Monitor z komputerem MacBook Pro 2016 nie budzi się


13

Mam MacBooka Pro z końca 2016 r. Z 4 portami USB-C i wyświetlaczem LG UltraFine 4K, który Apple sprzedaje. Jest to więc połączenie USB-C do USB-C.

Monitor nie ma przycisku włączania / wyłączania, argh. Kiedy budzę MBP, wyświetlacz LG się nie budzi. Muszę przejść do ustawień wyświetlania w Preferencjach systemowych i za każdym razem wykrywam nowy ekran. Dokumentacja nie zawiera informacji na temat rozwiązywania problemów (dokumentacja na monitorze nie jest bardzo szczegółowa). Tyle tylko, że „Monitor włączy się automatycznie, jeśli komputer działa normalnie”.

Czy ktoś ma podobną sytuację lub poradę?


2
Z recenzji na stronie Apple (podany przez Ciebie link) wydaje się, że jest to stały problem. Obejściem tego problemu jest odłączenie i ponowne podłączenie. Miałem podobne problemy z MacBookami i monitorami Dell Ultrasharp, które działały dobrze z innymi komputerami, ale nie obudziły ekranu po przejściu w tryb uśpienia.
Allan

@ Allan wow, to był okropny błąd z mojej strony. Usuwam obrzydliwie niepoprawny komentarz.
NoahL,

@NoahL - nie martw się ... tylko tutaj, aby pomóc!
Allan

@NoahL Dziękuję. Widziałem recenzje po tym, jak to opublikowałem. Zastanawiam się, czy uda im się to naprawić, czy też powinienem rozważyć zwrot. Hmm I dzięki Allan też.
ispaany

1
Poleciłbym skontaktowanie się z pomocą techniczną Apple.
owlswipe 12.01.17

Odpowiedzi:


10

Miałem podobny problem. Mam dwa monitory UltraFine 4K podłączone do MacBooka Pro 2016. Gdy komputer Mac poszedł spać, oba wyświetlacze poszły spać, ale tylko jeden się obudził.

Zostało to rozwiązane przez najnowsze oprogramowanie.

 1. Zainstaluj LG Screen Manager. Witryna LG nadal wyświetla starą wersję.
 2. Będzie wypychać najnowszą wersję, v2.06.
 3. Zaktualizuj monitor do najnowszej wersji oprogramowania układowego. (3.11, 3.4, 5226, 3.04, 0.2f)

Z nieznanych przyczyn LG wydaje się usunąć narzędzie menedżera ekranu LG ze swojej witryny. Jeśli szukasz najnowszego oprogramowania, możesz je znaleźć w Homebrew.

brew cask search lg
brew cask install homebrew/cask-drivers/lg-screen-manager

Warto zauważyć, że jeśli masz 1 x 5K LG Ultrafine (27MD5KA) i 1 x 4K LG Ultrafine (22MD4KA), aby zastosować aktualizacje oprogramowania, musisz mieć je podłączone pojedynczo. Ponadto wersje oprogramowania układowego są różne, więc nie oczekuj, że będą takie same. Mój 5K działa (3.04, 1.13,5237,3.04,0.1e) w porównaniu do 4K on (3.11,3.4.5226,3.04,0.2f)
suitedupgeek

2
LG Screen Manager teraz w Apple App Store (dla komputerów Mac)
David H

Inne monitory LG, takie jak 32ud99, można aktualizować za pomocą oprogramowania „OnScreen Control”, które jest również dostępne dla OSX, konkretną wersję można znaleźć na ich stronie internetowej lg.com/us/support/software-firmware-drivers
Aivaras

8

Oprócz sugestii Allana w komentarzach spróbowałbym również zresetować pamięć NVRAM.

WAŻNE: Kroki resetowania pamięci NVRAM są różne dla modeli MacBooka Pro z końca 2016 r. (Tj. Są różne dla wszystkich innych komputerów Mac).

W przypadku wszystkich modeli komputerów MacBook Pro z końca 2016 r. (Z paskiem dotykowym i bez niego) wykonaj następujące czynności:

 1. Wyłącz maszynę. Tak, pełne wyłączenie, nie tylko wylogowanie.
 2. Naciśnij, power button a następnie natychmiast naciśnij commandoptionprklawisze.
 3. Przytrzymaj te klawisze wciśnięte przez co najmniej 20 sekund!
 4. Puść klawisze i pozwól, aby Mac uruchomił się normalnie.

Uwaga: po zalogowaniu się może być konieczne dostosowanie niektórych preferencji systemowych (np. Głośności głośników, rozdzielczości ekranu, wyboru dysku startowego, informacji o strefie czasowej itp.).

[EDYTOWAĆ]

Powinieneś także spróbować zresetować SMC. Aby to zrobić na swoim MBP, wykonaj następujące kroki:

 1. Zamknij komputer
 2. Trzymaj adapter MagSafe (kabel zasilający) podłączony .
 3. Naciśnij jednocześnie shiftoptioncontrol(po lewej stronie klawiatury) ipower button
 4. Puścić
 5. Ponownie włącz komputer za pomocą przycisku zasilania.

Właśnie tego spróbowałem i początkowo nie wydawało się, że to robi różnicę. Czy możesz wyjaśnić, dlaczego zresetowanie pamięci NVRAM sprawiłoby, że monitor zewnętrzny działałby prawidłowo?
ispaany

Właśnie dodałem instrukcje resetowania SMC. Niestety wcześniej miałem problemy z połączeniem i nie mogłem dodać tych instrukcji w tym czasie. Aby odpowiedzieć na wcześniejsze pytanie, NVRAM (nieulotna pamięć o dostępie swobodnym) przechowuje niektóre ustawienia komputera Mac, niektóre z nich obejmują rozdzielczość ekranu itp. SMC (System Management Controller) zajmuje się takimi kwestiami, jak zarządzanie energią, w tym spanie i wybudzanie Maca itp. Dlatego właśnie wróciłem, aby dodać to również, ponieważ twój problem dotyczy przebudzenia. Daj nam znać, jak idziesz.
Monomeeth

Sugeruję wypróbowanie resetu SMC przed próbą zresetowania NVRAM, ponieważ reset NVRAM jest destrukcyjny dla tych preferencji systemowych. (Sam SMC pracował dla mnie.)
Paul Masri-Stone
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.