Wyłącz główny ekran komputera Macbook podczas pracy z monitorem [duplikat]


24

MBP 2015 13, 10.12.2

Chcę użyć zewnętrznego wyświetlacza przez HDMI i wyłączyć wyświetlacz mojego Macbooka Pro. Jak mogę to zrobić?

Aktualizacja

Jest jeszcze jedno pytanie: jak wyłączyć wyświetlacz laptopa, gdy mam wyświetlacz zewnętrzny? , ale nie sądzę, że ten powinien być oznaczony jako duplikat.

Jest rok 2017, a stare pytanie zawiera odpowiedzi z lat 2011–2014.

Drugą rzeczą jest to, że stare pytanie zawiera również linki do innych odpowiedzi i rozwiązań. Na to pytanie mamy odpowiedź z 2 wariantami, jak to zrobić w jednym miejscu.


2
Czy używasz jednocześnie wewnętrznej klawiatury i myszy z zewnętrznym wyświetlaczem lub zewnętrznej klawiatury i myszy z zewnętrznym wyświetlaczem? Jeśli to drugie, po prostu zamknij pokrywę MacBooka jako zewnętrznego wyświetlacza, klawiatura i mysz będą działać z MacBookiem w trybie klapki.
user3439894

@ user3439894 Gdybym to możliwe,
użyłbym

1
@MikroDel Czy nie możesz po prostu zmniejszyć jasności do końca?
owlswipe

@owlswipe zaktualizuj swoją odpowiedź o te informacje. Będzie miał niż obie wersje - zaakceptuję to. dzięki :)
MikroDel,

1
Aktualizacja musi zostać zredagowana - usuń „to nie jest dupek - to dotyczy dyskusji Ask Different Meta ”, po prostu dokładnie wyjaśnij, w jaki sposób obecna sytuacja różni się istotnie od powiązanego pytania (zachowaj link). Jeśli jedyna różnica jest stara - zdecydowanie wolimy zamknąć jako dupe i uzyskać poprawną odpowiedź w starym wątku.
bmike

Odpowiedzi:


9

Korzystanie z zewnętrznej klawiatury i myszy / gładzika

Możesz użyć Closed Clamshell Mode. Jest to funkcja wbudowana w Macbooki, która pozwala korzystać z nich jak z komputerów stacjonarnych, z zamkniętą pokrywą i za pomocą monitora jako jedynego ekranu.

Będziesz potrzebował:

  • Zasilacz sieciowy (taki jak ten )
  • Zewnętrzna klawiatura i mysz lub gładzik, USB lub bezprzewodowy (jak ta klawiatura i gładzik )
  • Zewnętrzny wyświetlacz lub projektor (jak ten )
  • (Opcjonalnie) Dok dla twojego MBP (taki jak ten )

Aby wprowadzić swój MBP w tryb zamkniętej klapki:

  • Podłącz klawiaturę i mysz / gładzik do komputera
  • Podłącz komputer do zasilania
  • Podłącz go przez HDMI lub Thunderbolt do zewnętrznego monitora
  • Zamknij pokrywę

Po włączeniu trybu zamkniętej klapki ekran komputera Macbook wyłączy się i nadal będzie wyświetlać obraz na monitorze. Przeczytaj więcej na stronie wsparcia Apple .


wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystanie z wbudowanej klawiatury i gładzika

Możesz przyciemnić ekran swojego Macbooka do końca (wystarczy kilkakrotnie przyciemnić jasność), a następnie podłączyć Macbooka do monitora za pomocą HDMI. Twój ekran będzie wyłączony, ale klawiatura i gładzik wbudowane w Macbooka będą nadal włączone i dostępne. Opcjonalnie możesz pobrać bezpłatną aplikację Amphetamine, aby nie spać na komputerze Mac.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


17
Niestety „wyłączenie wewnętrznego monitora” nie jest rozwiązaniem. Gdy przyciemniasz ekran, nie gaśnie, po prostu nie możesz zobaczyć, co jest na nim. na przykład gdy okno otwiera się na tym ekranie, jest niewidoczne - nie można go znaleźć. Musisz ciągle zwiększać jasność, przesuwać okno, obniżać jasność. Nadal potrzebujemy sposobu korzystania z klawiatury i FPR i wyłączenia ekranu. Jest to tak podstawowa funkcja, której brakuje. Ponadto często po zamknięciu pokrywy nie można ponownie uruchomić urządzenia za pomocą klawiatury i myszy USB.
John Little

@JohnLittle czy jakieś odpowiedzi w połączonym duplikacie postu rozwiązują problem, o którym mówisz? Sam nie jestem pewien, czy jest lepszy sposób.
owlswipe

1
@JohnLittle jest poprawny. Wyłączane jest tylko podświetlenie monitora, a nie rzeczywisty ekran. Preferowane byłoby inne rozwiązanie, ponieważ utrzymanie otwartego ekranu pomaga utrzymać chłodzenie laptopa.
TheKarateKid

4
@JohnLittle, jeśli masz jeden zewnętrzny wyświetlacz, możesz ustawić wyświetlanie na „mirror”, więc wtedy, gdy przyciemnisz ekran laptopa - tak naprawdę nie stracisz dużo.
Tamik Soziev

1
@TamikSoziev dzięki za sugestię. Niestety mam zewnętrzne monitory 2 x 32 ", więc w tym przypadku nie ma możliwości tworzenia kopii lustrzanych.
John Little
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.