iPad wyświetla komunikat „Brak ładowania” po podłączeniu do portów USB. Co mogę zrobić?


20

Kiedy podłączam iPada do portów USB komputera, w obszarze baterii iPada wyświetla się komunikat „Brak ładowania” .

Rozumiem, że iPad wymaga więcej mocy do naładowania w porównaniu z iPhonem lub iPodem, o czym świadczy większy zasilacz iPada (10 W) w porównaniu do iPhone'a (5 W).

Czy mogę coś zrobić, aby umożliwić ładowanie iPada z portów USB komputera? Komputer, o którym mowa, jest komputerem stacjonarnym i ma zasilacz o mocy 950 W. Przypuszczam, że problem stanowią porty USB płyty głównej, w przeciwieństwie do ogólnej dostępnej mocy :-)

Więc chciałbym wiedzieć:

  • Czy istnieją zewnętrzne koncentratory USB, które mogą zapewnić wystarczającą moc do naładowania iPada?

  • Czy istnieje inne rozwiązanie umożliwiające portom USB komputera ładowanie iPada?
    np. podwojenie portu USB, jak już widziałem w przypadku niektórych zewnętrznych obudów dysków twardych?

Odpowiedzi:


22

Z artykułu zastrzeżenie dotyczące ładowania USB w iPadzie :

[Pierwotnie opublikowane na Neowin.net przez giga w dniu 04 kwietnia 2010 12:26]

Strona specyfikacji iPada wyraźnie określa możliwość ładowania za pomocą USB (bez wzmianki o wymaganiach systemu operacyjnego), ale Apple dostarczyło dodatkowo dokument pomocy technicznej, w którym ujawniono, że „niektóre porty USB 2.0 i akcesoria nie zapewniają wystarczającej mocy do ładowania iPada”.

Zapewniając pewne dodatkowe wyjaśnienia Macworld , Apple zapewnia, że ​​ładowanie USB jest obsługiwane, ale różni się w zależności od stanu iPada i mocy wyjściowej koncentratora USB:

  • Aby uzyskać najszybsze ładowanie, użyj dołączonego do iPada zasilacza USB o mocy 10 W. Spowoduje to pełne naładowanie iPada w ciągu kilku godzin, nawet jeśli korzystasz z iPada w tym samym czasie.
  • Po podłączeniu do portu USB o dużej mocy - takiego jak w najnowszych komputerach Mac i zasilaczu iPhone - iPad ładuje się, nawet podczas używania, ale wolniej. (Nie ustaliliśmy jeszcze, o ile wolniej.) Niektóre koncentratory USB zasilane przez inne firmy zapewniają porty USB o większej mocy, ale wiele nie; podobnie porty USB w większości komputerów z systemem Windows nie zapewniają tej dodatkowej mocy.
  • Po podłączeniu do portów USB o niższej mocy - tych na starszych komputerach Mac, większości komputerów z systemem Windows i większości koncentratorów USB (zasilanych lub niezasilanych) - bateria iPada nie jest ładowana, gdy iPad jest w stanie czuwania, ale jest ładowana (ponownie, powoli), gdy iPad śpi. Mylące jest tutaj to, że komunikat „Nie ładuje się” pojawia się na pasku menu, gdy iPad nie śpi, co może prowadzić do wniosku, że naruszający port USB nigdy nie może naładować iPada. Zapewniamy jednak, że Apple: po uśpieniu iPada bateria rzeczywiście się ładuje. (Jeśli widziałeś ekran, gdy iPad śpi, może nawet wyświetlać ikonę ładowania. To współczesna tajemnica „Czy światło lodówki świeci się, kiedy zamykam drzwi?”).

Dalsza analiza ze stwierdzeń Apple'a wskazuje, że iPada można ładować tylko z połączeń USB, które zapewniają prąd o natężeniu blisko 1 A. Większość portów USB w większości starszych komputerów Mac i PC zapewnia jedynie 500 mA, dlatego nie można ich używać do ładowania urządzenia.

