PRAWDZIWY serwer iTunes na NAS


11

Z pewnością nie jestem jedynym, który zajmuje się tym problemem (patrząc na pytania, które dotyczą niektórych aspektów związanych z serwerem iTunes lub patrząc na Forum Wsparcia Apple). Więc pytam:

Jaki jest sposób posiadania prawdziwego (wyjaśnienie prawdziwych) serwera iTunes na serwerze NAS?

Siłą napędową jest oczywiście chęć scentralizowania mojej biblioteki iTunes, zdjęć, dużych danych, których nie chcę ze sobą nosić. Rozwiązanie: Network Attached Storage (NAS). W przypadku wszystkich innych rzeczy oprócz biblioteki iTunes to rozwiązanie jest świetne. Oczywiście mogę umieścić na niej bibliotekę ALE:

  1. Nie będę mógł przesyłać strumieniowo treści do mojego iDevice bezpośrednio (mógłbym, jeśli mój Mac jest, ale nie bezpośrednio)
  2. Nie mogę powiedzieć mojej bibliotece, aby przesyłała strumieniowo muzykę do urządzenia AirPlay z mojego urządzenia iDevice (ponownie, tylko jeśli mój komputer Mac jest włączony)
  3. Zasadniczo: bez żadnych innych urządzeń moje biblioteki nie mogą nic zrobić. To nie jest samodzielne! Do strumieniowego przesyłania treści wymagane są dodatkowe urządzenia.

Każdy NAS, który może przechowywać dowolne moje dane (ok, to każdy NAS :)) i służy jako samodzielna biblioteka iTunes, uważam za prawdziwy serwer iTunes. Uznałbym to za prawdziwy serwer iTunes, gdybym mógł zdalnie sterować nim za pomocą aplikacji Apple Apples Remote i przesyłać strumieniowo muzykę / filmy wideo za pośrednictwem odpowiednich aplikacji Apple (tak, preferuję rozwiązanie Apple, jeśli jest dostępne).

Dam ci odpowiedź na jedną możliwość (dodatkowy komputer Mac) z zaletami i głównie wadami. Jestem jednak bardzo zainteresowany innymi rozwiązaniami (proszę również nie ukrywać wad proponowanych rozwiązań)!


Czy dopasowanie iTunes nie byłoby najłatwiejszym rozwiązaniem?
StephenCollins

1
Cóż, nie w Niemczech. Nie możemy (jeszcze?) Ponownie pobierać filmów / filmów.
DaPhil

1
Istnieją serwery NAS, które zawierają serwer iTunes, np. Synology DS214 + (to tylko pierwszy znaleziony, nie mam z tym żadnego doświadczenia). Czy tego właśnie szukasz?
nohillside

@patrix Istnieją pewne ograniczenia dotyczące serwerów NAS od Synology. Przeczytałem, że niektóre rzeczy nie działają poprawnie (listy odtwarzania) i na pewno nie mogę korzystać z aplikacji Apple.
DaPhil

Odpowiedzi:


7

Jedna możliwość: dodatkowy komputer Mac.

Plusy:

  1. Mógłby zrobić wszystko, o co prosiłeś.

Cons:

  1. Kosztowny.
  2. Energochłonne.
  3. Aby zaoszczędzić trochę energii, można by spać. Dlatego za każdym razem, gdy chce się połączyć z biblioteką, komputer Mac musi się budzić.
  4. Konfiguracja nie jest tak łatwa jak NAS.

3
Myślę, że odnowiony lub używany Mac Mini mógłby z łatwością być porównywalny cenowo z przyzwoitymi dyskami NAS +, choć oczywiście będzie bardziej ograniczony pod względem pojemności ...
Dan J

2
Komputer Mac można skonfigurować tak, aby budził się w celu uzyskania dostępu do sieci - tak automatycznie. Instalacja jest łatwa - wystarczy udostępnić dysk tak porównywalny z
serwerem

@DanJ Niektóre zewnętrzne dyski twarde nie powinny być cenną rzeczą, jak sądzę ... A może miałeś na myśli coś innego z ograniczeniami pojemności?
DaPhil

Myślę, że myślałem wewnętrznie, gdzie jesteś ograniczony do napędów 2x2,5 ". Ale tak, zewnętrzne zapewniają ci większą elastyczność.
Dan J

4

Wiele lat zainwestowałem w badania i eksperymenty dotyczące konfiguracji rozrywki w środowiskach domowych. Gromadząc całą moją wiedzę, spróbuję teraz odpowiedzieć na twoje pytanie, wyjaśniając ci, jak możesz to zrobić i dlaczego.

