Połączenie przewodowe między kamerą internetową a wskaźnikiem LED?


13

W świetle opowieści o opowieściach o tajnym monitorowaniu przez kamery internetowe w laptopach (takich jak ten czy ten ) zastanawiam się nad niezawodnością zielonej diody LED obok kamery, która wskazuje, że jest używana.

Czy istnieje znane połączenie przewodowe między aparatem w MacBooku Pro a wskaźnikiem, którego nie można obejść w oprogramowaniu?

Czy takie rozwiązanie byłoby możliwe, biorąc pod uwagę sprzęt aparatu?


1
Chciałbym wiedzieć. Na wszelki wypadek trzymam trochę taśmy wymiennej (choć to więcej w sytuacjach, w których mogę przypadkowo włączyć aparat, jak podczas rozmowy Skype).
Matthew Frederick

Odpowiedzi:2

Dzisiaj natknąłem się na właściwą publikację dotyczącą tego tematu: Badania z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa opublikowały niedawno artykuł „iSeeYou: Wyłączenie diody LED wskaźnika kamery internetowej MacBooka” , pokazujący, że byli w stanie dezaktywować diodę stanu iSight na starszych MacBookach nawet bez dostępu do roota zastępując jego oprogramowanie układowe.

Wydaje się, że byli w stanie to zrobić, pomijając sygnały gotowości wysyłane przez interfejs USB; w ten sposób, gdy dioda LED zmieni kolejność na „gotowość”, kamera pozostaje włączona.


2
Ważny tylko dla Macbooków sprzed 2008 r.
PROW

@RDP masz link / cytat?
Asmus

Wspomniany papier jest ważny tylko dla makbooków sprzed 2008 roku. Technikę tę można również zastosować do najnowszego sprzętu, ale nie mogłem znaleźć niczego na ten temat.
PROW

-1

Poprawny. Ktoś nie może tego wyłączyć. Gdy tablica logiczna lub panel LCD ulegną awarii lub czasami po poważnej przerwie w zasilaniu, lampka ta może się zablokować, wymagając naprawy sprzętu lub zresetowania niektórych komponentów. Trzymaj taśmę, jeśli chcesz, ale technicy świadomie potrząsną głową i chichotają.


6
[potrzebne źródło]
Doug Harris

1
Niestety okazuje się, że jest to złe (zobacz moją odpowiedź i link do publikacji poniżej).
Asmus

@Asmus Rzeczywiście, niedawno wyszło na jaw, że funkcja zabezpieczeń może być wyłączona w niektórych starszych modelach (2008 itd.). Okaże się, czy wpłynie to na sprzęt obecnej generacji.
David Metcalfe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.