Konieczne jest skonfigurowanie preferencji użytkownika dotyczących „Utwórz konto mobilne podczas logowania”


2

W skrócie, pracuję dla organizacji, w której wspieramy infrastrukturę szkoły za pomocą JAMF Casper. Wszystkie komputery Mac są powiązane z usługą Windows AD.

Obecnie mamy konta studentów przechowywane w sieciowym udziale woluminów i ładują się przy logowaniu, ponieważ komputery Mac nie są skonfigurowane do tworzenia kont mobilnych przy logowaniu. Nie jest to zalecany sposób, aby to zrobić i nie bez powodu, ponieważ powoduje problemy.

Chcemy zmienić preferencje na wszystkich komputerach Mac w inteligentnej grupie, aby wybrać „Utwórz konto mobilne przy logowaniu”, aby uczniowie zarządzali kontami mobilnymi po zalogowaniu, buforowani na dysku twardym, jak zwykle. W każdym razie będą zapisywać swoją pracę na wolumenie sieciowym, więc nie jest konieczne ładowanie profili z udziału woluminów w przyszłości.

Czy istnieje sposób na dokonanie tej zmiany za pomocą poleceń terminalu, które można skryptować i łączyć w login JAMF?

Jeśli o to chodzi, zastanawiam się, czy nie ma repozytorium wszystkich metod zmiany dowolnych preferencji MacOS przez terminal? Wydaje się, że taki ręczny zasób byłby bardzo miły

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.