Jak zmniejszyć opóźnienie podczas przewijania w podglądzie?


10

Mam duży plik pdf i zastanawiałem się, jak zmniejszyć opóźnienie podczas przewijania.

Próbowałem podzielić plik na mniejsze sekcje (około 20 fragmentów strony), ale to nie pomogło. Myślę, że przewijanie jest tak wolne, ponieważ każda strona to jakiś obraz.

Czy są jakieś inne kroki, które mogę podjąć, aby zmniejszyć niepewność podczas przewijania?


5
Większość odpowiedzi, jakie widzę na to pytanie - zarówno tutaj, jak i w Internecie - traktuje problem jak przypadek wyjątkowy. Np. Bardzo duży pdf, niski RAM, wolny dysk, jakiś zabawny rodzaj kompresji dokumentów itp. To zachowanie nie jest wyjątkiem i może być szeroko powtarzane w plikach PDF o różnych rozmiarach i kompozycjach oraz na komputerach Mac o różnych prędkościach. Mój szczególny przypadek to MacBook Air z połowy 2011 r. Z 4 GB pamięci RAM, dyskiem SSD i
Matt

Odpowiedzi:


5

Jak kompresowany jest plik PDF? Jeśli jest czarno-biały tylko , może być przy użyciu metody kompresji, która prowadzi do wzburzony zachowaniem.

Ostatnio miałem do czynienia z instrukcją produktu, która była skanem czarno-białym. Został skompresowany za pomocą JBIG2 i ogromnie jąknął się podczas przewijania, nawet na najwyższej klasy MacBooku.

Otworzyłem dokument w Adobe Acrobat i ponownie skompresowałem go za pomocą ZIP, a problem z przewijaniem zniknął całkowicie.

Jeśli masz program Acrobat Pro, podjąłem następujące kroki: Otwórz plik -> Zapisz jako -> „Zoptymalizowany plik PDF” -> Zmień menu kompresji „Monochrome Images” na „ZIP” -> Ok.

Zwiększa rozmiar pliku (z 1,2 MB do 3 MB), ale mogę teraz przejrzeć dokument.

Myślę, że sprowadza się to głównie do tego, że JBIG2 wymaga dużej mocy obliczeniowej, a większość aplikacji PDF nie renderuje dokumentu znacznie przed bieżącą stroną.


Jeśli nie masz programu Acrobat i możesz opublikować plik PDF, mogę go obejrzeć.


Moja uczelnia oferuje Adobe Creative Suite Premium 5.5, więc jak najszybciej będę mógł pobrać Adobe Acrobat i wypróbować to.
Dante,

gdzie znajdujesz sposób kompresji dokumentu?
SoilSciGuy

Nie jestem pewien, czy plik pdf został skompresowany, ale zapisanie go jako zoptymalizowane (ustawienia domyślne) zmniejszyło rozmiar pliku z 1,5 MB do 486kn. Nie ma niestabilnego przewijania. Dzięki.
SoilSciGuy

1

Jakie są specyfikacje twojego komputera Mac? Jeśli masz bardzo mało pamięci RAM, może to wpłynąć na ogólną szybkość systemu.

AKTUALIZACJA Według zrzutu ekranu jest to MacBook Pro z połowy 2010 roku z 4 GB pamięci RAM. Jest to szybki komputer z wystarczającą ilością pamięci RAM do tego zadania, więc nie stanowi to problemu.


To może być to. Oto zrzut ekranu mojej obecnej specyfikacji systemu. cl.ly/360X3E2T240j3x2q3M2r
Dante

Moje aktualizacje 470 do wersji 8G i SSD, ale użycie podglądu do wyświetlenia pliku PDF z dużą ilością obrazów, ma podobny problem jak @Andrew. W przypadku takiego pliku PDF zmiana w użyciu Skim zostanie nieco ulepszona.
kukoo

@Wheat Williams. Zaczynam myśleć, że prawdopodobnie ma to coś wspólnego z samym plikiem - zwykle nie dostaję takiego zachowania nawet w przypadku moich innych, większych plików pdf.
Dante

Posiadam MacBooka z 16 GB pamięci RAM i dyskiem SSD, a niektóre pliki PDF są opóźnione podczas przewijania (nawet w przeglądarce Chrome).
Kyslik

0

Korzystanie z alternatywnej przeglądarki plików PDF, np. Odtłuszczanie może poprawić wydajność.


