Gdzie jest dziennik Postfiksa na Sierra?


20

Korzystam z systemu OS X 10.12.3. Nie mam zainstalowanego pakietu OS X Server, ale wiem, że postfix jest częścią standardowej instalacji (innej niż serwer).

Czasami mam potrzebę wysyłania wiadomości e-mail z wiersza polecenia i chociaż mogę dobrze wysyłać wiadomości e-mail za pomocą polecenia „mail”, nie mogę przez całe życie znaleźć żadnego dziennika, który pokazuje postęp i / lub status wysłanego element pocztowy.

Wbrew temu, co mówi ta odpowiedź ( poczta i mailx nie wysyłać e-maile do Gmaila ), /var/log/mail.logczy nie istnieje, a przynajmniej nie na Sierra. Przeszukałem pliki konfiguracyjne, /etc/postfixpróbując znaleźć odniesienie do katalogu dziennika, ale go nie znalazłem. Próbowałem nawet użyć -mtimeopcji findpolecenia, aby zlokalizować zmienione pliki natychmiast po wysłaniu wiadomości e-mail, ale bezskutecznie. Pojawiają się tylko tymczasowe lokalizacje przechowywania /var/spool/postfix, ale żaden z tych plików nie jest tak naprawdę zwykłym, starym plikiem dziennika.

Przeczytałem ten post ( Czy jest jakaś dokumentacja dotycząca nowego systemu rejestrowania macOS Sierra? ) Na temat nowego podejścia do rejestrowania w Sierra, ale to nie rozwiązało mojego problemu. Sprawdziłem system.logi chociaż zawiera kilka wiadomości postfix, dotyczą one tylko wyjścia z usługi, a nie wysyłanych elementów poczty.

Czy postfix nawet pisze wpis dziennika w Sierra, gdy wysyłasz wiadomość e-mail?

Wszelkie informacje na ten temat byłyby bardzo mile widziane.

Odpowiedzi:


23

To działa dla mnie:

log stream --predicate  '(process == "smtpd") || (process == "smtp")' --info

Wyjaśnienie:

--predicatesłuży do filtrowania dziennika. W tym przypadku szuka procesu "smtpd"lub"smtp"

--info pokazuje wszystkie wiadomości do poziomu informacji, co jest dobre dla większości celów.

Mam nadzieję że to pomoże!


Po prostu wychodzi Filtering the log data using "process == "smtpd" OR process == "smtp"".
HappyFace,

@HappyFace, to polecenie rozpoczyna filtrowanie, więc po uruchomieniu wiadomości smtp otrzymujesz komunikaty dziennika.
not2savvy

Potrzebuje dla mnie sudo.
HappyFace
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.