Powolny terminal na Sierra


19

Aplikacja Terminal reaguje powoli na dane wejściowe , opóźnienie jest bardzo zauważalne po naciśnięciu i przytrzymaniu klawisza Enter. Kiedy piszę, bashaby utworzyć podpowłokę, staje się ona znacznie szybsza.

Myślę, że takie zachowanie zaczęło się, gdy zaktualizowałem do Sierra, ale mogę się mylić.

Czy ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?


Czy podczas otwierania terminalu masz jakieś logi lub komunikaty o błędach w konsoli? To może pomóc zdiagnozować problem.
bret7600

Czy wykluczyłeś oczywiste problemy, takie jak wysokie obciążenie IO lub wysokie obciążenie procesora? Uruchamianie iostat 5przez chwilę w jednym oknie pokaże zwiększenie obciążenia procesora - podsumowanie średniego obciążenia - a co najważniejsze, jeśli transakcje tps - io na sekundę są wysokie. Te zawsze będą miały wpływ na wydajność.
bmike

Odpowiedzi:


9

Po aktualizacji do High Sierra zauważyłem również, że po naciśnięciu Enter w aplikacji Terminal.app występuje pewne opóźnienie. Byłem w stanie to naprawić, wykonując następujące czynności:

  1. Wybierz Preferencje> Profile> Shell
  2. W polu „Uruchom polecenie” wpisz login -f <username>(zastąp <username>swoją nazwą użytkownika)
  3. Odznacz „Uruchom wewnątrz powłoki”

Podejrzewam, że Terminal.app próbuje jakoś zintegrować się z powłoką, a uruchomienie bash pośrednio to rozwiązuje.


Dzięki! Działa świetnie! Iterm2 jest wciąż bardzo wolny i nie byłem jeszcze w stanie zastosować tego rozwiązania do tej aplikacji
selle

1
Co się dzieje? Czy potrafisz bardziej szczegółowo?
Mark A

7

Zauważyłem taki sam wpływ na Sierra. Odkryłem proste rozwiązanie: czas odpowiedzi poprawił się, gdy zmniejszyłem przewijanie (w Terminalu> Preferencje> Okno) z „limitu do dostępnej pamięci” do „limitu liczby wierszy do (200 lub cokolwiek innego”)


Chociaż to rozwiązanie działa, traci ono jednak na jakości, z którego często korzystam.
William

Po tym rozwiązaniu wciąż jest bardzo powolny, ale zdecydowanie zauważalnie szybszy niż był. Dzięki za wskazówkę!
Sean Colombo

0

Przeszedłem na Iterm2 około miesiąc temu. Nie ma dla mnie zauważalnego opóźnienia, szczególnie po High Sierra.


Witamy, aby zapytać inaczej! To nie daje odpowiedzi na pytanie. Aby skrytykować lub poprosić autora o wyjaśnienie, zostaw komentarz pod jego postem - zawsze możesz komentować własne posty, a gdy będziesz mieć wystarczającą reputację , będziesz mógł komentować każdy post.
Tetsujin

0

Od dłuższego czasu niepokoi mnie powolny terminal. Wypróbowałem wszystkie powyższe rozwiązania, ale niestety żadne z nich nie rozwiązało problemu.

Przynajmniej na moim Macu ta powolność została znaleziona spowodowana przezroczystością tła aplikacji terminalowej. Po wyłączeniu przezroczystego tła terminal odzyskał pełną prędkość.


0

Zauważyłem, że Crowdstrike Falcon znacznie spowalnia mój terminal MacOS (niezależnie od wydania OSX / MacOS) w przypadku prostych rzeczy, takich jak „status git”.

Zgodnie ze stroną MIT Confluence w CS Falcon :

Aby wyłączyć CS Falcon, możesz sudo /Library/CS/falconctl unload

Aby usunąć CS Falcon, możesz sudo /Library/CS/falconctl uninstall


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.