Strumienie zdjęć z dwóch lub więcej kont iCloud w tej samej bibliotece iPhoto?


8

Chciałbym połączyć iPhoto na moim MBP ze strumieniem zdjęć i strumieniem zdjęć mojej żony. Każdy z nas ma własne konto Apple ID i konto iCloud. Czy iPhoto może łączyć się z wieloma strumieniami zdjęć iCloud?

Dzięki.


Nauczyłem się tylko, że jeśli przechowujesz swoje zdjęcia w bibliotece zdjęć iCloud, możesz je eksportować tylko wtedy, gdy masz komputer Mac za pomocą aplikacji Zdjęcia (10.10.3). Nie ma aplikacji dla systemu Windows, która eksportowałaby niezmodyfikowane oryginały, ani aplikacji dla systemu Windows, aby usunąć bibliotekę zdjęć iCloud.
niedz

Odpowiedzi:


4

Obecnie nie może. Ustawienia strumienia zdjęć są wykrywane przez panel preferencji iCloud i są globalne dla twojego urządzenia. Dopóki nie będzie w stanie obsługiwać wielu kont iCloud, iPhoto może łączyć się tylko z jednym Photo Streamem na raz. Ponieważ jest to tylko tymczasowy sklep z ostatnimi zrobionymi zdjęciami, zakładam, że Apple najprawdopodobniej nie umożliwi tego.

Zwykle przenoszę moje zdjęcia ze Strumienia zdjęć do Flickr, aby to osiągnąć, ponieważ możesz mieć wiele kont Flickr.

Zajrzyj do Dropbox z przesyłaniem zdjęć, jeśli chcesz scalić zdjęcia z wielu urządzeń w jeden zbiorczy strumień. Stamtąd możesz użyć klienta Mac i akcji folderów, aby zautomatyzować importowanie, przetwarzanie i inne zadania w razie potrzeby.


Rozwiązanie dankohna wydaje się wykonalne, ale ostatecznie zdecydowałem się na Dropbox. Obecnie Dropbox oferuje 1 TB za 10 USD miesięcznie, podczas gdy Apple chce 20 USD za 1 TB miesięcznie. Jeśli Apple odpowiada cenom, rozważę przeniesienie do Apple iCloud.
niedz

2

Udostępnianie rodziny nie jest dobrą opcją, ponieważ musisz ręcznie wybrać zdjęcia, które udostępniasz.

Jeśli chcesz, abyś ty i twoja żona mieli dostęp do wszystkich tych samych zdjęć, rozwiązaniem jest użycie tego samego konta iCloud do udostępniania zdjęć wam obojgu. Oznacza to również, że musisz zapłacić za miejsce w iCloud tylko raz.

To, co jest wykonalne, polega na tym, że możesz skonfigurować swoją żonę z osobnym kontem iCloud dla Notatek, E-maila, Kalendarza itp. W obszarze Poczta, Kontakty i Kalendarz. Możesz więc po prostu udostępniać zdjęcia.

Pamiętaj jednak, że będziesz chciał wyłączyć jej dostęp iCloud do Passbook, Safari i pęku kluczy, ponieważ prawdopodobnie nie chcesz ich udostępniać. Opuszczam Kopię zapasową, aby wszystkie kopie zapasowe trafiały na konto podstawowe (moje) i nie musieliśmy płacić za jej więcej.

W końcu oznaczało to, że musieliśmy używać Find My Phone do udostępniania lokalizacji zamiast Find My Friends.

Oczywiście Apple powinien dodać opcję Udostępniania rodziny, aby udostępnić 100% zdjęć. Ale dopóki tego nie zrobią, jest to wykonalny scenariusz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.