Jaka czcionka monospace jest najbardziej czytelna przy najmniejszym rozmiarze?


10

Czy ktoś wie, która czcionka monospace w programie Terminal lub iTerm jest najlepsza do użycia przy bardzo małych rozmiarach czcionek?


Nie rozumiem, dlaczego zostało to odrzucone. Czy ktokolwiek mógł to wyjaśnić, aby „nowicjusze” wśród nas mogli się uczyć?
TJ Luoma

1
Prawdopodobnie ma to coś wspólnego z brakiem jednej ostatecznej odpowiedzi.
Jason Salaz,

Odpowiedzi:


8

Mój wybór byłby na ogół Lucida Grande lub Anadale Mono; W niektóre dni mam też ochotę na Monako. Jeśli moje oczy zaczynają się męczyć, w miarę możliwości porzucam małe czcionki na kilka dni. W zależności od powłoki, z której korzystam, Anadale Mono został podkręcony aż do 5 punktów i nadal jest czytelny (pod warunkiem, że mam dostęp do mikroskopu elektronowego jako kopii zapasowej).

Tekst w odstępach pojedynczych


+1 za „pod warunkiem, że mam dostęp do mikroskopu elektronowego jako zapasowy”. Ha!
Jason Salaz,

5
Używam tak małych czcionek, że nie jestem w stanie jednocześnie określić pozycji i pędu znaków
Kyle Cronin,

Lucinda Grande, choć doskonale czytelna, nie jest czcionką o stałej szerokości, zgodnie z życzeniem. Ale dobre wybory!
Daniel

1
@KyleCronin Ah, zasada niepewności Gutenberga.
tobych

6

Zależy to nieco od twojej definicji „najlepszego” i „bardzo małego rozmiaru”, ale przy 9 lub 10 punktach musiałbym wykrzyczeć Monako, jedną z czcionek z oryginalnego Maca. Czcionka jest bitmapowana, więc została zaprojektowana w taki sposób, aby była czytelna w 9 i 10 punktach (co oznacza, że ​​Terminal nie korzysta z bitmapowej 9-punktowej Monako, a zamiast tego skaluje wersję wektorową - nie wiem, co to jest iTerm Możesz odróżnić, ponieważ 9-punktowy Monako z bitmapą ma zaokrąglony kapitał A, ale 10-punktowy z bitmapą ma spiczasty A.). Ogólnie dobrze zaprojektowana czcionka bitmapowa dla określonej liczby pikseli będzie wyświetlać się lepiej w tym rozmiarze niż czcionka skalowana wektorowa.

Coraz mniejszy, Monaco traci przewagę. Subiektywnie uważam, że Menlo, domyślna czcionka terminalu w systemie OS X Snow Leopard i nowszych, jest o wiele bardziej czytelna w 6 punktach niż jakakolwiek inna czcionka o stałej szerokości w moim systemie. wprowadź opis zdjęcia tutaj


Ja też lubię Menlo; Zawsze o tym zapominam z jakiegoś dziwnego powodu. Prawdopodobnie dlatego, że jest to ustawienie domyślne i zużyłem je.
l'L'l

Menlo działa zarówno w Mabook Pro (siatkówka), jak i starym Air (bez siatkówki), z VIM, Sublime Text i PyCharm.
Apalala,

2

Inconsolata-dz w 7pt jest nadal dla mnie czytelny na moim MacBooku Air (1440 x 900 x 32) w iTerm, jeśli używam wygładzania.

Nie twierdzę, że faktycznie zdecydowałbym się go używać przez dłuższy czas, ale gdybym musiał… mógłbym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.