Jak wyłączyć wyświetlacz laptopa, gdy mam wyświetlacz zewnętrzny?


42

Przeszedłem podobne pytanie , ale odpowiedzią było, jak ukryć monitor, ale nie jak go wyłączyć.

Nie chcę, aby nowe okna wkradały się na ekran laptopa, gdy podłączony jest wyświetlacz zewnętrzny. Nie mogłem znaleźć żadnych w Ustawieniach wyświetlania (w Preferencjach systemowych).

Nie chcę zamykać pokrywy, ponieważ myślę, że wpływa ona na przepływ powietrza MacBooka Pro.

Odpowiedzi:


23

Zmniejszenie ciepła poprzez regulację pokrywy

Zamknięcie lub otwarcie pokrywy nie wpływa na przepływ powietrza w MacBooku Pro (MBP). Powietrze z otoczenia nigdy nie jest niedostateczne, a „wylot” (gdzie gorące powietrze zbierane przez wentylatory łopatkowe jest usuwane) znajduje się z tyłu urządzenia (czarny pasek w nowszych modelach i szary pasek na maszyny pierwszej generacji).

Niektórzy twierdzą, że utrzymywanie otwartej pokrywy pozwala na ochłodzenie podwozia, ale te twierdzenia nigdy nie miały za sobą żadnych prawdziwych danych (po prostu anegdotyczne dowody i bezpodstawne pogłoski). Osobiście mam MBP 2006, który ostatecznie został zdegradowany do roli komputera stacjonarnego. Przez ponad rok prowadziłem system z otwartą klapką, a następnie zamkniętą, i nie widziałem w związku z tym żadnych różnic w temperaturach procesora / procesora (ani żadnej zmienności w innych czujnikach ciepła). Co więcej, nowsze modele mają znacznie bardziej wydajne wentylatory kasetowe i jeszcze bardziej ucierpiałyby na skutek ciepła (dodatkowo nowe chipsety Intela działają chłodniej niż ich poprzednicy). Oczywiście możesz przeprowadzić własne testy. Wymieniłem radiator, ponownie nałożyłem rozsądną ilość pasty termicznej Arctic Silver i użyłem Lobotomo Fan Control demon do monitorowania temperatury mojego systemu.

Prawidłowe wyłączenie wewnętrznego wyświetlacza

Istnieją dwa sposoby podłączenia dodatkowego wyświetlacza do notebooka bez włączania domyślnego ekranu (zwróć uwagę, że nie oznacza to przyciemnienia, ale wyłączenie go).

 1. Pierwszym jest połączenie wyświetlacza z zamkniętą pokrywą, gdy urządzenie jest wyłączone. Po podłączeniu zewnętrznego wyświetlacza włącz urządzenie - wykrywa drugi wyświetlacz, pozostawiając wewnętrzny wyłączony. Pozwoli to złagodzić problemy związane z „przeciąganiem rzeczy poza ekran”, ponieważ system ograniczy pulpit do jednego, aktywnego monitora.
 2. Drugim jest podłączenie dodatkowego wyświetlacza, gdy system jest w stanie czuwania i jest aktywny, a klapka otwarta. Upewnij się, że notebook jest podłączony. Po podłączeniu dodatkowego monitora system rozpozna go. Gdy to zrobi, zamknij pokrywę swojego notebooka. Urządzenie zostanie uśpione. Gdy to się stanie, porusz myszą lub naciśnij klawisz na klawiaturze, aby go obudzić. Po przebudzeniu włączy ekran dodatkowy, ale nie wewnętrzny.

Dodatkowo możesz ustawić atrybut, aby pozostawiał system w stanie uśpienia, nawet jeśli klapka jest otwarta. Możesz to zrobić za pomocą pmset , lokalnego narzędzia dostępnego w systemie OS X, które faktycznie obsługuje wszystkie ustawienia zasilania. Możesz to zrobić za pomocą następującego polecenia:

sudo pmset -a lidwake 0

Flagi -a, -b, -c, -u określają, czy ustawienia dotyczą baterii (-b), ładowarki (zasilanie ścienne) (-c), UPS (-u) czy wszystkich (-a).

