Zmieniono logowanie do e-maila Apple ID, teraz nie możesz się zalogować


2

moja córka ma iPhone 6s, działający na iOS 9.3.5, przez ponad 6 miesięcy. Miała kolejny iPhone, 4s, którego już nie używa, i na początku ustawiliśmy wszystkie informacje o Apple. Nie skonfigurowała swojego e-maila na nowym telefonie, ponieważ nie korzystała już regularnie z powiązanego adresu e-mail. (To był stary e-mail, który założyła, kiedy nie dbała o imię). Jest z tym adresem e-mail, z którym związana była iTunes i App Store. Kilka miesięcy temu założyła nowy e-mail, o mniej przyzwoitym imieniu (teraz, gdy jest starsza) i to właśnie ona chciała wykorzystać dla swoich 6-latków. Chciała wykorzystać oryginalny e-mail jako swój drugi i zmienić wszystko na swój aktualny adres e-mail.

Ona nie jest na iCloud.

Poszedłem na stronę Apple i zobaczyłem opcje zmiany swojego Apple ID na inny e-mail, a drugą opcję po skonfigurowaniu tego, aby następnie zmienić login Apple ID na nowszy e-mail. Wszystko poszło dobrze, ponieważ otrzymaliśmy zweryfikowane kody wysłane na jej aktualny e-mail (dostęp przez laptop), aby to wszystko skonfigurować. Wszystko wydawało się bardzo płynne. Sprawdzono, czy jej nowy adres e-mail jest identyfikatorem i czy ma być używany zamiast starszego adresu e-mail.

Jednak chwilę później, przechodząc do App Store, starszy adres e-mail nadal tam był. Zamknęliśmy te okna i ponownie uruchomiliśmy telefon, ale starszy adres e-mail pozostał. Wylogowaliśmy się ze starszego adresu e-mail i zalogowaliśmy się przy użyciu nowego. Mamy komunikat o błędzie. Powiedzieliśmy wtedy, że zobaczymy, czy starszy działa, ale też nie (oczywiście wiedzieliśmy, że weryfikacja została zmieniona na nową pocztę).

Więc teraz nie może skonfigurować e-maila. I boi się, że straci wszystkie swoje gry na swoim telefonie, cały postęp, jaki zrobiła w swoich różnych aplikacjach, boi się, że straci swoje notatki związane ze starszym adresem e-mail, tym, który chciała przejść na drugi, ale nadal używać okazjonalnie. Obawia się, że wszystkie jej postępy w grze Game Center zostaną utracone. Gry są nadal użyteczne, ale prosi ją o zalogowanie się, a teraz pomija ten krok, ponieważ nie może się zalogować.

Postępowaliśmy zgodnie z instrukcjami. Ciągle sprawdzam, co zrobiliśmy, i zrobiliśmy właściwe kroki.

Co poszło nie tak? Czy straci wszystkie informacje? Czy ktoś może rzucić na nas trochę światła?

Z góry dziękuję!

Odpowiedzi:


1

Moja sugestia to wylogowanie się z iTunes i amp; Sklepy z aplikacjami i spróbuj zalogować się za pomocą nowego e-maila. Jeśli przejdziesz do App Store po tym, a jej zakupy nadal będą tam dostępne, możesz iść.

Ustawienia & gt; AppleId & gt; Wyloguj się

Jeśli podczas próby zalogowania się za pomocą nowego e-maila poprosi Cię o uzupełnienie dodatkowych informacji, jej nowy e-mail będzie najprawdopodobniej nowym identyfikatorem Apple i nie będziesz mógł korzystać z tego e-maila w sklepie z aplikacjami lub iTunes i mieć dostęp do tego, co wcześniej kupiła.

Jeśli się zaloguje i masz dostęp do wszystkich jej poprzednich zakupów, dobrze jest iść. Jeśli nie, wyloguj się ponownie i zaloguj ponownie za pomocą starego identyfikatora Apple.

Pamiętaj, że jest wiele miejsc, które musisz zmienić, jeśli chcesz całkowicie przełączyć. Wszystkie są dostępne w ustawieniach. Przykładami są:

  • iCloud
  • iTunes i amp; Sklep z aplikacjami
  • Poczta

Przeszedłem przez kilka różnych piekieł dotyczących mojego identyfikatora Apple. Niefortunną najlepszą radą nie jest próba zmiany identyfikatora Apple na adres icloud.com lub me.com. Mam dwa, którymi teraz zarządzam. Nie podoba mi się to, a jabłko nie jest w stanie go naprawić, co moim zdaniem jest śmieszne.

Moja najlepsza rada, jeśli chce zmienić swój identyfikator Apple na coś mniej słodkiego, to zacząć od zera.

  1. Utwórz adres e-mail niezwiązany z jabłkiem, używając preferowanej usługi, która jest mniej urocza (użyłem Gmaila)
  2. Zaloguj się do https://appleid.apple.com ze starym słodkim emailem
  3. W sekcji Konto znajduje się link do edycji
  4. Umożliwi to zmianę adresu e-mail Apple ID na nowy adres e-mail
  5. Wykonaj kroki wylogowania z góry i zaloguj się ponownie do każdego z nich za pomocą nowego adresu e-mail.

Cześć, dzięki za pomoc! Kontynuacja: możliwość zalogowania się do App Store / iTunes ze zmienionym identyfikatorem. Nadal jest w stanie grać w gry. Ale Game Center nadal ma stary identyfikator w ustawieniach. Skłania ją do zalogowania się za pomocą starego identyfikatora, gdy otwiera kilka gier, które anuluje. Gry związane z powitaniem GC nie witają jej podczas otwierania gier. Identyfikator oryginału już nie działa. Najnowszy identyfikator pokazuje wszystkie jej stare zakupy, od pierwszego iPhone'a. Podobne pytania na forach wskazują, że straci wszystkie postępy. Ale kiedy zadzwoniłem do wsparcia Apple, powiedziała, że ​​nie powinna. Wspomniany GC nie odzwierciedla zmiany przez kolejny miesiąc.
catmama3

Przepraszam za podwójny komentarz, wciąż przyzwyczajam się do forum. W każdym razie nie jestem pewien, w co wierzyć. Oba identyfikatory gmail. Osoba odpowiedzialna za wsparcie Apple powiedziała, że ​​nie wprowadzaj żadnych większych zmian w telefonie do około Walentynek. Powiedziałem córce, aby nawet nie aktualizowała aplikacji. Po co ryzykować? Obecnie gra lokalnie w DragonVale. Zaczęła to tylko w GC we wrześniu / październiku. Ma 196 smoków, niektóre rzadkie. Mamy identyfikator parku, miejmy nadzieję, że jeśli coś pójdzie nie tak, można go odzyskać. Obawiam się, jak GC zmieni się w miesiącu? Osoba wspierająca Apple zachowywała się, jakbym był zbyt zmartwiony, że nic nie zginie. Nadal się martwię!
catmama3

Aktualizacja aplikacji nie powinna być problemem, jeśli wszystkie jej zakupy są tam. Apple dokonało zmian w Game Center, dlatego może on poprosić o czekanie na Walentynki. Więcej informacji o Game Center znajdziesz tutaj: imore.com/game-center .
Adam
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.