Co dokładnie robi „Ponowna instalacja macOS”?


17

Niedawno miałem problemy z iTunes i postanowiłem ponownie zainstalować macOS Sierra. Przy uruchamianiu przytrzymałem Command+ Ri kliknąłem „Ponownie zainstaluj macOS” bez kasowania dysku twardego w Disk Utility. Po zakończeniu ponownej instalacji rozpocząłem tworzenie kopii zapasowej i wszystkie moje pliki i programy nadal tam były, wraz z moimi ustawieniami, tapetą pulpitu i wszystkim innym. (Problemy z iTunes zostały naprawione.)

Co dokładnie robi ta funkcja „Ponowna instalacja”, jeśli nie usuwa programów i nie zmienia ustawień domyślnych?


Proszę zobaczyć mój post tutaj dla opisu: apple.stackexchange.com/a/361902/335002
Steve Garratt

Odpowiedzi:


22

Robi dokładnie to, co mówi - ponownie instaluje sam macOS. Dotyka tylko plików systemu operacyjnego, które znajdują się w domyślnej konfiguracji, więc wszelkie pliki preferencji, dokumenty i aplikacje, które zostały zmienione lub nie znajdują się w domyślnym instalatorze, są po prostu pozostawione same sobie. Bez wątpienia jest to nieco bardziej skomplikowane, ale wystarczy ponowna instalacja starych plików na „świeże” wersje.

Bez wątpienia pliki preferencji i inne rzeczy, które są usunięte / zmodyfikowane ale Apple wydaje się już do ogromnych starań, aby upewnić się, że ponowna instalacja systemu operacyjnego nie będzie niczego usuwać, które zostały następnie zainstalowane / modyfikacji.


5
Mówiąc najprościej: Ponowna instalacja to w zasadzie to samo, co aktualizacja, z wyjątkiem aktualizacji do tej samej wersji.
At0mic

-4

Spowoduje to zainstalowanie systemu dostarczonego z komputerem Mac, gdy był nowy. Nie jest powiązany z twoim Apple ID, więc nowy właściciel może użyć App Store, aby uaktualnić do nowszej wersji za pomocą swojego Apple ID.

Więcej informacji na stronie https://support.apple.com/en-us/HT204904


Nie, nie instaluje systemu dostarczonego z komputerem Mac, gdy był nowy. Jest to 2010 iMac z zainstalowanym Sierra, ale został dostarczony z systemem Snow Leopard. Ponownie zainstalowałem Sierra.
brendon-ai

po ponownej instalacji MacOS uruchomił się z Sierra?
baswaraj

1
Tak. To narzędzie do ponownej instalacji wydaje się być częścią samego systemu operacyjnego, a nie narzędziem niskopoziomowego systemu BIOS. Jestem ciekawy, jakie to ma wpływ na ponowną instalację, gdy system operacyjny jest uszkodzony.
brendon-ai
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.