Dlaczego mój laptop wyłącza się na noc?


8

Ilekroć zostawiam MacBooka Pro (Retina, 13-calowy, początek 2015 r.) Bez nadzoru (podłączony lub nie) na noc (lub przez dłuższy czas), sam się wyłącza. Po otwarciu pokrywy uruchamia się ekran hasła FileVault. Wygląda na to, że jeśli pokrywa jest podniesiona, laptop się nie wyłącza.

Działa pod najnowszą i najlepszą wersją macOS Sierra (10.12.3 (16D32)).

Nie ma paniki w jądrze i nie mogę znaleźć w dziennikach ani ustawieniach niczego, co mogłoby spowodować takie zachowanie. Próbowałem wyszukać i wykonałem reset SMC.

EDYTOWAĆ

log show --style syslog --predicate 'eventMessage contains "shutdown cause"'
Skipping info and debug messages, pass --info and/or --debug to include.
Filtering the log data using "eventMessage CONTAINS "shutdown cause""
Timestamp            (process)[PID]
2017-02-08 09:54:22.064782-0800 localhost kernel[0]: (AppleSMC) Previous shutdown cause: 3
2017-02-08 20:07:46.801647-0800 localhost kernel[0]: (AppleSMC) Previous shutdown cause: 5
2017-02-10 07:52:07.041401-0800 localhost kernel[0]: (AppleSMC) Previous shutdown cause: 0
2017-02-10 19:10:11.005920-0800 localhost kernel[0]: (AppleSMC) Previous shutdown cause: 0
2017-02-11 10:17:08.462940-0800 localhost kernel[0]: (AppleSMC) Previous shutdown cause: 5
2017-02-12 10:22:55.834601-0800 localhost kernel[0]: (AppleSMC) Previous shutdown cause: 0

EDYCJA 2 Okazało się, że baterie w laptopie uległy awarii. Wysłaliśmy laptopa do Apple w celu naprawy w Apple Care.


1
Poszukaj kodów zamknięcia w swoim dzienniku systemowym: log show --style syslog --contains "shutdown cause" da ci kod błędu. Opublikuj to na swoje pierwotne pytanie.
Allan

1
@ Allan, OP jest oznaczony, sierrajak również wspomniany w OP, a log polecenie w macOS Sierra nie zawiera opcji o nazwie --contains, chociaż istnieje --predicate opcja, która filtruje wiadomości na podstawie podanego predykatu.
user3439894

1
log show --style syslog --predicate 'event Wiadomość zawiera „przyczynę zamknięcia” Powyższe działało. Publikowanie wyników w głównym poście.
Zlatty

1
Woops ... @ user3439894 jest poprawny. Przepraszam za to ... Pisałem to z pamięci, kiedy byłem poza domem na komputerze. Odkąd Sierra się wyprowadził, syslogmusiałem zapamiętać zupełnie nowy zestaw poleceń ...
Allan

1
Czy udało ci się to rozwiązać? Mam ten sam problem. Trzy razy teraz - w ciągu ostatnich 10 dni - obudziłem się i stwierdziłem, że maszyna -the same model as yours but running high Siera 10.13.1-uruchomiła się ponownie sama. Gdy się zaloguję, Does Notpoproś mnie o zgłoszenie problemu lub czegoś podobnego Apple, co oznacza, że ​​został zrestartowany ponownie i jestem pewien, że nie dlatego, że wybrałem tylko przycisk uśpienia. Dla mnie polecenie, które użyłeś, pokazuje shutdown cause: 5je wszystkie. Jakieś inne polecenia, których mogę użyć do zbadania problemu?
lukik

Odpowiedzi:


4

Twoja „Przyczyna wyłączenia” ma trzy osobne wartości: 0, 3 i 5.

 • „5” oznacza czyste wyłączenie
 • „3” oznacza brudne wyłączenie, co oznacza, że ​​przycisk zasilania był trzymany przez 3 sekundy lub dłużej
 • „0” oznacza utratę mocy

(w przeciwieństwie do tego, co myślisz, że wartości powinny być, wiem ...)

Tutaj jest odpowiedź na Ask Different, która dotyczy przyczyn zamknięcia: Czy przyczyny i przyczyny wyłączenia systemu OS X są wymienione / wyjaśnione gdziekolwiek?