Specyfikacja USB 2.0 zapewnia 500 mA prądu na szyny o dużej mocy i 100 mA na szyny o niskiej mocy. Ale w kwietniu 2009 r. Specyfikacja zyskała nową „ specyfikację ładowania baterii ”, która zapewniła dodatkowy prąd dla urządzeń o dużej mocy i wydaje się, że Apple zaczęło włączać ją do swoich nowszych komputerów Mac.


+1 - moje doświadczenie też. Nie znalazłem jeszcze koncentratora USB (lub portu na dowolnym komputerze Mac i PC Dell), który wyraźnie ładuje mojego iPada.
robsoft,

+1. Zwłaszcza punkt, w którym bateria iPada [...] jest ładowana (ponownie, powoli), gdy iPad śpi. Potwierdziłem to; po kilku godzinach mój iPad został naładowany w 50% do 91%, nawet na porcie USB, na którym wyświetlał się komunikat „Brak ładowania”, gdy ekran był aktywny. Dzięki!
Chris W. Rea,

1
Dziękuję za wyjaśnienie. Zastanawiam się, czy mój MacBookPro2,2 ładuje go z jednego z portów, z informacji systemowych wynika, że ​​oba wymagają i zużywają 500 mA. I nie mam też ładowarki, czy mój iPad mógłby wznieść toast za starą ładowarkę do iPhone'a (nie jest to wersja smukła, taki sam kształt jak ładowarka do iPada ...)
HiQ CJ

To, czego potrzebuję, to po prostu masowy transformator 220 V-> USB, po prostu jest zbyt wiele urządzeń, które tego wymagają. Ponieważ urządzenia Apple nie wykonują żadnych szczególnych sztuczek, prawda? Powinny być w stanie korzystać z dowolnej ładowarki zapewniającej wystarczające natężenie prądu? Mieliśmy pewne wyzwania w samochodzie ...
HiQ CJ

1
Co ciekawe, mój tani zasilany koncentrator USB nie wydaje się wystarczający i chociaż są one identyczne pod względem wymiarów, stary iPhone i nowa ładowarka do iPada nie są takie same, ten drugi ma 2,1 A (50 W), a stary wydaje się pozornie niewystarczający 1 A.
HiQ CJ

2

Jak wspomniano powyżej Am1rr3zA, specyfikacja dla USB 2.0 zapewnia 500 mA mocy. Apple jest jedynym znanym mi producentem, który wykorzystuje zasilane porty USB o parametrach wyższych niż specyfikacja i myślę, że nawet wtedy dotyczy to tylko ich późniejszych modeli (w ciągu ostatnich kilku lat) komputerów Mac.

„Nie ładuje” jest nieco mylące, ponieważ w rzeczywistości, iPad jest ładowanie, ale jest również odprowadzanie energii. Mówi „Nie ładuje się”, gdy zużywa energię szybciej niż ładuje, co ma miejsce w przypadku podłączenia do portów USB 500 mA. Niestety, nic nie możesz na to poradzić.


2

To samo stało mi się z „Not Charging”, ale kiedy włożyłem płytę CD z obsługą płyty głównej, zobaczyłem oprogramowanie o nazwie „ASUS Ai Charger”, a następnie zainstalowałem i uruchomiłem ponownie. Potem, kiedy podłączyłem iPada mini, ładował się


1

Sprawdź, czy jest dostępna aktualizacja Twojej płyty głównej, wielu producentów wydało aktualizację, aby umożliwić portowi USB dostarczenie wystarczającej mocy do naładowania iPada.


1

Jest to jeden z wielu przypadków, w których urządzenie, które mówi, że się nie ładuje, faktycznie ... ładuje ... bardzo ... powoli.

Tak jest w przypadku iPada, iPodów i iPhone'ów umieszczanych w starszych dokach, jeżyn podłączonych do starszych Macbooków itp.

Prawdopodobnie będziesz w porządku, jeśli naładujesz go na noc, ale jeśli czekasz na to, jest dość cholernie wolno.


1

USB 3.0 jest określony dla maksymalnie 900 mA. Wypróbuj takie centrum.


Myślę, że USB 3.0 to tak naprawdę 2A? Dlatego Apple nie jest „jedynym” dostarczającym porty USB 2A.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.