Aby cofnąć polecenie, ustaw 0 na 1. Te ustawienia są trwałe, w związku z tym nie trzeba ich ponownie stosować za każdym razem, gdy moc urządzenia jest zmieniana i są zapisywane w pliku: /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.PowerManagement.plist


4
Polecenie pmset nie działa na El capitan 10.10.2. Jakaś alternatywa?
Fred K,

2
„Po podłączeniu zewnętrznego wyświetlacza włącz urządzenie” na laptopie Mac, co wiąże się z otwarciem pokrywy / klapki.
Adrien Be

Zamknięcie muszli za pomocą moich zewnętrznych monitorów pozostawia aktywny ekran Mac Book Pro.
Munkymorgy

Mam wczesne MBP / R '15, a zamknięcie pokrywy powoduje dla mnie +5 / + 10C przy robieniu ciężkich procesorów. Co ciekawe, po zamknięciu pokrywy np. Lenovo W350 powoduje jeszcze więcej ciepła niż to.
siedem,

Dwa sposoby wymienione w tej odpowiedzi po prostu nie działają w systemie MacOS 10.13.
sgon00

20

Możesz także użyć aplikacji ThirdParty, takiej jak https://github.com/Eun/DisableMonitor/

Edytuj :

DisableMonitor dodaje brakującą funkcję, aby wyłączyć monitor na komputerze Mac. Możesz także łatwo wyłączyć, włączyć lub zmienić rozdzielczość monitora. wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można dołączyć link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside

1
Prawdopodobnie nie zauważyłeś: to jest stary wątek, mój wątek jest tylko dla kompletności, po co pisać więcej niż to konieczne?
Eun

2
Odpowiedzi będą bardziej pomocne dla innych użytkowników, jeśli wyjaśnią nieco więcej na temat proponowanego rozwiązania. Proszę również rzucić okiem na autopromocję w FAQ .
nohillside

1
fwiw, ta odpowiedź była wszystkim, czego potrzebowałem i podążanie za linkiem rozwiązało mój problem. Dalszy opis nie był wymagany. Podwyższony głos.
Jeremy Baker

5
Ta aplikacja zmniejsza jasność monitora do 0, ale pozostaje włączona! Więc prawdopodobnie zużywa więcej. Czy istnieje sposób na całkowite wyłączenie?
Fred K

7

Sugeruję, aby ustawić wyświetlacze na „lustro”, a następnie zmniejszyć jasność na komputerze Mac.

Oba ekrany są takie same, więc nie stracisz żadnych okien.


2
mirroring nie da mi tej samej rozdzielczości. nawet przy jasności 0 widać ekran. Mój problem polega na tym, że trzymanie go otwartego blokuje widok. stąd trzeba zamknąć wieko
Sairam

W ten sposób wbudowany wyświetlacz nadal wykorzystuje zasoby sprzętowe / programowe. Zmniejszenie jasności nic nie pomaga, z wyjątkiem tego, że jej nie widać.
sgon00

Fantastyczne, proste i działało! Dzięki! :)
Zubair,

4

Aktualizacja 2017 i Sierra (OSX 10.12.6+)

Nie znalazłem żadnych działających rozwiązań, aby skonfigurować to w Sierra, więc piszę to dla osób szukających rozwiązania w 2017 roku.

Powinno to pozwolić na używanie komputera Mac z zewnętrznym wyświetlaczem, zewnętrzną klawiaturą / myszą, a nawet wbudowaną klawiaturą, w tym (bardzo przydatny) skaner linii papilarnych i pasek dotykowy LCD w nowszych modelach.

Oto jak udało mi się to uruchomić:

Musisz uruchomić to polecenie: nvram boot-args="niog=1"ale nie zadziała, dopóki nie uruchomisz najpierw odzyskiwania. Zamiast tego da ci takie śmieci:

nvram: Error setting variable - 'boot-args': (iokit/common) general error

Aby to naprawić, musimy uruchomić odzyskiwanie i wyłączyć SIP.

 1. Uruchom ponownie i przytrzymaj CMD + Rpodczas uruchamiania. Po załadowaniu wybierz język i użyj górnego paska nawigacyjnego, aby przejść do opcji Narzędzia -> Terminal
 2. Użyj csrutil disablepolecenia, aby wyłączyć SIP.
 3. Uruchom ponownie normalnie.
 4. Otwórz terminal i użyj sudo nvram boot-args="niog=1"polecenia
 5. Uruchom ponownie i zamknij pokrywę, nie zamykaj jej, dopóki się nie zalogujesz i nie zobaczysz pulpitu.
 6. Otwórz pokrywę, a wyświetlacz laptopa powinien pozostać WYŁĄCZONY.
 7. WAŻNE: Wróć do odzyskiwania (uruchom Command + Rponownie za pomocą) i ponownie włącz SIP za pomocącsrutil enable

to zdecydowanie najlepsza odpowiedź, działa jak urok w Mojave, dzięki!
Tiago Zortéa De Conto


2

Wykonaj jak opisano tutaj:

Jak mogę wyłączyć ekran na MacBooku, gdy mam skonfigurowany monitor zewnętrzny?