Awarię zasilania na komputerze stacjonarnym (iMac, Mac mini, Mac Pro) można łatwo wyjaśnić. Ponieważ jednak masz laptopa (MacBook Pro), jest to bardzo niepokojące, ponieważ jeśli prąd elektryczny zostanie odcięty, bateria się włączy, a jeśli bateria będzie zbyt niska, zapisze obraz hibernacji.

0 jest tak, jakbyś nie miał baterii i nie wyciągnął wtyczki - system właśnie się wyłączył. Wziąłbym to i rzucił na to okiem. To zdecydowanie nie jest normalne zachowanie.


Zaczynałem myśleć, że to raczej problem sprzętowy niż programowy. Wszystko zaczęło się, gdy zaktualizowałem do Sierra. Nie pamiętam ręcznego wyłączania laptopa na jakiś czas, ponieważ ten problem spowodował, że wznawia się i pokazuje, że nie ma znaczenia z powodu jego codziennej natury.
Zlatty

1
Instalacja Sierra może być zbiegiem okoliczności, niestety to, co widzę w logach, wskazuje na sprzęt. Przejdę na El Capitan, aby sprawdzić, czy problem zniknie (dla przypomnienia pojechałem do Sierra i wróciłem do El Cap po kilku tygodniach, ponieważ problemy znacznie przewyższyły zyski, których nie potrzebowałem).
Allan

3

Rzuciłbym okiem na Power Saverpanel w System Preferences. Możliwe, że bez nadzoru MacBook nie zawiesza się zgodnie z oczekiwaniami lub budzi się z jakiegoś powodu. Lub że bateria nie działa tak, jak powinna.

Spójrz na te opcje:

 1. Spójrz na informacje o baterii w ostatnim wierszu panelu: jeśli bateria jest uszkodzona, powinna powiedzieć o konieczności jej wymiany.
 2. Spójrz na Turn display off afteropcję. Postaraj się ustawić na krótki czas zarówno dla, jak Batteryi Power Adapter, i spójrz, co się stanie, gdy na chwilę opuścisz komputer. Czy zawiesza się i budzi na podstawie danych wejściowych, zgodnie z oczekiwaniami?
 3. Spróbuj wyłączyć Power Napi zaczekaj na noc lub dwie. Czy Mac budzi się, jak się spodziewasz następnego ranka? Power Nappozwala komputerowi Mac na automatyczne budzenie okresowe w celu wykonania kilku zadań . Możliwe, że Power Napbudzi komputer Mac zbyt długo lub zbyt często w nocy, wykorzystując całą moc baterii.
 4. Kliknij Scheduleprzycisk w lewym dolnym rogu okna i odznacz dowolne pole wyboru. Może zaplanowano zamknięcie na noc.
 5. Spróbuj odznaczyć Wake for network accessopcję i poczekaj noc lub dwie. Może jakieś inne urządzenie w sieci budzi komputer Mac w nocy.

Możliwe jest również, że jeden lub więcej plików preferencji przechowujących jedną z tych opcji uległo uszkodzeniu, powodując dziwne zachowanie. Wystarczy je dezaktywować i reaktywować, aby je naprawić i przywrócić normalne zachowanie.


Dziękuję za komentarz. Nie miałem żadnych zmian, ponieważ wszystko było już ustawione zgodnie z Twoimi zaleceniami. Oszczędzanie energii mówi, że nie ma problemów z baterią. Wyłącz wyświetlanie na 10 minut dla każdego. Power drzemka jest wyłączona dla obu. Żadne pola nie są zaznaczone dla harmonogramu. Wake for network nie jest zaznaczone dla obu. Sprawdziłem i odznaczyłem każdą z ostatnich sugestii.
Zlatty

2

Miałem ten sam problem z moją MB Pro 2013 Retina 13 ". Ale to tylko z nowym dyskiem twardym, który włożyłem. To właśnie rozwiązało mój problem. Pamiętaj, aby gdzieś zapisać ustawienia, jak gdyby komputer SMC lub PRAM resetuje się, ustawienia, które zdefiniujesz, zostaną utracone i będziesz musiał je zresetować ponownie w terminalu. Uważam, że przełączenie trybu hibernacji z 25 (domyślnie) na 0 (niestandardowo) rozwiązało mój problem, jednak bardzo dobrze Mógłbym być w połączeniu z opóźnieniem gotowości i autopoweroffdelay, ponieważ również je maksymalizowałem. Mam nadzieję, że to pomaga!

user-mbp:~ user$ pmset -g
System-wide power settings:
Currently in use:
standbydelay     1569325055
standby       1
halfdim       1
hibernatefile    /var/vm/sleepimage
powernap       0
gpuswitch      2
disksleep      10
sleep        120
autopoweroffdelay  276447231
hibernatemode    0
autopoweroff     0
ttyskeepawake    0
displaysleep     2
acwake        0
lidwake       0
user-mbp:~ user$ 

1

Myślę, że spotkałem ten sam problem, co wyjaśniłeś.

