Jak zatrzymać zminimalizowanie uruchamiania terminalu w Docku?


2

Za każdym razem, gdy uruchamiam Terminal, zaczyna on być zminimalizowany w Docku. Jak zobaczyłem z tego pytania , problem jest w moim profilu (w preferencjach), ale nie mogę znaleźć żadnej opcji, aby zmienić to zachowanie.

Jak mogę rozwiązać problem w moim bieżącym profilu?

Aktualizacja

Sonda nie jest specyficzna dla mojego profilu - występuje we wszystkich profilach, których próbuję użyć.

Odpowiedzi:


2

Używam macOS 10.12.3 i Terminal.app wersja 2.7.1 (388) i nie widzę opcji „Ukryj po otwarciu” wspomnianej w odpowiedzi na pytanie, które podłączyłeś.

Z panelu Terminal.app >> Preferencje :: Profile, spójrz poniżej listy profili. W menu ikony koła zębatego możesz wyeksportować bieżący profil w opcjach menu ustawień koła zębatego. Otwórz wyeksportowany profil w edytorze tekstu i być może będziesz w stanie znaleźć ustawienie, które powoduje takie zachowanie.

menu mini ustawień

Możesz także spróbować „przywrócić profile domyślne” lub po prostu odbudować swój profil z takiego, który nie minimalizuje przy uruchomieniu.

------------------AKTUALIZACJA

Jeśli „Przywróć opcje domyślne” nie działa ORAZ masz problem ze wszystkimi wypróbowanymi profilami, pomocne może być opublikowanie wyeksportowanych ustawień profilu w swoim pytaniu.

Czy wiesz także, w którą powłokę uruchamiasz ?

Aby się dowiedzieć, wpisz to w wierszu poleceń terminalu:

echo $SHELL

Używam „Domyślnej powłoki logowania” i echo $SHELLraportów/bin/bash

Czy używasz „Domyślnej powłoki logowania”? Możesz znaleźć to ustawienie w Terminal.app >> Preferencje :: Panel Ogólne:

Domyślna powłoka logowania

Proszę zamieścić wersje systemu operacyjnego i Terminal.app w oryginalnym pytaniu.

Czy po zmianie profilu próbowałeś się wylogować, ponownie uruchomić i ponownie zalogować, a następnie sprawdzić, czy zmiana profilu nadal obowiązuje?


Dziękuję bardzo za odpowiedź. Próbuję utworzyć nowy profil i okazało się, że problem nie dotyczy konkretnego profilu ... Czy myślałeś o innym rozwiązaniu?
yannisalexiou

@gioalexiou próbowałeś przywrócić domyślną opcję?
Pan Kennedy

Dziękuję za odpowiedź Restore default Ptofilesnie działa. Unfurtunatelly Nie mogę ponownie zainstalować Homebrew. Będę kontynuował poszukiwanie rozwiązania, jeśli masz coś więcej, proszę powiedz mi!
yannisalexiou

@gioalexiou proszę zobaczyć zaktualizowaną odpowiedź. Mam nadzieję że to pomoże. Jeśli nie korzystasz z Homebrew (lub X11), nie przejmuj się nimi. Wyeksportuj ustawienia profilu i opublikuj je w swoim pytaniu.
Pan Kennedy

2

Wygląda na to, że wtyczka o nazwie „afloat” spowodowała ten problem. Możesz umieścić na czarnej liście Terminal z jego ustawień, a problem zniknie. :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.