Jakie są konsekwencje korzystania z zasilacza USB-C o niskiej mocy z komputerem MacBook Pro?


17

To pytanie dotyczy USB-C, a nie MagSafe. MagSafe negocjuje dostępną moc z protokołem 1-wire Dallas . USB Power Delivery (PD) to niepowiązany protokół. Odpowiedzi oparte na doświadczeniu z MagSafe raczej nie będą trafne.

Rozważam zakup MacBooka Pro Retina 2016, o którym ten artykuł mówi :

produkt Griffin był wystarczająco mocny, aby zaoferować 60 W mocy, a nie dość, aby 87 W potrzebnej mocy do zasilania większych modeli Pro

Rozważam również zakup LG 27UD88-W, który reklamował jako zapewniający:

Ładowanie telefonu komórkowego / laptopa do 60 W.

Jakie są konsekwencje korzystania z zasilacza o mocy 60 W zamiast 87 W.

Czy to tylko oznacza, że ​​ładowanie laptopa potrwa dłużej?

Czy może mieć skutki uboczne, takie jak przełączanie części systemu w wolniejszy, niskoenergetyczny tryb?

To pytanie dotyczy zasilaczy MagSafe, ale komentarz Charlesa Duffy'ego sugeruje, że zasady dla USB-C mogą być inne.2
To jest zupełnie inne pytanie między USB-C a produktami nie opartymi na USB-C. Wydaje mi się, że istniejące odpowiedzi nie są odpowiednie dla określonego sprzętu.
Charles Duffy,

1
@CharlesDuffy - zaktualizowałem pytanie, aby bardziej konkretnie dotyczyło USB-C, jeśli chcesz nominować je do ponownego otwarcia.
Quentin,

1
Niestety nie mam tutaj odpowiednich uprawnień - jestem tylko użytkownikiem o wysokim profilu na StackOverflow - ale mam nadzieję, że ktoś monitorujący kolejkę recenzji ją odbierze.
Charles Duffy,

1
Kupiłem LG 27UD88 i zastanawiałem się nad tym samym pytaniem. W szczególności zastanawiałem się, czy USB-C może być inny. W przypadku, gdy użycie mocy 60 W jest szkodliwe dla mojego MBP, nic nie mogę zrobić, aby wyłączyć dostarczanie energii z 27UD88. Okazuje się, że Apple ma oficjalne słowo: nie uszkodzi twojego MBP. Więcej o swoich badaniach pisałem tutaj: unsolicitedopinion.net/2017/07/11/…
junjie

Odpowiedzi:


8

Apple współpracuje z LG przy stworzeniu monitora 4K o mocy 60 W przez USB-C. Apple wspomniał o pełnej kompatybilności z 13-calowym MacBookiem Pro (dostarczanym z zasilaczem 61 W), ale wspomniał, że z 15-calowym MacBookiem Pro bateria zostanie wyciągnięta podczas intensywnego zużycia energii i dlatego powinna być podłączona do zasilacza 87 W. Nie wspominając o żadnych zagrożeniach.


1

Jestem certyfikowanym przez Apple technikiem Mac pracującym dla autoryzowanego dostawcy usług Apple.

Ja i moi współpracownicy widzieliśmy to wielokrotnie. Kiedy MacBook próbuje pobierać więcej mocy, niż zasilacz może dostarczyć, zrobi jedną (lub więcej) z trzech rzeczy:

  1. Wypal zasilacz wewnętrznie
  2. Powodują fizyczne ślady poparzenia (przypalenia) na złączu MagSafe
  3. Uszkodzić wewnętrzny obwód sterowania mocą na płycie logicznej

Pierwsze dwa problemy można łatwo naprawić; możesz wymienić zasilacz i płytkę MagSafe wewnątrz komputera za (stosunkowo) niską kwotę. Jeśli wewnętrzny obwód zostanie uszkodzony, pojawi się nowa tablica logiczna, która może łatwo kosztować 500 USD + robocizny, a Apple nie pokryje tego, ponieważ będzie to uważane za „przypadkowe uszkodzenie”.

MacBook Pro 2016 nie był dostępny od dawna, a nasz sklep nie widział jeszcze szkód, które mogą być spowodowane niedostatecznym zasilaniem portu ładowania USB-C. Biorąc to pod uwagę, spodziewam się, że w tym przypadku wystąpią takie same objawy / problemy.

Jako odpowiedzi na temat wątku MagSafe, po prostu uzyskaj zasilacz o pełnej mocy. Weź pod uwagę nieco wyższy koszt jako swoje ubezpieczenie od konieczności wymiany tablicy logicznej w nowym MacBooku Pro 2016.


13
USB-C PD (Power Delivery) umożliwia (a raczej wymaga!) Negocjacje między ładowarką a urządzeniem. Byłbym bardzo zaskoczony, gdybyś mógł wystąpić te objawy podczas korzystania z MBP z kompatybilną ładowarką i kablem, chyba że Apple przeszkadzało w implementacji standardu.
Charles Duffy,

@CharlesDuffy Kłaniam się Twojemu przełożonemu Google-Fu. Jako technik, który nie lubi mówić klientom, że wypalili swoją tablicę logiczną, mam nadzieję, że masz rację :)
Joel C

6
Używam ładowarki telefonu komórkowego (Nexus 6P) USB-C do dość regularnego ładowania mojego MacBooka Air, więc dosłownie jestem skłonny wpłacić pieniądze tam, gdzie są moje usta. Jeśli Apple dostało ich implementację odpowiednią do MBA, nie widzę, żeby wygłupiali się dla MBP.
Charles Duffy,

Cholera, teraz rozumiem, dlaczego mój ostatni MBP był podgrzewany na złączu magsafe. To personel IT połączył dopasowane ładowarki i MBPro i pomyślałem, że to w porządku.
Thamme Gowda,

2
Wynik 1 z pewnością jest możliwy (ale jeśli tak się stanie z oryginalną ładowarką Apple, musiałbym poważnie zakwestionować umiejętności inżynieryjne Apple). Jednak 2. i 3. nie mają żadnego sensu z perspektywy fizyki. Jak przyczyna niższego prądu może się palić w porcie MagSafe, który jest przeznaczony dla ładowarki o wyższej mocy? Ten sam argument dotyczy obwodów ładowania.
UloPe

1

Według tego artykułu ze strony Apple ,

Najlepszym sposobem ładowania komputera MacBook Pro za pomocą Thunderbolt 3 jest użycie zasilacza sieciowego dostarczonego z komputerem. Korzystanie ze słabo zasilanego zasilacza sieciowego, takiego jak te dostarczane z iPadem, spowolni ładowanie.

Z tego wywnioskowałem, że jest to przyjęta praktyka i że nie ma w tym nic złego.

Nie jest dla mnie tak jasne, czy słabo zasilany laptop działa w trybie zasilacza, baterii, czy co i jak to wpływa na jego wydajność.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.