Zacznijmy od Apple. Apple mocno ogranicza iTunes ze względu na swoje własne interesy. iTunes Match jest jednym z nich. Aby przesyłać strumieniowo zawartość do urządzenia iDevice, potrzebujesz komputera Mac, iTunes, AppleID i Home Sharing. W przeciwnym razie to nie zadziała. Jeśli masz wszystkie te rzeczy, możesz zrobić tylko jedną rzecz: Stream Music. Nic mniej i nic więcej. Prosta, głupia transmisja strumieniowa.

Strumieniowe przesyłanie treści z biblioteki przez Airplay do iDevices. Cóż ... teoretycznie iTunes mógłby to zrobić, ale praktycznie nie jest to możliwe. Proste.

Dlatego masz całkowitą rację, mówiąc: Bez żadnego innego urządzenia Twoja biblioteka iTunes nawet nie będzie działać. I nawet gdyby zrobił to z innym urządzeniem / maszyną, też by to nie działało.

Teraz rozmawiamy o NAS. Muszę przyznać, że Synology DS ma dobre interfejsy dla tych rzeczy. Ale jeśli chcesz zrobić coś więcej niż tylko udostępnianie muzyki, utkniesz w błocie.

Jak to zrobić? Na początku nie polecałbym żadnego z rozwiązań Apple. iTunes jest problemem, jeśli chcesz go scentralizować. Ale jest to rzeczywiście możliwe i oto moje podejście do tego, jak to zrobić:

Mam system Macintosh NAS z 10 TB do samodzielnej budowy. Ale możesz również użyć systemu FreeNAS. Lub nawet maszynę Ubuntu / Fedora. (Jeśli nie potrzebujesz iTunes)

Mam 6 x 2 TB, 1 x TB dla systemu i innych rzeczy, 5 x 2 TB w puli ZFS RAID-Z.

Wybrałem Subsonic do przesyłania strumieniowego muzyki do komputerów, AudioTap (aplikacja dla iDevices) do przesyłania strumieniowego muzyki do iDevices. Mimo że AudioTap nie jest już rozwijany, możesz go absolutnie wykorzystać. Możesz edytować listy odtwarzania, przyznawać oceny itd.

Mam bardzo czystą i dobrze oznaczoną kolekcję muzyki, która jest automatycznie synchronizowana z Subsonic i synchronizowana ręcznie z iTunes.

Udostępnianie w iTunes pozwala każdemu komputerowi Mac po prostu połączyć się z muzyką, AudioTap jest świetny dla wszystkich iDevices. Ale możesz również użyć klientów poddźwiękowych.

Ale to wszystko Audio.

Do filmów i programów telewizyjnych wolę Plex. Mam też dodatkowe aplikacje / klientów. Plex może również obsługiwać Muzykę, ale wolę do tego Subsonic. Plex można zainstalować na każdym systemie operacyjnym. Windows, Mac, Linux. Cokolwiek wolisz. Plex może przesyłać strumieniowo do dowolnego urządzenia i można nim sterować z każdego urządzenia.

Plex automatycznie aktualizuje bibliotekę, jeśli coś zmienisz. Plex może obsługiwać listy odtwarzania.

Oba rozwiązania są bezpłatne. Plex jest bezpłatny, a Subsonic jest bezpłatny (z wyjątkiem przesyłania strumieniowego do urządzeń). Zamiast tego możesz użyć Madsonic, który pozwala na streaming bez dodatkowych opłat.

Jeśli masz czas i pieniądze, rozważę Maca Mini (starszy model) w połączeniu z dołączoną pamięcią masową. Następnie możesz zainstalować iTunes, Subsonic, Plex i wiele innych aplikacji. Możesz także zainstalować takie rzeczy jak „AirServer”, co rozszerza twoje potrzeby AirPlay.