Problem mojego nowego Macbooka Pro 16 cali:

 1. Zamknij laptopa i idź spać
 2. Następnego dnia rano zwykle powinien być na stronie logowania, ale uruchomił się ponownie i pokazał „Twój komputer uruchomił się ponownie z powodu problemu ...”

Jak rozwiązałem problem?

 1. Zabij wszystkie aplikacje przed zamknięciem Macbooka
 2. Sprawdź, czy pojawia się komunikat „restart alert”
 3. Jeśli nie uruchomił się ponownie, co oznacza, że ​​teraz możesz być całkiem pewien, że problem jest zdecydowanie związany z zainstalowanymi aplikacjami
 4. Zanim pójdziesz spać, otwórz jedną aplikację i sprawdź, czy ta spowodowała ponowne uruchomienie laptopa, czy nie ... Kontynuuj tę po drugiej, a znajdziesz wadliwą aplikację.

Mam nadzieję, że to ci pomogło.-2

Nie naprawiaj go, jeśli nie jest zepsuty. Uaktualnienia systemu operacyjnego nie powinny być wykonywane. O ile nie spowoduje to znacznej przewagi lub zwiększenia wydajności. UPGRADE nie aktualizuje. Aktualizacje w ramach tej samej wersji systemu operacyjnego należy również przeprowadzać z myślą o tym samym myśleniu, ale z mniejszą troską lub ostrożnością. Jeśli chodzi o problemy z zamknięciem, większość jest związana z oprogramowaniem, chyba że z tego, co przeczytałem i widziałem w różnych skargach w całej sieci. Większość odpowiedzi, które widzę, wydaje się oferować różne sposoby zaradzenia temu za pomocą terminala lub konsoli. I inne, od dawna opracowane sposoby sprawdzenia lub usunięcia tego lub zmiany i dodania tego ... nikt nie wydaje się rozwiązać problemu, ponieważ większość może nie wiedzieć, jak i od czego zacząć. Każdy chce odpowiedzi i chce jej teraz. Spróbuj tego; 1. Zaloguj się jako inny użytkownik lub utwórz konto podobne do konta używanego przez urządzenie w momencie wystąpienia problemu.

 1. Jeśli problem nie występuje z nowym kontem. OPROGRAMOWANIE JEST powiązane i po prostu zrzuć, ale nie usuwaj prefektów systemu z problematycznego restartu biblioteki użytkownika i zobacz, co się stanie.

 2. Jeśli problem będzie się powtarzał, zgadnij, co… może być związane z oprogramowaniem, ale najprawdopodobniej z jego sprzętem. ; - Określ, co się zmieniło, jeśli cokolwiek zmienisz, odłącz wszystkie dodane urządzenia, sprawdź ustawienia i upewnij się, że resetowanie rzeczy Apple sugeruje sposób, w jaki sugerują to zrobić w odniesieniu do zarządzania energią i tym podobnych.

 3. poznaj historię maszyny, jeśli nie dowiesz się, pytając tych, którzy używają tej maszyny. Maszyny po prostu się nie zamykają, chyba że sprzęt się przegrzeje, program się zawiesił lub nieoczekiwanie zakończył pracę, co pojawiłoby się w pliku dziennika, niewiele spowoduje całkowite wyłączenie zasilania.

Podsumowując, wiele osób z podobnymi skargami twierdzi, że wszyscy mają ten sam problem. Które NIE są, gdy rozmowa będzie kontynuowana ze wszystkimi i ich matkami, którzy dostarczą odpowiedzi na problem, który nie jest w pełni zrozumiały.

Czy masz problem Upewnij się, że dokładnie wiesz, jaki jest problem, który często wymaga wykwalifikowanego technika. Przez ponad 30 lat pracowałem w branży IT i komputerowej. Spotkałem bardzo niewielu wykwalifikowanych techników posiadających odpowiednie szkolenie i wykształcenie z zakresu inżynierii elektroniki komputerowej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.