Przesyłaj dane między dwoma komputerami Mac przez USB-C


18

Chcę przesyłać pliki między dwoma komputerami MacBook Pro z końca 2016 roku. Mam kabel danych USB-C z zewnętrznego dysku twardego USB-C.

Czy mogę podłączyć komputery Mac za pomocą tego kabla USB-C do przesyłania plików? Czy też muszę ustawić jeden z komputerów Mac w tryb dysku docelowego?

Odpowiedzi:


15

Musisz ustawić jeden z komputerów w tryb dysku docelowego (naciśnij T podczas uruchamiania) i podłączyć inny komputer Mac z interfejsem USB-C za pomocą kabla USB-C (lub adaptera / kabla USB-C na USB w przypadku starszych komputerów). Pamiętaj, że USB -C Kabel dostarczony z komputerem MacBook Pro 2016 nie działa.

Istnieje bardziej skomplikowana metoda (i wymaga to kabla Thunderbolt 3 (lub użyj przejściówki Thunderbolt 3 na Thunderbolt 2 i kabla Thunderbolt 2 dla starszych komputerów), a oba komputery muszą być komputerami Mac obsługującymi Thunderbolt. Ale to nie wymaga Tryb dysku docelowego Połącz oba komputery Mac za pomocą kabla Thunderbolt (lub adaptera) i przejdź do Preferencji systemowych> Sieć na obu komputerach Mac. Przejdź do mostu Thunderbolt (dodaj jeden, jeśli nie istnieje) i tam skonfiguruj IPv4 do ręcznego włączenia oba. Teraz ustaw maskę podsieci na 255.255.255.0, podaj teraz dwa adresy IP obu komputerów (tj. 192.168.2.1 i 192.168.2.2). Teraz możesz korzystać z udostępniania plików (i innych cieniowań) na dwóch komputerach Mac przez Thunderbolt, gdy użyj adresu IP.


2
Czy tryb dysku docelowego działa, jeśli mam włączoną funkcję FileVault?
130e13a

1
@Lukas W tej chwili nie mam ze sobą Maca obsługującego FileVault, możesz jednak spróbować. Jeśli to nie zadziała, musisz użyć drugiej metody.
Tom Shen

2
@Lukas Tak, tryb docelowy działa, gdy włączony jest FileVault 2. Ale może być potrzebny inny kabel USB-C na USB-C, ten od Apple z MacBookiem Pro z paskiem Touch Bar nie działa w trybie docelowym.
Vincent

Niewielka odmiana tego, co powiedział Tom Shen: jeśli masz kabel Apple Thunderbolt 3 , być może nawet nie będziesz musiał ręcznie konfigurować IPV4. Kable zasilające USB-C firmy Apple nie działają w tym przypadku, ale jeśli podłączysz dwa komputery Mac za pomocą kabla Thunderbolt 3 (ten z ikoną błyskawicy na złączach), możesz pozostawić ustawienie IPV4 mostka Thunderbolt ustawione na DHCP, i da ci samodzielnie przydzielony adres IP. Następnie możesz użyć Udostępniania zgodnie z opisem Toma Shen.
Jed Hartman

6
Świetne byłoby wyjaśnienie, dlaczego kable zasilające USB-C firmy Apple nie działają.
Hmijail opłakuje powrót
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.