W rzeczywistości „centralizacja mediów” jest bardzo skomplikowana, jeśli w końcu chcesz mieć dobre doświadczenie. Przeszedłem przez to wszystko i nawet teraz nie jestem zadowolony z rozwiązania. Ale nie ma nic więcej. A iTunes jest moim zdaniem najgorszy.

Mówiąc o iPhoto. Możesz także umieścić Instancję iPhoto na komputerze Mac i mieć skrypt do automatycznego dodawania zdjęć do biblioteki. Używam Piwigo do mojej kolekcji zdjęć, ale jestem pewien, że istnieje coś podobnego do „Automatycznie dodaj do iTunes” dla iPhoto.

Wszystkie inne duże zbiory danych mogą być również przechowywane na serwerze.

Być może nie jest to odpowiedź, którą chciałeś usłyszeć, ale nie ma dobrego sposobu, o którym wiem, gdy używam iTunes jako serwera multimediów.


Cały czas przesyłam strumieniowo wideo z iTunes Home Sharing i robię to na ATV, iPady i iPhone'y dłużej niż ten post. Mylisz się.
Maury Markowitz,

1

W rzeczywistości istnieją serwery iTunes na niektórych urządzeniach NAS. Wszystkie te wymagają, aby iTunes działał na komputerze Mac lub PC w sieci, ponieważ nie mają bezpośredniego dostępu. Zostaną one wyświetlone w iTunes jako serwer sieciowy. Przeprowadziłem badania, ponieważ mam już dyski do Netgear ReadyNAS i czekam na dostawę. Nowa seria serii 100/300/500 z systemem OS6 ma na sobie serwer iTunes. Na tym etapie nie wiem, czy pilot IOS będzie działał z tym serwerem, mam nadzieję, że tak, i o co chodzi. Przetestuję to po otrzymaniu i skontaktuję się z Tobą. Wszystkie urządzenia NAS obsługują DLNA, więc możesz przesyłać strumieniowo bezpośrednio z dowolnego urządzenia DLNA, telewizora itp.


0

SyncPhoto działa dobrze dla mnie jako rozwiązanie iPhoto. Dzięki temu wszystkie Twoje wystąpienia iPhoto zostaną zsynchronizowane. Zgadzam się z Plex i używam go od lat. Podobnie jak XBMC, ale Plex ma centralny serwer bazy danych i komunikuje się z klientami, iOS, OS X, Windows, Roku, ATV z pewnym hackowaniem, ...


0

Istnieje prostsze rozwiązanie. Potrzebujesz klienta, który może renderować wideo / audio. Zakłada się, że potrzebujesz serwera iTunes, aby wysłać strumień do urządzenia.

Korzystam z FileBrowser, aby renderować wideo lub audio bezpośrednio na urządzenie, a mój Mac nie dostarcza strumienia. FileBrowser umożliwia przeglądanie plików na serwerze NAS bez iTunes.

Prawdopodobnie istnieją inne aplikacje, które będą wykonywać te same funkcje. Nawiasem mówiąc, FileBrowser również AirPlay plik również bez iTunes. Nie dostaję za to żadnych pieniędzy, ale FileBrowser robi znacznie więcej niż tylko renderowanie multimediów.


0

Serwer Outclass AppleTV twierdzi, że wspiera współdzielenie domu. Nie jestem jednak pewien, czy jest to po prostu potajemnie okno systemu Windows z iTunes lub gdzie nawet kupujesz jedną z rzeczy.


-3

oto odpowiedź.

rysnas.com/

Możesz teraz uruchomić maszynę wirtualną systemu Windows do udostępniania domowego iTunes na swoim urządzeniu NAS.


1
Witamy w Zapytaj inaczej. Pamiętaj, aby samodzielnie ujawnić się, jeśli masz związek z polecanym produktem. Również strona ogólnie odrzuca odpowiedzi, które nie podsumowują linków, dzięki czemu ludzie mają tutaj samodzielną odpowiedź, w przeciwieństwie do listy linków, które mogą odpowiedzieć na konkretne pytanie tutaj.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.