Następnie otwórz laptopa.

W Snow Leopard zrobi to, o co prosisz. Jednak zachowanie Lwa mogło ulec zmianie. Z jakiej wersji systemu operacyjnego korzystasz?


Zobaczyłem odpowiedź, chciałem sprawdzić, czy istnieje lepszy sposób niż ten.
Sairam,

Wypróbuj kombinację klawiszy Ctrl-Shift-Eject. Czy to wyłącza oba monitory, czy tylko wewnętrzny?
dan8394,

Powyższa kombinacja przywraca poprzedni stan
Sairam,

1
Przepraszam Sairam - nie rozumiem cię. Stan czego?
dan8394,

Kiedy próbuję Ctrl-Shift-Eject, wyłącza on zarówno monitory, jak i wewnętrzny.
Sairam,

1

Możesz także ustawić wyświetlacz zewnętrzny jako podstawowy. Domyślnie wszystkie nowe okna pojawią się na tym. Aby to zrobić, przejdź do preferencji systemowych> Wyświetlacz> geometria i przeciągnij miniaturowy pasek menu na miniaturowy wyświetlacz zewnętrzny.


Też tego próbowałem. Niektóre aplikacje, których rzadko używam, zwykle otwierają okna na ekranie laptopa.
Sairam,

1
 1. Cmd + F1 (przełącz jeden tryb wyświetlania - wyświetlacz laptopa zmieni się w lustro wyświetlacza zewnętrznego)
 2. F1 (dopóki nie wyłączysz wyświetlacza laptopa)


0

dla użytkowników komputerów Mac próbujących używać hdmi do telewizora i mających problemy z wyłączaniem ekranu na laptopie i pozostawieniem włączonego ekranu w telewizorze, WYŁĄCZ WŁASNĄ JASNOŚĆ !!!! ekran laptopa stanie się czarny, ale ekran telewizora pozostanie taki sam


6
Nie uniemożliwia to przeciągnięcia systemu Windows na wyłączony ekran. Jest to oczywiście przydatne do oszczędzania energii i życia żarówki, ale nie jest to tak bardzo odpowiedź na problem.
bmike

Również ekran nie robi się całkowicie czarny. Przy wystarczająco niskim oświetleniu ekran jest nadal widoczny.
Arc676,

Na moim MacBooku Pro 2012 z OSX Sierra działa idealnie.
Martin Cup

0

Po prostu zamknięcie ekranu Maca, gdy monitor zewnętrzny jest nadal włączony, działało dla mnie.

Moja konfiguracja:

 • MacBook Pro Sierra 10.12.6
 • Zewnętrzny monitor podłączony przez HDMI i kabel USB monitora
 • Zewnętrzna mysz i klawiatura podłączone do monitora

-1

Kiedy miałem MacBooka Pro podłączonego do zewnętrznego telewizora, użyłem sztuczki magnetycznej.
Umieszczenie małego słabego magnesu (użyłem jednego rozmiaru baterii monetowej ) w pobliżu dolnej części prawego głośnika spowodowałoby kontakt z kontaktronem, wprawiając MBP w tryb uśpienia, z otwartą pokrywą, przy użyciu tylko zewnętrznego wyświetlacza.

Chociaż działało to dobrze, gdy miałem zewnętrzny telewizor i nigdy nie czytałem żadnych doniesień o tej technice, która cokolwiek uszkadza (w MBP znajdują się magnesy), najpierw spróbuję rozwiązania programowego.

Niektóre referencje:

iBook i PowerBook Clamshell Kontrola snu
Lokalizacja magnesu i kontaktronu dla różnych modeli laptopów Mac oraz instrukcje używania zarówno magnesu do wymuszenia snu przy otwartej pokrywie, jak i cienkiego kawałka stopu żelaza, aby zapobiec zasypianiu przy zamkniętej pokrywie.

Kontaktrony
Lokalizacja magnesu i kontaktronu dla MacBooka Pro 15 "ze zdjęciami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.