Próbowałem i przewijanie nie było istotnej różnicy. Dziękuję za sugestię. Z pewnością widzę, że ta aplikacja jest przydatna - po prostu nie z powodów wymienionych powyżej.
Dante

Mam kilka eBooków z dużą ilością obrazów, zwykle do czytania tych plików używam Skim zamiast Preview. Trochę poprawiona.
kukoo

Tak było, ale nadal mam problemy z przewijaniem. Prawdopodobnie ma to coś wspólnego z moim plikiem pdf - to dziwne zachowanie. Mam kilka innych podręczników, które mają tysiące stron z obrazkami tu i tam, ale nie mam tego samego problemu podczas przewijania.
Dante

Tbh, o ile czytniki PDF idą, podgląd jest zdecydowanie najszybszy, po prostu dlatego, że obsługa pdf jest zbudowana na niskim poziomie w OS X.
Alexander

@XAleXOwnZX - Co rozumiesz przez „zbudowany na niskim poziomie w systemie OS X”? To tylko kolejna aplikacja OSX, która pochodzi od Apple i jest dołączona do systemu operacyjnego. Niski poziom nie ma zastosowania w tym przypadku.
Matt

0

Adobe Acrobat Reader DC jest znacznie szybszy w otwieraniu i wyświetlaniu około 1500+, 250 MB + plików o dużej grafice wektorowej niż podgląd. Chociaż podgląd wymaga około 20 sekund, aby załadować, jest mniej więcej natychmiastowy w programie Acrobat Reader.


0

Więcej informacji do udostępnienia poza odpowiedzią @Fake Name:

Po przejrzeniu wszystkich plików PDF, które cierpią na jąkanie się podczas przewijania, są to wszystkie stare pliki PDF (chyba generowane przez lateks w procesie ps-> pdf), które używają czcionek Postscript (np. Type3). A czcionki są rozmazane w Preview.app. (Bez względu na to, jak małe są pliki PDF, np. <10 k. Jednak jeśli masz tylko kilka stron, powiedzmy 3 strony, przewijanie zacina się tylko przy pierwszym wejściu na tę stronę lub w ciągu kilku sekund po otwarciu pliku.)

Preview.app na Yosemite nie radzi sobie odpowiednio z tymi czcionkami (renderowanie, wygładzanie). Podczas ich otwierania każde przewijanie na najpierw odwiedzanych stronach pokaże jąkanie się, opóźnienia (nie nieznacznie, dość oczywiste i poważne).

Alternatywne „Rozwiązanie” (łagodzenie opóźnień przewijania): w Preview.app, „Preferencje” -> karta „PDF” -> odznacz „gładki tekst i grafika liniowa”. Wtedy zobaczysz znaczącą poprawę wydajności przewijania. Jednak czcionki są nadal rozmazane, jeśli się nie powiększają. Jedno słowo, te czcionki nie są już dobrze obsługiwane po Yosemite. ( Pamiętaj, że wyłączenie wygładzania spowoduje naprawdę złe renderowanie czcionek w innych normalnych plikach PDF).

Jeśli dobrze pamiętam, stare wersje OS X nie miały tego problemu; być może niektóre funkcje Preview.app zostały usunięte, ponieważ nowe systemy składu LaTeX nie używają już tych czcionek (podczas gdy nadal można je konfigurować i używać). Nie mam pojęcia, dlaczego Apple zamierzało powodować te problemy.


-1

„Drukuj do pdf”, a następnie ponownie otwórz wynik w podglądzie. Jest to tymczasowa poprawka lub można ją zapisać w ten sposób, aby uzyskać stałą poprawkę.


Jakie oszczędności rozmiaru zapewnia to na 100-stronicowym pliku PDF z obrazami? Nie znalazłem tego, aby pomóc w dokumentach opisanych tutaj.
bmike

Nie jestem pewien, dlaczego ta odpowiedź została tak mocno odrzucona. W rzeczywistości działało mi to bardzo dobrze!
Manlio

-1

Możesz nacisnąć spację, która otworzy Preview.app Plik nie otworzy się w żaden program Adobe w ten sposób i nie opóźni się.

Działa świetnie, chyba że musisz na przykład edytować pliki, ponieważ nie możesz tego zrobić za pomocą Preview.app.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.