Czy Xcode 7.3 jest kompatybilny z Homebrew na Sierra?


1

Jestem początkującym i próbując przygotować mojego Macbooka Pro (początek 2011 r., 4 GB RAM) na zajęcia online (Python do analizy danych sekwencjonowania DNA) najwyraźniej zrobiłem coś złego. Najpierw pobrałem Xcode (v7) ze sklepu App Store. Wybrałem wersję 7, ponieważ znajomy powiedział, że zawieszała się na nim wersja 8, a także przeczytałem, że jedna może mieć obie wersje, jeśli są umieszczone w różnych folderach. Zgodziłem się na licencję Xcode, a następnie zainstalowałem Homebrew, uruchamiając skrypt ze strony Homebrew w Terminalu. Zainstalowano pomyślnie. Następnie próbowałem wstawić katalog Homebrew na początku ścieżki. Zrobiłem to, najpierw tworząc plik .bash_profile, otworzyłem plik i wstawiłem: eksport PATH = / usr / local / bin: / usr / local / sbin: $ PATH. Wtedy wszystko zamarło i nie mogłem zrestartować się ani wymusić wyjścia. Czekał, aż moc umrze, a następnie ładował. Komputer działa teraz bardzo wolno, a podgląd nie zostanie zamknięty (próbował wielu sposobów wymuszenia wyjścia). Podgląd nie pozwoli na ponowne uruchomienie lub zamknięcie systemu. Czy problem polega na pobraniu niewłaściwej wersji oprogramowania, a może na zakłóceniu ścieżki? Wszelkie pomysły na rozwiązanie bezpośredniego problemu z podglądem i ogólne wskazówki dotyczące instalacji oprogramowania będą mile widziane.


Nie użyłem Homebrew do zainstalowania Xcode, instalacja aplikacji z MAS wydawała się dość łatwa. Nie mam żadnych problemów z Xcode 8, dlatego radzę, aby zawsze używać najnowszej wersji i tylko tej wersji. Upewnij się również, że Twój system spełnia minimalne wymagania (będzie bardzo powolny z zaledwie 4 GB pamięci RAM) i masz co najmniej 20 GB wolnego miejsca na pliki tymczasowe.
fsb

Odpowiedzi:


-1

Na początek, jeśli edytujesz .bash_profilew folderze użytkownika, nie powinien on być w stanie powodować problemów ogólnosystemowych, najbardziej odczuwasz brak możliwości uruchomienia oprogramowania zainstalowanego przez Homebrew, jeśli pomyliłeś linię. Jednak dla bezpieczeństwa usunę tę linię z twojego profilu bash, jeśli to możliwe. Oprogramowanie Homebrew automatycznie łączy się z katalogami /usr/bin/i /opt/local/, więc nie musisz nic dodawać do zmiennej $ PATH, aby działało poprawnie.

Jeśli chodzi o Xcode, jestem na Sierra, a wersja 8 działała dla mnie dobrze, ale wersja 7 była wyjątkowo błędna, gdy działałem El Capitan. Nie wspominając o tym, że wersja 8 ma około połowy rozmiaru wersji 7, więc zaleciłbym odinstalowanie wersji 7 i zastąpienie jej wersją 8.

W szczególności w przypadku Homebrew występuje problem polegający na tym, że wymaga zarówno aplikacji Xcode, jak i narzędzi wiersza poleceń Xcode (szybkie wyszukiwanie pokaże, jak zainstalować je z terminalu), więc jeśli nie masz obu, może to powodować problemy.

Wreszcie, czy masz wyłączoną ochronę integralności systemu? Niektóre funkcje Xcode wymagają uruchomienia roota, a aplikacja Xcode może dokonywać zmian w systemie, nawet jeśli SIP jest włączony. Z drugiej strony Homebrew wymaga uprawnień roota do prawidłowej instalacji, ale odmówi dostępu do modyfikacji systemu podstawowego, jeśli SIP jest włączony, więc możliwe jest, że Homebrew wprowadził pewne modyfikacje systemu za pomocą Xcode, niektóre modyfikacje folderów głównych niechronionych SIP, i odmówiono mu dostępu do modyfikacji folderów głównych chronionych SIP, co spowodowało, że system został częściowo zmodyfikowany, częściowo połączony i ogólnie niestabilny. Możesz sprawdzić, czy SIP jest włączony (jeśli nie wiesz), uruchamiając poleceniecsrutilw terminalu. Jeśli jest włączony i masz ostatnią kopię zapasową maszyny czasu, zaleciłbym ponowne uruchomienie na partycji odzyskiwania, przywrócenie systemu z kopii zapasowej, otwarcie terminala podczas odzyskiwania, uruchomienie csrutil disablei ponowne uruchomienie na macOS. Stamtąd zainstaluj narzędzia wiersza polecenia Xcode, jeśli ich nie masz, i spróbuj ponownie wykonać proces z Xcode 8. Chociaż nie jest to na pewno problem, SIP może powodować problemy, gdy jest używany z oprogramowaniem modyfikującym system, a przede wszystkim dlatego, że masz wystarczającą wiedzę IT, aby zainstalować Xcode i menedżera pakietów wiersza poleceń. wyłączanie go z reguły jest bezpieczne.


Homebrew instaluje swoje dowiązania symboliczne /usr/local/bin/, ale nie /usr/bin. Możesz zrobić, brew --prefixaby potwierdzić, że Homebrew faktycznie ogranicza się tylko do działania /usr/local, co nigdy nie jest kontrolowane przez SIP (spróbuj ls -lAO /usrpotwierdzić; zwróć uwagę, że opcja jest wielką literą O). W związku z tym Homebrew nie powinien próbować modyfikować niczego, co jest objęte SIP. Co dokładnie sprawia, że ​​myślisz, że Homebrew próbuje tego dokonać? Ponadto, zakładając, że SIP jest włączony, co rozumiesz przez to, że Xcode może dokonywać „zmian w systemie”?
Synoli

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Po tym, jak nie mogłem zrestartować się, ponieważ Preview nie wymusiłoby wyjścia, ostatecznie go rozwiązałem, najpierw wyłączając za pomocą przycisku zasilania, a następnie włączając go, naciskając klawisz Command Option PR i kontynuując przytrzymanie do 2 gongu. Po tym system był w porządku. SIP był i nadal jest włączony i tak, widzę, że homebrew używa / usr / local
W.Johnson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.