Czy można mieć 2 różne systemy kopii zapasowych dla różnych zewnętrznych dysków twardych?


11

1) Chcę podłączyć zewnętrzny dysk twardy, a następnie pobrać wszystkie zdjęcia w formacie RAW z mojego aparatu Canon 7D na ten zewnętrzny dysk twardy, a następnie wykonać kopię zapasową tych zdjęć na drugi zewnętrzny dysk twardy. Te zdjęcia NIE będą przechowywane na moim MacBooku Pro. 2) Następnie chcę wykonać kopię zapasową wszystkiego z mojego MacBooka Pro na zewnętrzny dysk twardy (ale NIE ten sam zewnętrzny dysk twardy, na którym będą przechowywane zdjęcia RAW).

Czy to możliwe, aby skonfigurować te dwa różne systemy? W tej chwili używam Time Machine do tworzenia kopii zapasowych wszystkiego na moim MacBooku Pro - ale muszę mieć dwa różne systemy, jak opisano powyżej - czy można skonfigurować Time Machine do tego celu, czy jest inny sposób? Każda pomoc byłaby wdzięczna. Dzięki


Czy chcesz używać tego samego dysku zewnętrznego do obu kopii zapasowych (tj. Łącznie dwóch dysków zewnętrznych lub trzech)?
NoahL,

Nie NoahL. Staram się mieć tylko zdjęcia na dwóch zewnętrznych dyskach twardych (jeden jako kopia zapasowa dla drugiego), a następnie na dwóch innych, całkiem różnych dyskach twardych, aby wykonać kopię zapasową wszystkiego, co jest na moim MacBooku Pro.
Stevanovich,

Czy to możliwe NoahL? Dziękuję
Stevanovich,

To jest możliwe. Poleciłbym aplikację innej firmy, taką jak Carbon Copy Cloner.
NoahL,

Odpowiedzi:


11

Tak, Time Machine może to zrobić. Wystarczy podłączyć co najmniej dwa dyski twarde do komputera Mac. Jeden dysk twardy będzie służył do ręcznego pobierania surowych zdjęć według własnego uznania. Drugi dysk twardy będzie twoim dyskiem twardym TM. Ponieważ pierwszy HD dla zdjęć jest podłączony do komputera Mac, kopia zapasowa również będzie tworzona za każdym razem, gdy TM wykona kopię zapasową. Te kopie zapasowe TM utworzą kopię zapasową tego, co jest na komputerze Mac i tego, co znajduje się na zdjęciach w jakości HD, ale masz również opcję wyboru wszystkiego, co chcesz wykluczyć z kopii zapasowej, przechodząc do Opcji na TM.


Dziękuję TH Czy mam rację, że Time Machine nie ma możliwości automatycznego ustawiania 2 różnych ustawień - tj. Dla jednego zdjęcia na jednym dysku twardym ext i jednego dla wszystkiego innego? Rozczarowujące, jeśli za każdym razem muszę to robić ręcznie. Dziękuję
Stevanovich,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.