Czy mogę sprawić, aby klawisz Launchpad (F4) na moim nowym Macbooku Pro przełączał kontrolę misji?


3

Nigdy nie użyję Launchpada, ale naprawdę podoba mi się Mission Control. Chciałbym wyłączyć funkcję Launchpad i sprawić, aby mój klawisz F4 przełączał kontrolę misji. F3 już to robi, jednak chciałbym, aby oba klucze były przypisane do tej funkcji.

Odpowiedzi:


1

Prosta odpowiedź: niezupełnie.

Możesz jednak włączyć opcję „Używaj wszystkich klawiszy F1, F2 itd. Jako standardowych klawiszy funkcyjnych” w panelu preferencji Klawiatura:

Zrzut ekranu panelu preferencji klawiatury

... a następnie użyj BetterTouchTool, aby zmapować F4na Expose.

Zrzut ekranu BTT

W ten sposób wszystkie funkcje obecnych klawiszy funkcyjnych nie będą działać i będziesz musiał ponownie przypisać je wszystkie przy użyciu BTT, jak chcesz.


5

To, czego chcesz, to FunctionFlip : Zrzut ekranu FunctionFlip

Możesz indywidualnie wybrać, które klawisze mają być standardowymi klawiszami funkcyjnymi, a które jako funkcje specyficzne dla komputerów Mac. W twoim przypadku „odwróć” klawisz F4 / Launchpad, a następnie przypisz F4 do uruchomienia Mission Control.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że nie można używać zarówno FunctionFlip, jak i BetterTouchTool, jak zauważa twórca BTT .


1

Narzędziem bardzo podobnym do FunctionFlip jest Karabiner (wcześniej KeyRemap4MacBook). Państwo może go używać razem z BetterTouchTool. Oto jak zmienić mapowanie F4 na Dashboard (którego nadal używam i uważam za użyteczny) zamiast bezużytecznego Launchpada:

Ustawienia karabinka


1
to jest !!! odpowiedź. nie trzeba używać wszystkich klawiszy F1..F12 jako klawiszy fn. Nie zapomnij też aktywować deski rozdzielczej w ustawieniach kontroli misji w El Capitan, ponieważ jest ona tam domyślnie wyłączona.
Allisone
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.