Przechowuj bibliotekę iTunes na dysku sieciowym, przechowuj lokalną pamięć podręczną niektórych multimediów do użytku offline i pozwól iTunes organizować multimedia na dysku sieciowym


10

Mam stosunkowo dużą bibliotekę iTunes, laptop Macbook Pro ze stosunkowo małym dyskiem SSD i pudełko z systemem Linux z dużą ilością miejsca do przechowywania danych, które jest zawsze podłączone do Internetu. Mam marzenie, że pewnego dnia będę mógł przechowywać moją bibliotekę iTunes na Linux-ie jako dysk sieciowy, prowadzić ręcznie wyselekcjonowaną listę utworów i podcastów zapisanych w pamięci podręcznej na moim laptopie i nadal pozwalać iTunes organizować moją bibliotekę multimediów na dysk sieciowy. (W szczególności chcę użyć opcji „Zachowaj porządek w folderze iTunes Media” i „Kopiuj pliki do folderu iTunes Media podczas dodawania do biblioteki” w iTunes, aby móc przeciągać i upuszczać pliki do iTunes, aby iTunes organizował kopie za pośrednictwem ID3 informacje i usuń oryginalne pliki).

Ostatni raz próbowałem rozwiązać ten problem ~ 2 lata temu. Z tego, co pamiętam, moją najlepszą próbą był ciągle działający skrypt, który sprawdzał, czy dysk sieciowy jest dostępny, a jeśli tak, to zamontował dysk sieciowy, na którym iTunes ustawiono, aby szukał multimediów, a w przeciwnym razie przeniósł się lub zamontował (zapominam, który ) katalog lokalny z ręcznie skopiowanymi nośnikami. Zapomniałem dokładnie, dlaczego to rozwiązanie powodowało bóle głowy, ale oczywiście brzmi strasznie niechlujnie i zrezygnowałem z tego. W chwili, gdy próbowałem, iTunes nie podążał za dowiązaniami symbolicznymi w celu znalezienia mediów, więc montaż był konieczny.

Ostatnio „wciągnąłem” i zapisałem wszystkie moje media iTunes na moim laptopie, ale teraz czuję odnowioną energię do rozwiązania tego problemu. Potrzebowałeś wyjaśnień? Myśli?


Postaram się popracować nad tym sam w ciągu następnego tygodnia i zaktualizuję, jeśli myślę, że mam nowe pomysły na dobre rozwiązanie.

W przypadku tego pytania nie chcę nalegać, aby dokładnie zachowywać się iTunes, jeśli spróbuję dodać multimedia, gdy mój laptop jest offline. Idealnie byłoby, gdyby iTunes zapobiegał temu i wyświetlał komunikat o błędzie, ale jeśli nie jest to wykonalne, a ja po prostu muszę pamiętać, aby tego nie robić, nie jest to przełom.

Powiązane pytania:

Dzielenie biblioteki iTunes [duplikat]

Filmy z iTunes na innym dysku twardym?

PRAWDZIWY serwer iTunes na NAS

Nie chcę dzielić biblioteki iTunes, więc to pytanie różni się nieco od powyższego. Chcę, aby Linux miał główną kopię wszystkich moich multimediów iTunes.

Rozwiązania nie muszą ograniczać się do konfiguracji w iTunes. Rozwiązania, które „oszukują” iTunes - takie jak sugerowałem powyżej poprzez selektywne montowanie dysków w katalogu multimediów iTunes - są uczciwą grą. Dziękuje za przeczytanie!


Edycja: obiecałem zaktualizować po tygodniu. Obecnie nie mam ciekawych postępów do zgłoszenia.


2
Pracuję dla wsparcia Apple, często odbieramy te połączenia. Czasami to naprawiamy, czasem nie. Czasami musisz znaleźć odpowiednią osobę. Ostatecznie sugeruję, aby zadzwonić tylko po to, by poprosić o pomoc inną osobę. To jest lepsze niż nic.
Melvin Jefferson

2
@MelvinJefferson Awesome. Zadzwonię do działu wsparcia Apple i zaktualizuję pytanie. Mam nadzieję, że mam pacjenta, ponieważ wyobrażam sobie, że ten scenariusz zajmie trochę czasu, aby opisać go przez telefon. Skrzyżowane palce.
Praxeolitic

1
Jak poszło @Praxeolitic? Czy w ogóle ci pomogli?
Melvin Jefferson,

2
@MelvinJefferson Moje Apple jest obecnie w trakcie napraw. Powinienem to odzyskać i zająć się aktualizacją jeszcze w tym tygodniu. : - /
Praxeolitic,

1
Okej, informuj nas na bieżąco.
Melvin Jefferson,

Odpowiedzi:


1

Używam Supersync na wielu komputerach Mac opartych na moim qnap nas, który śledzi wszystko - od „chmury / nie na tym komputerze” „na tej maszynie: notonserver” itp.

Obsługuje również duplikaty, brakujące ścieżki, różne problemy z biblioteką - a nawet lepiej je łatwo naprawia.

Nie szykuję się za nie - mam pewne problemy z jego dziwactwami - ale z 4 maszynami, 15 lat iTunes i teraz mnóstwem innych mediów, które przyćmią mój dysk, robi to.Mój obecny stan biblioteki

Mam nadzieję że to pomoże...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.