Ostrzeżenie o akumulatorze „Bateria serwisowa”


11

Ostrzeżenie o akumulatorze „Akumulator serwisowy”. To ostrzeżenie pojawiło się w moim MacBooku Pro (2008) z systemem Snow Leopard. Czy istnieje sposób, aby dowiedzieć się, co jest przyczyną tego ostrzeżenia, bez ubiegania się o centrum serwisowe?

Odpowiedzi:


7

Jest to najbardziej prawdopodobne, ponieważ bateria zbliża się do końca okresu użytkowania. Bateria ma maksymalną pojemność ładowania, która zmniejsza się wraz z wiekiem i zużyciem. Możesz zobaczyć aktualną pojemność w Narzędzia -> Profil systemu -> Sprzęt -> Moc -> Pełna pojemność ładowania (mAh) :.

Nie oznacza to jednak, jaka była pierwotna pełna pojemność ładowania. W tym celu musisz sprawdzić specyfikacje swojego laptopa lub użyć narzędzia takiego jak CoconutBattery .


8
Innym sposobem na znalezienie zdolności projektowej jest ioreg -l | grep -i capacity.
Lri

@ lri: nice one, love cli alternatywy :)
Robert S Ciaccio,

9

Oznacza to, że bateria jest na wyczerpaniu. Dzieje się tak w przypadku wszystkich akumulatorów, wcześniej czy później, w zależności od rodzaju użytkowania i, co najważniejsze, od liczby cykli (tj. Pełne doładowania).

Na tym etapie bateria prawdopodobnie nie wytrzyma dłużej niż godzinę. Możesz oczywiście spróbować go wyszkolić, pozwalając mu wyczerpać baterię, dopóki MacBook nie śpi, a następnie naładuj go do 100%, pozostaw go naładowany przez co najmniej kilka godzin, a następnie powtórz ten proces kilka razy. W ten sposób „resetujesz” baterię i możesz uzyskać jeszcze kilka minut. Pomogło mi to uzyskać co najmniej 20 minut więcej.

Jeśli OS X nakazuje serwis baterii , oznacza to, że będziesz musiał kupić nową baterię, jeśli chcesz odzyskać pełną pojemność. Nie ma gwarancji obejmującej zużyte baterie. Miałem ten sam problem, ale jeśli twoja bateria nie ma mniej niż 200 cykli, jest to absolutnie normalne i powinieneś kupić nową baterię. Ponownie Apple nie wymieni baterii, chyba że będzie prawie nieużywana.


Co więcej, prawdopodobnie wspomniane 200 cykli to magiczna liczba, ponieważ niedawno zauważyłem ostrzeżenie „Bateria serwisowa”, a obecnie mam 204 cykli i ≈ 75,89% zaprojektowanej pojemności.
Jari Keinänen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.