego, aby nie można było prześledzić numeru, z którego pochodzi połączenie. Prawdopodobnie blokujesz jakąś starszą panią w centrum Idaho.
cmason

@cbmeeks Spróbuj odebrać telefon „Cześć, jesteś w powietrzu”, ilekroć jest to nierozpoznany numer.
Pan Kennedy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.