Jak wyświetlić bibliotekę iPhoto na komputerze Mac zdalnie na komputerze z systemem Windows


2

Na komputerze Mac z systemem OS X 10.9.5 Mavericks mam bibliotekę iPhoto z ponad 10 000 zdjęć. Zastanawiam się, czy istnieje wygodny sposób zdalnego przeglądania tej biblioteki na komputerze z systemem Windows.

Rzeczywiście mogę wyświetlić zawartość komputera Mac w systemie Windows, łącząc się z nią tak, jakby to był udział systemu Windows. Następnie po zmapowaniu komputera Mac na moją instancję Windows jako udział sieciowy mogę przejść do ścieżki

<user name>\Pictures\iPhoto Library\Masters\...

i mogę znaleźć wszystkie oryginały. To działa ... dobrze ... ale ma następujące wyzwania:

  • Biblioteka iPhoto dzieli zdjęcia w folderach w systemie plików zgodnie z momentem przesłania zdjęć do biblioteki. Dlatego wyszukiwanie zdjęć między wieloma folderami zależy od daty przesłania zdjęcia, a nie od daty zrobienia.
  • Folder Masters zawiera pełnowymiarowe wzorce każdego zdjęcia, które zwykle mają zakres od 5 do 15 MB. Jest to duże obciążenie sieci, jeśli wszystko, co chcę zrobić, to szybko je przejrzeć (2–5 sekund, aby załadować każde zdjęcie).
  • Folder Masters ma odpowiednik folderu Miniatury z miniaturami wszystkich masterów, podzielonych także według daty przesłania. Miniatury są prawie identycznie nazwane w odpowiednikach swoich Mistrzów. Minusem jest to, że struktura folderów dla wszystkich Miniatur ma dodatkową warstwę złożoności, co sprawia, że ​​ich przeglądanie jest prawie niemożliwe.

Więc teraz, kiedy mówię o wygodnym sposobie zrobienia tego, chciałbym po prostu je przeglądać, tak jak robię to na Macu, wszystkie w podziale na zdarzenia. Mógłbym napisać program, aby to zrobić, ale na pewno taki już istnieje, prawda? Czy Bonjour jest do tego przeznaczony (tak jak w przypadku instalacji Bonjour dla Windows)? Czy potrzebuję innego programu lub ustawienia?


Możliwe jest skonfigurowanie oprogramowania, które umożliwiłoby komputerowi Mac pracę jako serwer multimediów, a niektóre z nich mają określone wsparcie dla iPhoto (w tym dwa główne, Plex i, jak sądzę, Kodi). Myślisz, że to może Ci pomóc? Jeśli tak, chętnie napiszę instrukcje.
Timothy Mueller-Harder

@timothymh Tak, chętnie wypróbuję to rozwiązanie, jeśli jest to kwestia kilku kroków. Brzmi to jak nie jest zbudowany w sposób to, co jest w porządku tak długo, jak jest jakiś sposób, aby to zrobić - mój roztwór będzie napisać program w języku Java, aby zrobić skan katalogu następnie sortować zdjęcia. Jeśli niektóre instrukcje uratują mnie przed tym, muszę to zrobić.
Michael Plautz

Wspomniałeś, że korzystasz z wersji macOS nowszej niż Yosemite, ale powiedziałeś, że jest to biblioteka iPhoto. Żeby potwierdzić, że nie uaktualniłeś swojej biblioteki do Zdjęć? Opcje są bardzo różne dla tych dwóch.
Timothy Mueller-Harder

@timothymh Zaktualizowałem post. Mógłbym przysiąc, że uaktualniłem do Yosemite, ale wciąż jestem z powrotem w Mavericks. Nadal zdecydowanie używam iPhoto.
Michael Plautz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.