Czy istnieją obawy dotyczące prywatności wbudowanej kamery iSight i wskaźnika LED? [duplikować]


10

Rozmawiałem z przyjaciółmi na temat wbudowanej kamery komputera i tego, co możesz z nimi zrobić, i zdałem sobie sprawę, że mój Macbook ma jeden z nich. To sprawiło, że pomyślałem o tym, jak kamera i LED są połączone; Czy są podłączone do tego samego źródła zasilania, czy mogą być włączane lub wyłączane indywidualnie?

Jeśli Apple nie jest podłączone do tego samego zasilacza, czy Apple powiedział coś, aby zapewnić moją prywatność wobec każdego, kto na mnie patrzy bez włączania się diody LED?


1
Prawdopodobnie jest to kontrolowane przez oprogramowanie aparatu. Istnieje niewielka płytka drukowana, która działa jako niezależna jednostka, mimo że znajduje się w ramce komputera MacBook. Dlatego kamera pojawia się jako urządzenie USB w System Profiler. Teoretycznie możliwe jest, że ktoś sflashuje to oprogramowanie za pomocą innego programu, ale do tej pory nie słyszałem o tym.
NReilingh

1
Zauważę, że incydent w liceum w Filadelfii, dzieci donosiły, że ich światła z kamery losowo migają. Więc nawet oprogramowanie zabezpieczające najwyraźniej nie może wyłączyć lampki stanu. Albo programiści po prostu nigdy nie pracowali, jeden z dwóch.
Jason Salaz

Skorzystaj z funkcji wyszukiwania, ponieważ wcześniej zadawano tutaj bardzo podobne pytania. Zobacz: Czy mój Mac szpieguje mnie? , Połączenie przewodowe między kamerą internetową a wskaźnikiem LED? .
Asmus,

Odpowiedzi:


10

Nie sądzę, aby wyłączenie zielonego światła podczas uzyskiwania dostępu do iSight było możliwe. Sprawdziłem następujące źródła pod kątem dowodów na:

  • Oprogramowanie zabezpieczające, takie jak Prey i Undercover - są do tego bardzo zmotywowani, ale nie potrafią.
  • Sterowniki dla innych systemów operacyjnych (Linux).
  • Fora, listy mailingowe i porady bezpieczeństwa.

Wniosek jest następujący:

Wszystkie laptopy Apple mają kamery, których nie można wyłączyć (chyba że dioda LED się przepali). Ze względu na sposób, w jaki iSight jest konfigurowany elektrycznie, zielone światło będzie zawsze włączone, gdy jest używane.


0

W przeszłości widziałem wygaszacze ekranu, które były w stanie uzyskać dostęp do kamery, aby tworzyć efekty płomienia lub kolorów na podstawie przechwyconego wideo. Ci strzelcy mieli aktywny dostęp do kamery, a jednak zielona dioda LED była wyłączona. Te wygaszacze ekranu działały na komputerze iMac 2008 z wersją 10.5. Od tego czasu wypróbowałem te wygaszacze ekranu na nowszych systemach operacyjnych i nie były one kompatybilne. Nie jestem pewien, czy Apple zmieniło się na system operacyjny, aby temu zapobiec, czy była łatka oprogramowania układowego lub co, ale widziałem to wcześniej.

Zgadzam się z mspasov, że Prey, Undercover i Hidden to aplikacje, które pokochałyby tę umiejętność. Jeśli w poszukiwaniu odpowiedzi zobaczę coś jeszcze, dołożę wszelkich starań, aby zaktualizować.


-2

Najwyraźniej sygnały kamery służą do regulacji jasności ekranu. Wypróbuj: po zasłonięciu obiektywu aparat ciemnieje w ciągu kilku sekund. Zmiana jest nawet odzwierciedlona na wykresie słupkowym, który widać po ręcznym dostosowaniu jasności, więc nie pomyl się. Dowodzi to, że niektóre informacje optyczne można odczytać z aparatu, nawet jeśli lampka kontrolna jest wyłączona.


6
Przykro mi to mówić, ale aparat nie jest używany do regulacji jasności ekranu. Na MacBookach obok aparatu znajduje się niewielki czujnik światła otoczenia, ledwo widoczny, odpowiedzialny za automatyczne dostosowanie jasności. W nowszych modelach MacBooka Pro po lewej stronie kamery iSight znajduje się mała kropka. To czujnik światła otoczenia - nie sam aparat, jak się powszechnie myli. (W starszych modelach MacBooka Pro był on umieszczony w
kratkach
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.